Bodrum Gümbet
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Gümbet

0

Bodrum Gümbet Bodrum’a olan yakınlığı sebebiyle oldukça fazla turist çeken, uzun kumsala sahip olması itibariyle, özellikle çocuklu aileler tarafından da tercih edilen bir belde. Gümbet’e gittiğinizde yapabileceğiniz çok fazla aktivite vardır. Bu aktivitelerle zamanınızın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Tabi ki bu aktivitelerin en başında dalış ve su sporları var. Bu bölgede turistler için planlanan çok sayıda dalış turu mevcut. Gümbet civarı ülkemizde dalış için en uygun bölgelerden bir tanesi olarak gösteriliyor. Özellikle ilk defa burada dalış yapanların farklı deneyimler yaşayabilmesi için dalışlar sırasında en ilginç noktalar seçilmekte.

Gümbet Plajı yaklaşık olarak 1 kilometre uzunluğunda olan bir plaj. Bu plajda rüzgâr sörfü, su kayağı ve deniz paraşütü yapabilirsiniz.

Eğer deniz sevdalısı değilseniz yapacağınız başka aktivitelerde mevcut. Bodrum merkezindeki Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Myndos Kapısı, Antik Tiyatro ve Yel değirmenleri civarda bulunan ve ilginizi çekebilecek yerlerden bazıları.

Bodrum Gümbet Tatilinde Ne Yenir?

Sahil kenarında bulunan restoran ve otellerin kendi bünyelerindeki restoranlarda genellikle her türden deniz ürününü tadabilirsiniz. Deniz ürünleri bu bölgede günlük olarak taze bir şekilde işletmelere ulaştırılmakta. Ayrıca kendinize özel bir pansiyonda kalıyorsanız sabahları düzenlenen mezatlarda da istediğiniz taze deniz ürünlerini satın alabilir kendi istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Yalnız bunun için oldukça erkek kalkmanız gerek.

Bodrum Gümbet 2

Gümbet’te Gece Hayatı

Gümbet’te son yıllarda turist sayısının da artmasıyla oteller de kendi bünyelerinde bar ve diskolar ile hizmet vermeye başladılar. Otellerin dışında da gidebileceğiniz pek çok gece kulübü ve bar mevcut. Ancak bu konuda herhangi bir sürprizle karşılaşmamanız için önceden bir fiyat araştırması yapmanızı öneririz. Bunun yanında akşam yemeğinizi yerken canlı müzik dinleyebileceğiniz mekânlar mevcut. Bu mekânlar genellikle sahilde bulunan restoranlar.

Alışveriş Seçenekleri

Tatilciler için Gümbet’te çok sayıda farklı alışveriş seçenekleri mevcut. Bu yöreye özgü çok sayıda hediyelik eşya, terlik, sandaletlerin yanı sıra el emeği göz nuru denilebilecek cinsten pek çok takı, örgü, dantel ve tekstil ürünleri de satın alabilirsiniz. Yörede haftanın farklı günlerinde çeşitli pazarlar kurulmakta. Yine bu pazarlardan bol seçenekleri olan ve yöre halkı tarafından kendi evlerinde yaptıkları çeşitli yiyecekleri satın alabilirsiniz. Yörenin kendine özgü ağız tadı gerçekten muhteşem.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Çeşme Müzesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir