Datça Apollon Tapınağı

Datça Apollon Tapınağı
PAYLAŞ

Datça yaz tatilcileri için vazgeçilmez bir destinasyondur. Çünkü Datça doğal dokusunu bölgede en iyi koruyan beldedir. Çok ciddi anlamda turiste ev sahipliği yapmasında rağmen Datça gezilecek yerler bakımından en doğal ve güzel alanları barındırmaktadır. Datça Apollon Tapınağı da bunlardan birisidir. Bununla birlikte çok sıcak olan bölgede tatlı bir meltem sayesinde sürekli olarak tatlı bir iklimin hüküm sürdüğü Datça birçok aktivitenin de yapılabildiği bir tatil beldesidir.

Datça Apollon Tapınağı

Bunların başında gelen deniz kumsalda yürümek size yetmiyor ise mutlaka Datça yapılacaklar listenize Datça’nın tarihi yerlerini de ekleyin. Çünkü bu coğrafyanın neredeyse tamamında çok güzel antik kentler ve gezilebilecek tarihi yerler bulunmaktadır. Datça Apollon Tapınağı da bunlardan birisidir.

Datça Apollon Tapınağı

Muhteşem iklimi ve güzel kumu ile başlayacak olan tatiliniz Datça Apollon Tapınağı ile devam edebilir. Emecik köyünde yer alan kazılar neticesinde ortaya çıkan bu Apollon Tapınağı kalıntıları çok dikkat çekicidir. Bu tarihi tapınağın hemen yanı başında yer alan Knidos Antik Kenti de gezi güzergâhına eklenerek tam bir tarih yürüyüşüne dönüşecek olan geziniz muhteşem manzaralar eşliğinde devam edecektir.

Yörenin leziz meyvelerinden tadarak yürüyeceğiniz bu güzergâhta muhteşem tarihi kalıntılar her an karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca tapınağın kazısında ortaya çıkan birçok tarihi eser de bulunmaktadır. MÖ 6. Yüzyılın izlerini taşıyan bu eserler Marmaris müzesinde sergilenmektedir. Datça tarihi yerler bakımından oldukça cömert bir bölgedir.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Datça Yat Limanı
25 Ağu, 2017     0

Datça Yat Limanı