Bafa Gölü Milli Parkı

Bafa Gölü Milli Parkı
PAYLAŞ

Tam 2 bin yıllık mazisi olan Bafa Gölü Milli Parkı çok farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan yaşayan bir tarihtir. Bafa gölü nerede ise günümüze kadar bozulmadan ulaşan nadir yerlerdendir. Aydın ve Muğla arasında olan göl zaman ile bir kapalı yani iç göle dönmüş durumdadır. Bafa gölü gezilecek yerler bakımından tabiat ve tarih tutkunlarına çok fazla alternatif sunmaktadır. Yani tarihi bir gezi ve tabiat keyfini birlikte yaşamak için uygun fırsatları aynı anda sunmaktadır. Gölün kendini yasladığı Beş Parmak Dağları içinde manastırlar ve birçok tarihi yapı bulunmaktadır.

Bafa Gölü Milli Parkı

Bafa Gölü Milli Parkı ile Trekking Fırsatı

Doğa yürüyüşü tutkunları için Bafa Gölü Milli Parkı çok fazla alternatif sunuyor. Çok uzun parkurlardan oluşan bu park harika manzarası ile de çok dikkat çekici duruyor. Fotoğraf tutkunlarının kaçırmayacağı Bafa gölü tabiat parkı kamp için de çok fazla yere sahip. Gölün çevresinde ise birçok ada bulunmaktadır. Tekne turları ile bu adalar gezilebilmekte. Didim de yer alan doğal güzellik görülmeye değer.

Bafa gölü kapıkırı adası ise bu adalar içinde en dikkat çekici olanlarından birisi. Bafa gölü kahvaltı salonları ile de güneşin doğuşuna eşlik edilecek güzel mekânlara sahip. Bafa gölünde ne yapılır sorusunun onlarca cevabı bulunmaktadır. Hatta tüm cevaplar tabiat ile iç içe olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik tüm aktiviteler burada oldukça uygun rakamlara yapılabilmektedir.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR