Bodrum Adaboğazı
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Adaboğazı

0

Bodrum Adaboğazı doğanın güzellikleriyle donanmış, Güzel sıcak ve samimi şeylerin hep birlikte olduğu büyük şehirlerin stresinden, trafiğinden uzaklaşmak isteyen herkesin gelebileceği çok güzel bir tatil mekânıdır.

İnsanların istila ettiği, kirli denizleri unutun. Buradaki deniz çok berrak ve huzur dolu. Burası çocuklu aileler için uygun olduğu gibi, Balayına gelen çiftler içinde vazgeçilmez bir tercih olacaktır.

Bozburun’a yolu düşen her insanın gelmesi gereken ve belki de aradıkları huzuru bulup oradan ayrılmak istemeyenlerin yeri de diyebiliriz. Aslında burası daha çok Bodrum Akvaryum Koyu olarak biliniyor. Sebebini ise anlamak zor değil. Güzel ve pas parlak denizi buraya bir akvaryum havası katıyor.

Bodrum Adaboğazı

Konumu ise Bodrum Gümbet ile Bitez’in arasında yer alıyor. Gümbet’in batısında bulunan küçük koylar, önlerini kesen bir adanın da yardımıyla cam gibi bir denizin oluşmasını sağlıyor burada. Önceden Adaboğazı’na yalnızca deniz yoluyla ulaşılabiliyordu. Fakat 2015 yılında Bitez’den açılan yol ile karayoluyla da ulaşılabilir bir hale geldi. Yürüyerek gitmek isteyenler için haberlerin pek de iyi olduğunu söyleyemeyiz. Zemin dağ olduğu için genelde patikalar ve engebeli arazilerle dolu yorucu fakat eğlenceli bir yürüyüş olacağını söyleyebiliriz. Aslında kötü haberleri peş peşe söylemek istemezdik ama hazır olun bir kötü haber daha geliyor. Akvaryum denizimize çokça tekne akın ediyor ve tekne trafiği güzel manzarayı biraz da olsa domine edebilir.

Bodrum Adaboğazı 2

Bodrum Adaboğazı yada Akvaryum Koyu

Sudaki canlılar konusuna gelelim; Kalamar açısından epey bereketli bir koy burası, yani bir mâna da kalamar avlamak isteyen ziyaretçiler de buraya hiç düşünmeden gelebilir. Çokça balık ve ahtapot da ayrıca burada bulunuyor. Adaboğazı sizlere huzur dolu, doğal ve doğayla iç içe bir tatil fırsatı sunuyor.

Tabii ki kimilerinin ilgisini çeker bilemeyiz ama gelip görmek isteyen tatil sever insanlarımız için pansiyonlar da bulunuyor. Bozburun’da bulunan bu pansiyonlar çok kısa sürede bu koyu görmenize olanak sağlıyor. Bu yazımızda sizlere Adaboğazı adındaki şirin ve aileler için birebir olan tatil beldesini detaylı inceledik. Sizde eğer buraya gitmek konusunda hafif tereddütler yaşıyorsanız hiç tereddüt etmeden buraya gidebilirsiniz. Bu yerin güzelliklerinden asla pişman olmayacağınız bir tatili garanti ediyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Marmaris Resimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir