Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti
PAYLAŞ

Tatil deyince Türkiye’de ilk akla gelen yerlerden olan Datça’dır. Aynı zamanda içindeki Knidos Antik Kenti ile de bölgenin turizm merkezi olmaya devam etmektedir. Çok farklı dönemlerin izlerini taşıdığından bölgeye Antik kent hakkında bilgi almadan gitmemek gerekir. Knidos ne demek diye merak edecek olursanız Mikenler zamanından kalma bir yerleşim yerinin adı olduğu ortaya çıkar.

Ancak eşsiz manzarası da bulunan Knidos antik kenti hikayesi MÖ 4. Asra kadar gider. Döneminde bir ticari hareket neticesi Tekir Burnu’na taşınan Knidos kazıları ile de dikkat çeken arkeolojik bir kalıntı bölgesidir.

Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti Neler Vaat Etmektedir?

Datça bölgesinde yer alan Knidos Antik Kenti içindeki enfes kalıntılarla tarih tutkunlarının aklını başından almaktadır. Uygun bir giriş ücreti karşılığında gezilebilecek olan yapı içinde birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Oldukça bakımlı olan Knidos afrodit tapınağı mutlaka görülmeli ve enfes fotoğraflar çekilmelidir. Işığın geliş saatine göre çok farklı fotoğraflar çekmeye müsaade eden Knidos afroditi enfes bir tarihi eserdir.

Yerleşkede bulunan birçok unsur özenle arkeologlar tarafından çıkartılarak seyir zevkine açılmıştır. Antik kent içindeki tüm tarihi eserler geçmişin izlerini taşırlar ki Knidos harita üzerinde de ayır bir yer olarak işaretlenmesi gereken ve Datça bölgesinde tatil yapanların pas geçmeden uğraması gereken yerlerin başında gelmektedir. Antik Kent hem tatil yapıp hem de tarihten uzaklaşmamak isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deveboynu Feneri
21 Ağu, 2017     0

Deveboynu Feneri

Datça Vineyard Winery
12 Ağu, 2017     0

Datça Vineyard Winery