Marmaris İçmeler
 1. Anasayfa
 2. Marmaris

Marmaris İçmeler

0

Konu Başlıkları

Marmaris de en popüler bölgeler arasında yer alan İçmeler, sunduğu konaklama ve plaj olanakları ile en önemli tatil rotaları arasında yer alıyor. Marmaris merkezine en yakın yerleşim yeri olması nedeni ile en çok talep gören merkezler arasında yer aldığını söylememiz mümkündür. İçmeler ile arasında olan 8 km mesafe ile bilinen bölgeye ulaşım da son derece kolay sağlanmaktadır. Bölge de oldukça fazla lüks konaklama olanağı bulunmaktadır. Deniz ve plaj söz konusu olduğu zaman en çok tercih edilen bölge sadece büyük tesisiler ile değil, küçük tesislerle de bölge de hizmet veren son derece önemli konaklama alanları arasında yer almaktadır. Yabancı turistlerin büyük orada deniz için İçmeleri tercih etmesi ise bölgeye verilen önemi ortaya koyuyor.

Bölge de doğa yürüyüşleri başta olmak üzere, ister kayıkla çevrede yer alan adacıkları keşfe çıkın, isterseniz de ormanları içinde doğa yürüyüşlerine katılın. Sahil şeridi üzerinde yer alan onlarca farklı alışveriş olanağı ile başta mücevher ve deri giyim olmak üzere tüm tekstil ürünlerinin de tek noktadan tatilciler ile buluştuğu bir alışveriş cennetine dönüşmüştür. Bölgede yer alan akarsular ve tatlı sular ise bölgenin değim yerindeyse ateşini düşüren en önemli ayrıntılardan biridir. İçmeleri ziyaret edenlerin gün içinde yaptığı aktivitelere baktığımızda ise deniz ve plaj keyfinin ön planda olduğunu görüyoruz. Zira plajda yer alan olanaklar tatilciyi bölgeden uzaklaştırmıyor. Su sporları etkinlikleri kapsamında deniz paraşütü ve muz gibi olanaklardan yararlanmanız mümkün olurken, ayrıca Kano ile eşsiz bir yolculuğa çıkmanız da mümkün olmakta.

Marmaris İçmeler 5

İçmeler çevre koyları ziyaret etmek için de son derece önemli bir adres. Çünkü bölgeden çevrede yer alan koyların ziyareti için sürekli seferler düzenleniyor. İçmelerin belki de hissedilen en önemli eksiği ise disko ve bar gibi eğlence mekanlarının bölgede çok olmaması. Fakat Marmaris’ten sadece 8 km uzak olan bu merkez eksikliği Marmaris ile kapatıyor. Eğer gelecek tatil planının için İçmeleri tercih edecekseniz söz konusu olanaklardan yararlanmak için beş yıldızlı otellerin sahip olduğu gece kulüpleri ve barlardan yararlanmanızın mümkün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Eğer bu tarz bir tesis de kalırsanız tatiliniz çok daha uygun koşullar ile gerçekleşecektir.

Marmaris İçmeler Ulaşım

Toros dağlarının yakınında yer alan bu özel tatil rotası ulaşım olanakları bakımından son derece gelişmiş bir tatil rotası olma özelliği taşımaktadır. Bunda hiç şüphesiz bölgenin yoğun turist çekmesinin önemi son derece büyüktür. Muğla da yer alan iki önemli hava limanı bölgeye ulaşmanız için son derece büyük öneme sahiptir. Bu hava limanları arasında Dalaman Havalimanı ilk seçenek olarak öne çıkmaktadır. Yaklaşık 100 km uzaklıkta yer alan havalimanından bölgeye ulaşmanız mümkün olurken gerek havalimanı servisleri ile gerekse toplu taşıma olanakları ile bölgeye olan yolculuğunuzu gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bir başka önemli ulaşım olanağı ise Marmaris bölgesinde yaygın olan Taksi bot ayrıcalığıdır.

Kara yolu ile gelmeyi düşünenlerdenseniz, Muğla ve Fethiye güzergahı son derece uygun olacaktır. Ayrıca Türkiye de bütün büyük şehirlerin merkezlerinden bölgeye otobüs ulaşımı sağlanmaktadır. Marmaris otogarına ulaştıktan sonra ise yine otogardan dilediğiniz toplu taşıma olanağı ile içmeler plajına ve konaklayacağınız alana ulaşmanız mümkün olacaktır.

Marmaris İçmeler Bölgesinde Yer Alan Oteller

Romance Beach hotel İçmeler bölgesinde konaklamanıza olanak sağlayan oteller arasında yer alıyor. Denize sıfır olan plajının her zaman canlı ve hareketli müzikler ile yankılandığını yanı sıra ayrıca beach bar avantajı ile bölge de önemli bir eğlence mekanına dönüştüğünü söylemek mümkün olacak. Otogara olan mesafesi 5km olan tesisin aynı zamanda barlar sokağına olan mesafesi 1 km olurken hava alanına olan mesafesi ise 90 km olarak görülüyor. Ayrıca belde merkezinden ise sadece 1km uzakta olması oteli oldukça önemli bir noktaya taşıyor.

Marmaris İçmeler 6

 

Otelde uygulanan konseptler arasında balayı konseptinin de olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca işletme de iki çocuğunuzun da ücretsiz yararlanması mümkün. İşletme de yer alan özellikleri sırası ile incelediğimizde; Banana * Dalış Okulu * Deniz Bisikleti * Doktor * Emanet Kasa * Fitness * Jakuzi * Masaj * Minder Mini Bar Oda Servisi * Otopark Sauna * Su Sporları * Sörf * Türk Hamamı * Uyandırma Servisi Çamaşırhane * Ön Büro Şemsiye Şezlong hizmetlerinin yer aldığını görüyoruz. Ayrıca yıldız olan olanakların ise ücretli olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Tesiste Özellikleri ve Aktiviteler

Tesiste başta deniz bisikleti olmak üzere sörf ve dalış okulu yanı sıra Banana ve fitness gibi ayrıcalıklar da yer alıyor. Plajına göz attığımızda ise tamamen kum plaj ve minder ayrıcalığının da sunulduğunu görüyoruz. Ayrıca tesiste yer alan havuzların sabah 07:00 ile akşam 18:30 arasında hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Bu saatten sonra ise havuzlar bakıma alınıyor. Otel özelliklerinden biri de hiç şüphesiz otelin sahip olduğu konsept olarak özetlenebilir. Bu nedenle her şey dahil konseptin ultra her şey dahil konsept ile uygulandığı işletme de sabah 07:30 da açılan restoran kapıları akşam 21:00 kadar açık olsa da dilerseniz gecenin ilerleyen saatlerinde yiyecek bir çok ürünü bardan almanız mümkün.

Marmaris İçmeler 7

Mutfak Özellikleri

İşletmenin en önemli ayrıntılarından biri de mutfağı, çünkü çok lezzetli ürünlerin sergilendiği açık büfe servislerde alacağınız her ürün fazlası ile leziz. Bu nedenle işletmenin şeflerinin çok başarılı olduklarını söyleyebiliriz. A La carte restoranın yer aldığı tesis de alkol her nokta da ücretsizken restoran da alkol ekstra ücrete dahildir. Fakat ultra her şey dahil müşterileri için bu konu da çözüm bulmaktadır. A la carte restoran sabah 07:00 ile akşam 23:00 arasında hizmet vermektedir.

İşletme Hakkında Önemli Noktalar

Tesis içinde 63 oda yer alıyor. Bu odalar arasında 40 standart oda olarak hizmet verirken, 9 adet aile odası olarak kullanılıyor. Diğer odalar ise balayı çiftleri ve süitler olarak ayrılmıştır. 1987 yılında hizmet vermeye başlayan tesis yaz ve kış mevsiminde her zaman müşterisi olan bir tesistir. Bunda en büyük etki işletmenin sahip olduğu toplantı salonları ve konferans salonlarıdır. Bu salonlar sayesinde pek çok şirket toplantılarını hem küçük bir tatil ile birleştirip hem de bu özel nokta da verimli çalışmalar yapmak için tercih etmektedir.

Marmaris İçmeler 8

Marmaris İçmeler Özeti

Marmaris içmeler hem turistik tesisleri ile hem de çevreye olan yakınlığı ile bölgenin merkezi olma özelliği taşıyor. Çünkü bölge de ulaşmak istediğiniz her yere yakın olan belde aynı zamanda temiz ve büyük plajı ile konaklamak için de sonra derece avantajlı bir yapıya sahip. Bu yönü ile bakıldığı zaman gelecek yıl tatil rotanızın içinde mutlaka yer vermeniz gereken bir adrese dönüştüğünü söylememiz mümkün. Hem ulaşımın hem de bölgeden ayrılmanın kolay olması bölge de konaklamak ve bölgeden ayrılmak için sunduğu avantajlar da göz önünde bulundurulduğunda mutlak tercihler arasında yer almasını sağlıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir