Marmaris İçmeler

Marmaris İçmeler
PAYLAŞ

Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan bu belde, Marmaris Körfezi içinde bulunmaktadır. Adını, meşhur ve şifalı suyundan alan Marmaris İçmeler mutlaka uğranılması gereken bir yerdir. Merkez’e 8 km uzaklıkta bulunan Türkiye’nin popüler tatil beldelerinden bir tanesidir. Çam ormanlarının çevrelediği bu yerde, bolca oksijen alıp muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Marmaris İçmeler

Tarihsel açıdan bulunmaz bir kültür mirası olan Marmaris İçmeler, Karyalılar tarafından M.Ö. 3400 yıllarında kurulduğu tahmin ediliyor. Daha sonra birçok kavme ev sahipliği yapıyor(Dorlar,İyonlar,Lidyalılar,Persler). Sonrasında  Makedonya Kralı Büyük İskender’in hakimiyeti altında kalıyor devamında uzunca bir süre Bizans idaresinde kalmıştır. Ardından Rodoslu memurlarca idare edilmiş ve 1280-1290 tarihleri arasında Türk egemenliğine girmiştir.

Bu renkli ve çeşitli tarihinin yanı sıra mükemmel koyları , şelalesi ve 6 km uzunluğundaki sahil şeridiyle ünlüdür. Marmaris İçmeler Otelleri yemyeşil bir doğaya sahip ve oldukça korunaklıdır. Marmaris İçmeler’in kumsalı ise mavi bayrak ödüllüdür ve mutlaka görülmeye değerdir. Kumsalı gündüz misafirlerinin kum , güneş, su ihtiyacını karşılarken; akşam misafirleri için ise gezi ve yürüyüş yolu halini alıyor. Bunun yanı sıra İçmeler, düzenli ve planlı yapısıyla örnek bir turizm kentidir.

Marmaris İçmeler’de kiralık ev olanakları da oldukça fazla ve fiyatları da çok uygun. Hem merkeze  yakın olup hem de kendi evinizin konforunda konaklamanızı mümkün kılıyor. Eğer Marmaris İçmeler’de apart da konaklamak isterseniz koyun hemen kenarında ya da daha içlere doğru apart otellere rastlayabilirsiniz. Genellikle, 1+1 ya da 2+1 şeklinde ayarlanan bu odalarda minibar ve mini mutfak da bulunuyor.

Ege Denizi ve Akdeniz’in kesiştiği yerde bulunan İçmeler, son 15 yılda hızla gelişmiş ve hala gelişmekte olan bir yerdir. Özellikle su sporları yapmaya oldukça elverişlidir( tüplü dalış,su kayağı,vb.).

Marmaris İçmeler

Bu belde Marmaris’e göre daha sakin bir alternatif arayan turistler için ideal. İçmeler’de gece hayatı da daha az hareketlidir. Restoranlar ve barlar gece yarısına kadar canlı müzik ve gösterilerle doludur. Gece yarısından sonra gece kulüplerinde eğlenceye devam edebilirsiniz.

Alışveriş olanakları oldukça verimli ve fiyatlar da bütçe için çok uygun. İçmeler’de yapılacak şeyler listesi oldukça uzundur. Sahilde rüzgar sörfü, jet ski, banana yaptıran ve bunun eğitimini veren okullar bulunuyor. İlginiz varsa kaçırmak istemeyeceğiniz fırsatlar her köşede karşınıza çıkabilir. Balık tutmak, jeep safari, rafting,trekking bunlardan yalnızca birkaç tanesi. Yolunuz düşerse ,bu güzel beldeye uğramadan geçmemelisiniz.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR