Bodrum Sualtı Dalış
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Sualtı Dalış

0

Bodrum Sualtı Dalış ülkemiz için en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Bodrum tatilinde yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Hem doğal zenginlikleri, hem de yörenin misafirperver insanları, bu bölgeyi tam bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Hal böyle olunca hem yerli hem de yabancı turistlerin en gözde tatil mekanları arasında üst sıralarda adını geçirmeyi başarmıştır. Bodrum’da onlarca farklı aktivite yapabilmeniz mümkündür.

Bodrum Sualtı Dalış

Zamanınızı dolu dolu, en verimli şekilde geçirebileceğiniz birbirinden farklı, her insana hitap eden aktiviteler organize eden kulüpler ve oteller mevcuttur. Bunlardan biri de Bodrum Sualtı Dalış sporudur. Bodrum Sualtı Dalış hizmeti veren farklı farklı yerler vardır. Bu spor her yaştan insana hitap eden, oldukça zevkli, eğlenmeyi bilen insanlar için fazlasıyla ideal bir spordur.

Sualtı Dalış sporuyla ilgili bilmeniz gereken temel birkaç madde vardır. Dilerseniz Bodrum Sualtı Dalış yerlerini anlatmadan biraz bunlara değinelim. Sualtı dalış sporu bazı durumlarda tehlikeli olabilir. Sporu yapacağınız yerde yetkili kişilere mutlaka sağlığınız ve varsa hastalıklarınızla ilgili bilgiler vermelisiniz. Bazı insanlar için sakıncalı durumlar yaratabilmektedir.

Bodrum Sualtı Dalış 3

Bunun yanı sıra dalış sırasında mutlaka profesyonel insanların yakın konumunda yer almalısınız. Herhangi bir acil durum oluştuğu anda size yardım edecek insanlar, hayatınızı kurtarabilir. Aynı şekilde dikkat etmeniz gereken diğer nokta da ekipmanlarınızdır. Dalıştan önce kısa bir araştırma yaparak ekipmanlarınızın neler olduğunu incelemenizi ve ekipman eksiğiniz olmadan bu işe başlamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bodrum Sualtı Dalış

Gelelim Bodrum Sualtı Dalış için nerelere gidebileceğinize. Kargı Adası,  Köçek Adası, Yassıkaya Adası, Karaada – Kaçakçı Koyu, Karaada – Delikli Mağara, Karaada – Aksona Burnu, Orak Ada – Burun mekanları Bodrum’da bu sporu yapabilmek için en uygun doğal alanlar arasında sayılır. Bu yazdığım mekanların tamamında bu sporu yapabilmeniz için hizmet veren kulüpler ve benzer işletmeler bulunmaktadır.

Bodrum Sualtı Dalış 4

Tek yapmanız gereken bu yerlere gidip, hizmet sağlayan yerleri keşfetmektir. Dalış sporu genel olarak tekneyle uygun alana gitmekle başlar. Dalış yapılacak yere ulaştıktan sonra gerekli ekipmanlar hazırlanır ve kişiye gerekli bilgiler verilir.

Uygun eğitim verildikten sonra kişi dalış için hazır konuma gelir ve spora başlanır. Bodrum Sualtı Dalış Kursu Fiyatları’na da göz atarak daha detaylı bir eğitim alabilirsiniz.

Bodrum’da en ünlü dalış işletmelerinden biri Turkuaz Dalış Merkezi’dir. Bodrum Dalış Turları fiyatları merkezlere göre değişiklik gösterebilir. Ancak Bodrum’a gidip, eşsiz bir deneyim yaşamak isterseniz bu fiyatları gözden çıkarıp bu sporu yapmanızı öneririm.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
cesme-kalesi-muzesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir