Borçka Karagöl Machael
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Borçka Karagöl Machael

0

Artvin gezileri arasında yer alması gereken muhteşem doğası ve tabiatı ile sizlere harika zamanlar geçirmenize vesile olacak Borçka Karagöl Machael yöresine gitmenizi tavsiye ederim. Machael köyü Artvin içinde yapılan en büyük gezilere ev sahipliği yapan Karagölü ve vadileri ile ünlüdür. Doğanın bu kadar güzel ve sizi bu kadar etkileyen bir görünümünü başka bir yerde rastlayamazsınız. Yolculuğunuz esnasında bile karşılaşacağınız manzaralar insanı adeta büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerinde akınına uğrayan bu bölgelerdeki piknik alanları bulunmaktadır.

Borçka Karagöl Machael

Karadeniz’ın hırçın dalgaları ile anılmasının yanı sıra yaylaları ve vadileri ile ünlü olmasında büyük paya sahip olan Borçka Karagöl Machael içinde bulunan birçok farklı işletmelere de rastlayabilirsiniz. Karagölün eşsiz ve son derece ruhunuza hitap edecek görüntüsü, mis gibi temiz havası ve özellikle doğanın size verdiği huzuru burada rahatlıkla bulacaksınız. Vadi içinden akıp giden akarsuların görüntüsü sizlere her şeyi unutturacak.

Borçka Karagöl Machael Nerededir?

Artvin ili Borçka ilçesi sınırında  bulunan Borçka Karagöl Machael Gürcistan’a uzanan bir vadi ile devam etmektedir. Sınıra kadar olan bölge UNESCO tarafından bile tescil edilmiş bir güzelliğe sahiptir. Karagöl ve sonrasında gezeceğiniz Machael vadisi içinde yeşilin her tonunu, yöreye özgün mimari yapıları tek tek ziyaret edebilirsiniz.

Borçka Karagöl Machael 2

Borçka Karagöl Machael’e Nasıl Gidilir?

Artvin’in Borçka ilçesinden yaklaşık olarak karayolu ile 25 kilometre uzaklığı bulunmaktadır. Artvin merkezden ise karayolu ile 57 kilometre yol bulunmaktadır. Yol güzergahları için anayol üzerinden Borçka tarafına varış ve devamında son olarak Milli parkın girişine varabiliyorsunuz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir