Datça Hayıtbükü Plajı

Datça Hayıtbükü Plajı
PAYLAŞ

Muğla’nın Datça ilçesine bağlı Mesudiye köyü üç farklı isme sahip olan sahiliyle ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Pek çoklarının Datça Hayıtbükü Plajı olarak bildiği ancak Ovabükü ve Kalebaşı gibi isimleri de bulunan bu plajın en büyük özelliği sessiz ve sakin olması. Özellikle bölgeyi keşfetmek isteyenlerin ilk durağı sayılabilecek yerlerden olan Hayıtbükü Plajı trekking rotaları bakımından da zengin bir yer olduğu için sıklıkla tercih ediliyor.

Datça Hayıtbükü Plajı

Hatta ovabükü plajı çevresinin aynı zamanda Adatepe olarak adlandırıldığı da bilinmektedir. İnce kumlu plajı ve sığ denizi ile özellikle çocuklu aileler için en ideal yerlerden biri olan bu noktada güvenle yüzmek mümkün olmaktadır.

Datça Hayıtbükü Plajı ve Tatil Olanakları

Muğla’nın tatil beldeleri için her zaman ilgi gören bir yer olan datça kumluk plajı ile görenleri hayran bırakıyor. Daha sessiz sakin yerleri tercih edenler için hayıtbükü ortam itibarıyla daha iyi bir yerde bulunuyor. Diğer koylara kıyasla arka planda kalmış olan hayıtbükü koyu buna rağmen tatil olanakları bakımından gelişmiştir. Bölgeye gelenler için çok sayıda hayıtbükü pansiyon fırsatı sunulmaktadır. Bunlarla birlikte yine hayıtbükü otelleri de hizmet vermeye devam etmektedir.

Burada konaklamak yerine Datça’ya giderek geceyi orada geçirmek isteyenler datça’da nerede kalınır rehberlerini takip ederek kolaylıkla kalacak yer temin edebilirler. Bölgede yaygın şekilde yapılan datça tekne turu ile çevreyi daha iyi şekilde keşfetmeniz mümkün olabilir.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR