Didim Plajları
 1. Anasayfa
 2. Didim

Didim Plajları

0

Tatilin sadece beş yıldızlı otellerden ibaret olmadığını bilen ve kendi tatil macerasını yaşamak isteyenler için en önemli ayrıntı şüphesiz plajlardır. Çünkü gidilecek rota da doğru plajın olup olmadığını önceden bilmek ya da en kaliteli plajın önceden adresine sunduğu olanaklara hâkim olmak son derece büyük bir artı kazandıracaktır.

Didim de Ziyaret Edilecek Plajlar

Didim plajları fikri 50 km aşan uzunluğu ile her tatilci için kamp kurar öyle tatil yaparım hissini de beraberinde getirmiştir. Bu nedenle Türkiye de en çok tercih edilen kamp bölgesi Didim plajları alanında oluşmaktadır. Dünyaca üne kavuşmuş özel koy ve plajları ile hem güvenli hem de kaliteli olanaklar sağlayan adresler de medeniyet ile mesafenin çok yakın olması tercihlerin bu bölgeye kaymasını sağlamaktadır.

Didim Plajları 7

Didim bölgesi geneli düşünüldüğünde sadece hem ücretli hem de ücretsiz plajların yer aldığı bir adres. Çünkü bölge de çok fazla büyük konaklama işletmesi olması önemli adreslerin işletmelerce kullanıldığını görmek için yeterli. Fakat insanlığa armağan niteliğinde olan bu bölgenin sahip olduğu geniş plaj olanakları sürekli yeni ve özel adreslerin ortaya çıkmasını sağlamakta.

Atakum Plajı

Didim de yer alan önemli adreslerin başında hiç şüphesi Atakum plajı gelmektedir. Yoğun olarak beş yıldızlı otellerin üzerinde kurulu olduğu adres de halk plajı olarak da ayrılmış ücretsiz bölümler yer almaktadır. Genel özelliklerine baktığımızda ise belde merkezine yakın olmasından kaynaklı olarak her dönem kalabalık bir bölge olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bölge de altın sarısı kumları ile ziyaretçilerin son derece huzurlu olacağını söyleyebiliriz.

Didim Plajları 8

Plaj boyunca hemen hemen her nokta da yemek için küçük fakat son derece özel mekanlar yer almakta. Bu mekânlarda ise ağırlıklı olarak deniz ürünlerinin servis edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Plaja erken saatlerde gelmeniz sizin için son derece avantajlı olacaktır. Bu saye de şezlong ve şemsiye sorunu yaşamadan denize girmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Plajın son derece temiz olduğunu söylememek haksızlık olur. Fakat denizden çıktıktan sonrasına ilişkin bir duş ihtiyacı dikkate alınmamış durumda. Fakat ilginç bir yöntem de bölge de geliştirilmiş. Katılımcılar 5 lt su bidonları ile kendi duş olanaklarını yaratmış durumda.

Akbük Plajı

Bölge de yer alan önemli plajlardan bir diğeri ise Akbük plajıdır. Belde merkezinden 20 km uzakta yer alıyor. Fakat bu son derece büyük bir avantaj. Çünkü plajı tercih edenler tamamen insan kalabalığından kaçan kişiler sessizliği arayan kişilerce tercih ediliyor. Bu bile aynı düşünce yapısı ile hareket eden topluluğun birbirini rahatsız etmeden denize girmesi için yeterli bir ayrıntı.

Didim Plajları 9

Plajda hem duş almak için olanaklar mevcut olurken hem de bu olanakların ücretsiz sunuluyor olması son derece güzel bir ayrıntı. Oldukça temiz olan çevresine ek olarak ziyaretçilerin yemek yemelerine olanak sağlayan pek çok mekân da plaj da yer alıyor. En önemli ayrıcalıksa hiç şüphesiz koy da yer alan şemsiye ve şezlong avantajları. Özel bir işletme son derece uygun fiyatlar ile sizlere kiralıyor. Fakat isterseniz havlunuz ve kendi olanaklarınız ile plajın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Manastır Koyu ve Plajı

Komşu Yunanistan ile en yakın bağlantılarımızdan biri olan Manastır Koyu ve plajı Didim de en çok ziyaret alan bölgeler arasında yer alıyor. Ulaşımının nispeten biraz daha özel hazırlık gerektirmesi bölgenin son derece sakin olmasına neden oluyor. Özellikle kalabalıktan uzakta gününü geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir adres. Didim marina yolu üzerinde bulunan plajda sosyal olanaklar yeterli durumda. Özel bir işletme mantığı ile hizmet veren plajda yiyecek ve içecek olanakları bulunuyor. Ayrıca alkollü içeceklerin tüketilmesine bir engel bulunmuyor.

Didim Plajları 10

Dalyanaki Koyu ve Plajı

Didim de doğal liman özelliği taşıyan önemli adreslerin başında gelen Dalyanaki bölgesi antik yunan döneminden bu yana aktif olan bir adres. Bitişiğinde tarım ve köy işleri bakanlığına ait sosyal tesisin de yer aldığı plaja ulaşmak için Aydın Didim yolunu takip etmek yeterli olacaktır.

Sosyal olanakların yer aldığı plaj yine kalabalık olmayan adresler arasında yer alıyor. Plajda halkın kullanımı için duş ve yiyecek alanları mevcut.

Didim Plajları 11

Akvaryum Koyu ve Plajı

Sadece özel plajların değil halk plajlarının da oldukça yaygın olduğu bölge olan Didim de Polis moral kampının bitişiğinde yer alan Akvaryum koyu plajı aynı zamanda akademi koyu olarak da biliniyor. Bölgeye ulaşım son derece kolay. Didim merkezden ortalama 10 km uzaklıkta yer alıyor. Adresi özel yapan bir başka neden ise koya sürekli teknelerin yanaşması. Güzel bir akşam yemeği için de hali hazırda bölge de daimi demirli teknelerde restoran hizmeti veriliyor.

Didim Plajları 12

Yılın her döneminde aktif olan bu teknelerde yaz kış lezzetli deniz ürünlerini tatmak mümkün. Plajda kurulu olan masalar ve oturma alanlarında yemek yemeniz mümkün olduğu gibi alkollü ürünlerinde servis edildiği plajda zaman geçirmeniz mümkün.

Akbük Didim Sablı Ada Plajı

Bölgeye ismini veren en önemli özelliği ada ve ana kara arasındaki bağlantının kopmuş olmaması. Yani hali hazırda bölgeye denizden yürüyerek ulaşmak mümkün. En yüksek nokta da diz kapağını geçmeyen deniz seviyesi saplı ada plajının oluşmasını da sağlamış durumda.

Ada ve ana kara arasında ki bağlantı kayalık alan ile sağlanıyor. Ayrıca kayalıktan yürümek istemeyenler için deniz kumu bütün güzelliği ve yumuşaklığı ile ayaklarınızın altında olacak. Ada da pek çok olanak mevcut. Büyük bir yüz ölçümüne sahip olmayan ada da yüzmenizin güneşlenmenizin yanı sıra yiyecek içecek ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bütün ayrıntılara yer verilmiş durumda.

Didim Plajları
Didim Plajları: Sablı Ada Plajı

Plaj tamamen ücretsiz. Ayrıca dileyen konuklar için kiralık şezlong ve şemsiye olanakları da sunuluyor. Fakat çok yüksek fiyatlar olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Bölge ortalamasına göre son derece makul bir işletme olduğu söylenebilir. Menüsünde her zaman taze deniz ürünlerinin yer aldığı plaj işletmesinde ayrıca vejeteryanlar için de ürünler bulunuyor.

Didim Plajları’na Ulaşım

Didim plajlarına ulaşmak için öncelikli olarak Didem’e ulaşmanı gerekiyor. Fakat plajların ulaşımı için ayrı ayrı adres tarifi almanıza gerek yok. Zira 50 km uzun plaj alanı ile bütün plajlar bu yönü ile bakıldığında sadece trafik levhalarını takip ederek ulaşılabilecek alanlar olarak açıklanabilir.

Didim de rahat hareket edebilmeniz için mutlaka bir araca ihtiyacınız var. Bu nedenle tavsiye edeceğimiz yöntem eğer özel aracınız yoksa mutlaka araç kiralamadan yana olacaktır. Bu sayede plajlar arası hareket etmeniz oldukça kolay olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Kuşadası plajlar - koylar 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir