Yıldız Gölü
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Yıldız Gölü

0

Konu Başlıkları

Karadeniz taili yapanların mutlaka uğrak yerlerinden bir yeri olan Yıldız Gölü muhteşem görüntüsü ve özellikleri ile herkesi etkileyebilmektedir. Karçal dağlarının eteklerinde bulunan ve kar sularının toplanması ile oluşan göl yaz aylarında bile oldukça soğuk bir yapıya sahiptir. Karadeniz’in yaylaları denilince akla gelen buz gibi su tabirini tam olarak burada hissedebilirsiniz.

Yaz kış ayrı güzellikte olan Artvin içinde saklı kalmış olan bu cennet göl gezilerine her mevsim yerli ve yabancı turistler ziyaret etmektedir. Özellikle yaz aylarında gölün içinde yürüyüş için gelen turistlerin yüzdüğünü görebilirsiniz. Yıldız Gölü denilince akla gelen en büyük etkinlik ise göl çevresinde bulunan kamp alanları ve doğa yürüyüşleridir.

Yıldız Gölü nerededir

Yıldız Gölü Nerededir?

Doğayla bir olup bütünleşen Yıldız Gölü Artvin’in Borçka İlçesine bağlı Efeler köyü içinde bulunmaktadır. Eskiden beri bilinen köy civarda Gürcü köyü olarak isimlendirilir. Yazın bile yapacağınız doğa yürüyüşleri sonrasında gölde serinlemek isterseniz suyun soğukluğunu hesaplamayı unutmayın.

Yıldız Gölüne Nasıl Gidilir?

Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Efeler Köyü içinde yer alan Yıldız Gölü ulaşımları çoğunlukla özel araçlar ile yapılmaktadır. Gidiş için Borçka üzerinden Efeler köyüne yaklaşık 48 kilometre bir kara yolu bulunmaktadır. Ayrıca Güneydoğu kısmında da yine yayla yolları üzerinde de bu alana ulaşım sağlayabilirsiniz. Karçal Dağlarının eteklerinde yer alan bu inanılmaz güzellikteki doğa gezintilerini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yöreye yolunuz düşerse tatil planlarınıza Yıldız Gölünü de eklemeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Çiçekli Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir