Beyazsu Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Beyazsu Yaylası

0

Beyazsu Yaylası Şavşat ile Borçka sınırında bulunan, yeşilliklerin üzerinde serili olduğu, ufak tepeciklerin yer aldığım muazzam bir doğa görüntüsüne sahip olan yaylalar arasında ilk sırayı çekmektedir. Karçal dağı ile de adlandırılan yayla buzul göllerinin sıklıkla görüldüğü Gürcistan sınırına kadar uzanan bir genişliğe sahiptir.

Beyazsu Yaylası

Yanında bulunan dağın zirve görüntüsünün tam altında gözlerinizi kamaştıracak bir güzelliğe sahip olarak yer alır. Yaylanın zirvesinden Artvin’i kuş bakışı olarak izleyebilme imkanına da sahipsiniz. Hâkim bir görüntüye sahip olan yayla her yıl düzenlenen festivaller ile de turizm cenneti olarak bilinir. Beyazsu yaylasını bu bölgede bulunan diğer yaylalardan ayıran en büyük özellik ise Artvin’in en yüksek yaylası olmasıdır.

Beyazsu Yaylasına Nerededir?

Beyazsu Yaylası Artvin’in Borçka ilçesi sınırları içinde yer alır. Esasen Borçka ve Şavşat ilçelerini ayıran sınır olarak da adlandırılır. Muhteşem doğa atmosferinin yer aldığı, oksijenin tavan yaptığı yaylalarda yerli ve yabancı turistlere rastlayabilirsiniz.

Beyazsu Yaylasına Nereden Gidilir?

Artvin’in Borçka ilçesinden Balcı güzergahına doğru yaklaşık 35 kilometre sonra varabilirsiniz. Yolları yapılmış ve işler vaziyettedir. Buzul göllerine gitmek için ise yayladan yapacağınız doğa yürüyüşleri sizlere yardımcı olacaktır. En meşhur buz gölü ise Karçal Dağının zirvesine doğru oluştuğu bilinen Yıldız Gölüdür. Yaklaşık bir saatlik bir doğa yürüyüşü sonunda bu muhteşem manzaraya sahip olabilirsiniz.

Özel turların düzenlediği etkinlere de katılarak bu gezilerini ailecek yapabilirsiniz. Karadeniz Yaylaları arasında yapılan gezilerde birçok Trenking aktivitelerine katılım sağlayabilirsiniz. Şayet doğa ve tabiat ile iç içe zaman geçirmek istiyorsanız, size tavsiyemiz muhakkak Beyazsı Yaylasının güzelliğini görmeniz olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir