Bodrum Torba Koyu
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Torba Koyu

0

Bodrum Torba Koyu tamamen doğal güzellikleri ile ünlü bir yerdir. Bodrum’a 5 kilometre uzaklıktadır. Buraya genellikle sakin bir ortamda kafa dinlemek isteyen kişiler gelmektedir. Torba’da pek çok otel ve tatil köyleri yer almaktadır. Bodrum Torba’da her şey dahil otellerin yanı sıra yarım ve tam pansiyon özelliklerine sahip pek çok konaklama yeri bulabilirsiniz. Torba’dan Bodrum merkeze ulaşmak otobüsle yaklaşık olarak 15-20 dakika civarındadır.

Bodrum Torbada Neler Yapılır?

Bodrum Torba Koyunun çok güzel ve temiz bir plajı vardır. Bu plajda bolca eğlenebilirsiniz. Denizden söz etmiyoruz bile. Çok berrak bir denizi vardır gün boyunca yüzerek denizin ve plajın eğlencesini çıkartıp güneşlenebilirsiniz. Akşam yapacaklarınız arasında şüphesiz ki en keyiflisi de sahil kenarındaki balık restoranlarında taze olan balıkların ve mezelerin tadına bakmak ve o anın keyfini çıkarmak.

Bodrum Torba Koyu

Bodrum Torba bölgesinde birçok yapılacak şey vardır. Torbada sürekli yapılan tekne turlarına katılabilirsiniz. 2500 yıllık olan Leleg Mezarını ziyaret edebilirsiniz. Zeytin Limanına gidebilir ve bu bölgede yapılan Didim’e turlar hakkında detaylı bilgi alıp turlara katılabilirsiniz. Antik döneme ait Bizans Manastırını gezebilirsiniz. Genellikle yerli ve yabancı turistlerin bu yer sürekli dikkatini çekmektedir.

Torbada Yemek İçin En İyi Restoranlar

Gonca Balık: Bodrumda adı sıkça duyulan bir balık restoranıdır. Deniz kenarında bulunan bu eşsiz restoran çok güzel bir manzarası ile ünlü. Eski kıyı lokantalarına has samimi bir ortamı bulunmakta. Bunlar dışında çok güzel lezzetler ile adından çok sıkça söz ettirmekte. Taze balık sevenler için çok güzel bir restorandır.

Bodrum Torba Koyu 4

Yengeç Restaurant: Bodrum Torba bölgesinde yemek yiyecekseniz tavsiye edilebilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Buraya gelenlerin neredeyse restoranın manzarasının keyfini çıkarmak için geliyorlar. Neredeyse her müşteri bu restoranın manzarasından memnun olmaktadır. Menüsüne gelecek olursak çok özel bir menüsü olmaktadır. Burada yapılan özel bir Balık Carpaccio adını sıklıkla duyurmakta. Merak edenler bu restorana gelebilir ve muhteşem lezzetten tadabilir. Lezzet isteyenler için menüde daha birçok seçenek bulunmakta.

Bodrum Torba Koyu 5

Bodrum Torba Koyu Otelleri

Voyage Torba: Bodrum Torba bölgesine tatil yapmak için gelmeden önce araştırmışsanız mutlaka bu oteli duymuşsunuzdur. Tam olarak 490 odası bulunmakta ve her sene yerli ve yabancı olmak üzere birçok turist ağırlamakta. Gelen turistler bu otelden çok memnun. Çok güzel yemekleri olan bu otelin odaları da son derecede moderndir.

Bodrum Torba Koyu 6

Casa Dell’Arrte: Buraya gelen turist ziyaretçiler bu otelde kalmasanız bile mutlaka oteli görmenizi tavsiye ediyor. En büyük tavsiyeleri ise plajda bir kokteyl içmeniz. Otelde sürekli sergilenen sanat eserleri mevcuttur. Bu sanat eserleri bile buraya yapılacak olan yerli ve yabancı turist sayılarını ilginç bir şekilde etkiliyor. Sabahları güzel bir kahvaltının ardından biraz SPA ve işte ihtiyacınız olan her şey bu bol ödüllü otelde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir