Dalyan Tekne Turu
 1. Anasayfa
 2. Dalyan

Dalyan Tekne Turu

0

Yaz tatili için Dalyan’ı tercih edenlerdenseniz çok şanslısınız demektir. Muhteşem manzaralara sahip olan bu küçük belde aynı zamanda Türkiye’nin en gözde tatil mekânlarından birisidir. Ancak bu beldenin gerçek anlamda tadına varabilmeniz için mutlaka Dalyan Tekne Turu ile bölgeyi gezmelisiniz. Siz zaten Dalyan’a gittiğiniz an herkes dalyan tekne turu tavsiye edecektir. Bu bağlamda hem kaliteli hizmet hem de ekonomik bir çözüm olarak dalyan tekne kooperatifi ile bu turu gerçekleştirebilirsiniz. Bu enfes tur kapsamında Dalyan ve çevresinde olan birçok güzelliği sudan görme şansına erişeceksiniz. Zaten beldenin tüm cazibesi ancak böyle anlaşılabilir.

Dalyan Tekne Turu 7

Kooperatif üstünden Dalyan Tekne Turu hizmeti alınca ilk önce çamur banyosuyla tanışacaksınız. Dalyan çamur banyosu giriş ücreti çok uygun ve her bütçeye hitap etmektedir. Bu harika ve rahatlatıcı tecrübeden sonra ise sıcak su kaplıcaları da iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca İztuzu plajı da görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Harika yemekler ile karnınızı doyurabileceğiniz dalyan tekne kiralama faaliyetiyle farklı yerler keşfetmek de mümkün olmaktadır. Dalyan turu Marmaris ile eşsiz bir yer daha gezebilir ve keyif alabilirsiniz. Yine Dalyan turu Fethiye ile de Türkiye’nin bir başka tatil beldesini ziyaret edebilir ve bir gün içinde çok farklı yerler görebilir, tatilinizi enfes bir şekilde noktalayabilirsiniz.

Dalyan Gezilecek Yerler

El değmeyen doğası ve temiz havası ile dünyanın en ünlü plajlarının ülkemizde bir araya geldiği yer olan Dalyan, plajları konuklarına cennetten bir köşe de tatil yapma olanağı sunuyor. Fethiye ve Marmaris gibi önemli rotalara yakın olmasına karşın sakinliğini ve bütünlüğünü koruyan önemli tatil rotaları arasında yer almaktadır.

İztuzu plajı

Dalyan ile arasında 12 km mesafe olan Dalyan İztuzu plajı, sadece Dalyan için ve bölge için değil, ülke turizmi içinde çok büyük önem taşımaktadır. İztuzu plajını bu kadar önemli yapan şey ise bir yanında Tatlısu bir yanında tuzlusu plajını bulundurmasıdır. Bu yönüyle bakıldığı zaman bölgede tatil yapabilmek için sadece Dalyan merkezini değil aynı zamanda İz tuzu Plajı tercih edenlerin de sayısının fazlasıyla geniş olduğu görülmektedir. Bölgede caretta carettaların yavrulama dönemlerini geçirmesi için özel bir bölümde ayrılmıştır. İztuzu plajına geldiğiniz zaman Öncelikle sizden farklı canlıların yaşam alanlarına saygı göstermenizi bölge halkı beklemektedir. Zira Sabah 8 ile 20 arasında Dalyan halk plajından yararlanmanız mümkün olmak da iken söz konusu saatten sonra Plajı kaplumbağalara bırakmanız beklenmektedir. Bu nedenle bölgede olağanüstü bir duyarlılık gösterildiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Dalyan Tekne Turu 8

Sülüngür Gölü

Dalyan’ın görülmesi gereken önemli bölgelerinden biridir. 5 kilometre uzunluğu ile hem ulaşımı kolay olan hem de sık tercih edilen plajlar arasında yer almaktadır. Gölün yaklaşık genişliği 1 kilometre en ve 5 kilometre boy olarak hesaplanmıştır. Bu bile eşsiz bir doğada vakit geçirmek için fazlasıyla yeterli bir aktivite olacaktır. Gölün etrafında yürüyüş yapabileceğimiz yollar olduğu gibi aynı zamanda Göl içi faaliyetler kapsamında yüzmenin ve dalış yapmanız mümkün olduğunu söylemek mümkündür. Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir noktadır. Bu yönüyle bakıldığı zaman göl içinde ve etrafında hep çok tarihi esere rast gelmemiz mümkün olacaktır.

Dalyan Tekne Turu 9

Kaunos Antik Kenti

Köyceğiz ilçesi sınırlarında yer almakta olan antik kentinin Kadim dönemlerde çok büyük ticari merkez olduğu bilinmektedir. Bir liman kenti olması nedeniyle tarihin her döneminde zengin olduğu bilinen Antik Kent milattan önce 4 yüzyıla dayanan tarihi ile öne çıkmaktadır. Fakat asıl önemli zamanlarını milattan önce 6. Yüzyıl ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Antik kentte yer alan mezarların tamamen kayaların oyulması ile yapılmış olması önemli bir farktır. Çünkü bölgede yer alan diğer medeniyetlerin ve toplulukları mezarları Toprak içine yapılmış durumdadır. Roma döneminin bölgeye hâkim olması ile birlikte bölgede pek çok yeni tarihi eserin ortaya çıktığını söylemek mümkün olacaktır. Çünkü Roma medeniyeti her şehrinde eşit olanakları sunmayı amaçlayan farklı bir demokrasi anlayışına sahiptir. Antik Kent içinde tiyatro meyhane hamam ve diğer eğlence merkezleri yanı sıra kütüphane gibi eğitimin oldukça önemli olduğunu gösteren Akademi de yer verilmiştir.

Dalyan Tekne Turu 10

Ulaşım

Dalyan karayolu Hava Yolu ve deniz yoluyla ulaşımın mümkün olduğu bir adres. Bunun için hava yolunu tercih edecek olan turistler Dalaman Havalimanı’na iniş yapmaktadır. Ayrıca bölgeye karayoluyla ulaşmak isteyenler için de İstanbul İzmir ve Ankara gibi önemli merkezlerden günün her saati otobüs bulmak mümkündür. Dalaman Havalimanı’ndan 28 kilometre uzakta olan Dalyan Beldesi Bu yönüyle bakıldığında ulaşımın kolay olduğu bir adrestir. Bölgeye karayoluyla ulaşmak İsteyenler ise İstanbul’dan 8 saat Ankara’dan 6 saat ve İzmir’den 4 saat gibi zaman dilimlerini göze alması gerekmektedir. Bölgeye kendi aracıyla gelecekler için ise gelecekleri şehir fark etmeksizin Öncelikle Fethiye yönünü ya da Marmaris yönünü takip etmenizi tavsiye edilmektedir

Bölgesinde Yer Alan Oteller

Dalyan Hotel Caria Royal Otele giriş yapmak için saat 14’te otelde olmanız gerekiyor. Ayrıca otelden ayrılış saatlerinin de 12 olarak belirlenmiş durumda. İşletme evcil hayvan kabul etmiyor. Bu nedenle otele gelirken evcil hayvanınızı pansiyonlar bırakmanın gerekmekte. İşletmede aile odaları ve tek kişilik Odalar olmak üzere pek çok farklı seçenek bulunuyor. İşletmenin son derece geniş bir alana sahip olduğunu söylememiz mümkün olurken otelin sunduğu olanaklar kısaca şöyle sıralayabiliriz.

Dalyan Tekne Turu 11

24 Saat resepsiyon hizmetinin aktif olduğu işletmede restoranlar sabah 07:00 da kapılarını açarken gece 24.00 da kapılarını kapatıyor. Bu yönüyle incelendiğinde Dilediğiniz her an açık büfe yemek yeme olanağına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz Ayrıca işletmenin sahip olduğu genel alanlarda Yüksek hızda internet bağlantısının olması büyük avantaj. İşletmenin mutfağına kısaca göz attığımızda Türk Avrupa ve A la Carte restoranı bulunduğunu görüyoruz en özel tasarım ve lezzetleri Bu sayede tatiliniz boyunca denemeniz Mümkün olacak

Dalyan Bölgesi özeti ve Tekne Turunun Ayrıcalıkları

Dalyan Türkiye’nin en eski tatil beldeleri arasında yer alıyor. Bu nedenle gerek konaklama imkânları gerekse sosyal olanakların son derece gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Yeni yılda daha önce keşke etmediğiniz bir tatil Rotası düşünüyorsanız Dalyan fazlasıyla yeterli olacaktır. Bölgenin turizme verdiği önem yanı sıra bölge halkının Saygılı ve anlayışlı tutumu son derece rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Bu yönüyle bakıldığı zaman bölgede yer alan antik yerleşim yerleri modern konaklama alanları üst düzey ve Ultra güç olarak sunulan tatil olanakları ile ideal tatil için pek çok ayrıcalığı bir arada bulunduğu olduğunu söyleyebiliriz.

Dalyan Tekne Turu 12

Dalyan gerek Ulaşım kolaylığı gerekse konaklamanın uygun maliyetli olması açısından Yeni yıla borç ile girmek istemeyen herkesin tercih edebileceği bir adres olma özelliği taşıyor. Büyüklerin olduğu kadar küçüklerin de keyif alabileceği olanakları içinde bulunduran İşletmeleri plajları su oyun parkları ve çok daha fazlası ile Dalyan Tatil için ideal notalardan birine dönüşmüş durumda. geçtiğimiz yıl oldukça geniş bir kitlenin katılımı ile konserlerinde düzenlendiği sosyal etkinliklerin belediye tarafından desteklendiği oldukça Nezih bir tatil rotası

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Didim Resimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir