Datça Kargı Koyu
 1. Anasayfa
 2. Datça

Datça Kargı Koyu

0

Konu Başlıkları

Datça sahip olduğu koylar ve plajlar ile bölge de son derece önemli bir konuma sahip. Bu nedenle bölge de yer alan koyların dünya da en çok bilinen tatil rotalarından birine dönüşmesi mümkün olsa da hala tam manası ile bölgenin tüm değerlerinin ortaya çıktığını söylemek mümkün değil. Zira bölge de keşfedilmeyi bekleyen onlarca önemli adres ve gezi rotası sizleri bekliyor. Kargı koyu da bu önemli rotalar arasında yer alan son derece nezih adreslerden biri olma özelliği taşıyor.

Datça Merkezden uzaklığı yaklaşık 3km uzakta yer alan Kargı koyu Datça da yer alan Cennet Koylardan biri olma özelliği taşıyor. Koyun etrafında yer alan sıra dağlar bölgeye dağ yönünden gelen rüzgarların kesilmesini sağlamış durumda. Bu sayede koy da sadece denizden esen ılık rüzgarlar ile ters hava akımları olmadan güzel bir tatil geçirmeniz mümkün olacak. Ziyaretçisinin her zaman çok olduğu bölge bu nedenle oldukça kolay olanaklar ile ulaşımın sağlanmasını tetiklemiş. Ayrıca merkeze yakın olması da ziyaretçi sayısını arttıran önemli unsurlar arasında yer alıyor. Yaz mevsiminde son derece kalabalık olan koy için kış mevsiminde kalabalık olmasa da hatırı sayılır ziyaretçisinin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Datça Kargı Koyu Gezilecek Yerler

Koy da yer alan en önemli adreslerin başında yer alan Mandalya mevkii son derece önemli tatil rotaları arasında yer almaktadır. Plajının her zaman hareketli olduğu bölge de yerel olarak işletilen bir plaj işletmesi de bulunmaktadır. Bu işletmeden dilerseniz deniz ve güneş için şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz gibi dilerseniz de orman safari için atv motorlar kiralamanız mümkün olacaktır.

Kargı plajını önemli yapan unsurlardan biri de başta son derece sessiz olması olurken diğer özelliği de plajın kum ve çakılın karışık olduğu bir adres olmasıdır. Plajda hüküm süren sessizliğe ek olarak insanların son derece saygılı olduğu bu işletme de dilerseniz sizlere özel sunulan sandallar ile sahilde açılmanıza olanak da sağlanmaktadır. Bölge de batı bölgesinde yer alan büyük sahil ise yine gezmeniz ve zaman geçirmeniz önemli adresler arasında yer almaktadır. İşletmelerin arka arkaya yer aldığı sahil şeridi boyunca eşsiz manzaralar ve badem ağaçları arasında yürüyüş yapmanız mümkün olacaktır. Sahil girişlerinde ise karşınıza çıkan Okaliptus ağaçları ise serin bir uyku çekmeniz için en ideal adres olacaktır.

Datça Kargı Koyu 5

Kargı son derece sulak bir bölge. Bu nedenle bölge de pek çok azmak bulunuyor. Sahilde giriş kısmında yer alan azmak etrafında kurulan bar ve restoranlar mutlaka uğramanız gereken adreslerden biri olma özelliği taşıyor. Kargı sahilini bu azmaktan başlayarak gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Datça Kargı Koyu Ulaşım

Datça, İskele Mahallesi, 48900 Datça/Muğla adresine ulaşmak için 3,8 km. Yaklaşık 8 dakika ilerlemeniz gerekmektedir. Sonrasında Atatürk Cd. yönünden 72. Sk. konumuna doğru güney yönünde ilerleyerek 0,5 km gitmeniz gerekiyor. Ardından Kargı Yolu yönünde sağa dönün ve 63 m Kargı Yolunun gittiği yönünde devam edin 0,6 km Kargı Yolu boyunca ilerleyerek ardından hafif sola yönelin 1,0 km yapacağınız sağa dönüşün ardından 1,7 km sonra istediğiniz adres olan İskele Mahallesi, 48900 Datça/Muğla Adresine varmış olacaksınız.

Datça Kargı Koyu Bölgesinde Yer Alan Oteller

Kargı bölgesinde konaklamak için ideal adresi arayanlardansanız Turkuaz ve yeşil rengin en pozitif birleşiminin gerçekleşeceği işletme de konaklayacağınızı söylemek yanlış olmayacaktır.

Flow Datça

Her şeyden önce güler yüzlü personeli ile bilinen bir işletme. Bu da her geçen yıl konakladığı tatilcilerin hem pozitif referans hem de yeniden ziyaret edeceği anlamı taşıyor. İşletme de çalışan tüm personeller uluslar arası bir lisanı çok iyi bir şekilde konuşabiliyor. Bu nedenle yerli ve yabancı turistler için hem kibar hem de anlaşılır bir lisanın ortaya çıkması mümkün olmuş durumda.

Datça Kargı Koyu 6

İşletmenin mutfağı da oldukça özel ayrıcalıklara sahip. Akdeniz yemeklerine ek olarak deniz mahsulleri ve Türk mutfağının en eşsiz eserlerini işletme de tatmanız mümkün olacak. Gebekum bölgesine de çok yakın olan bu eşsiz işletme de kuş sesleri her yeri sarmış durumda. Toplam da 18 dönüm üzerine inşa edilmiş tesis içinde aradığınız her ayrıcalığı bulabilirsiniz. Daha çok modern mimari tercih edilerek inşa edilmiş tesis de Datça taş binalarını andıran özel bölümlerde bahçede yer alıyor. Bu taş binalar içinde istediğiniz hediyelik eşyaları satın alabiliyorsunuz.

Tesis müşterileri için 21 yüzyılın tüm elektronik olanaklarını odalarda ve açık alanda bulunduruyor. Dilediğiniz her yerde kullanabildiğiniz kablosuz internet yüksek hızda ve kaliteli bağlantı sunuyor. Tesisin en önemli özelliklerinden biri her sabah sunduğu yerel ve taze lezzetlerin oluşturduğu kahvaltı olarak biliniyor. A la carte restoran da çalışan şefler Türk ve Dünya mutfağını önünüze serecek. Ayrıca misafirleri için Windsurf ve Kitesurf olanakları da tesiste sunulan diğer özelliklerden bazıları.

Datça Kargı Koyu Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Bölge de oldukça özel tatlar sunan işletmeler arasında yer alan;

Kargı Restoran Green Beach

Datça restoranları arasında yer alan özel işletmeler arasında yer alıyor. Çünkü son derece zengin menüsünü işleyen ve hazırlayan şef ve personellerinin yeteneklerinin bu noktada övgüyü hak ettiğini söylemek doğru olacaktır.

İşletmenin genel menülerine ve mutfak olanaklarına baktığımızda karşımıza ilk olarak Deniz mahsullerinin olduğu bir menü çıkıyor. Bu menü kapsamında bölge de yer alan en taze deniz ürünlerini en leziz şekilde tatmanız mümkün olacaktır. Ayrıca yine Akdeniz mutfağının önemli eserleri ve Datça yöresel yiyeceklerinin sizlere sunulacak ürünler arasında yer aldığını söylememiz gerekiyor.

Datça Kargı Koyu 7

İşletme gündüz restoran kafe tarzında hizmet sunarken akşam 20:00’dan sonra yavaş yavaş Restoran bar havasına bürünmekte. Bu saatten sonra canlı müziğin ve içkinin de dahil olduğu işletme de dilerseniz gün içinde de dilediğiniz içkiyi tadabiliyorsunuz. Akşam saatlerinde biraz kalabalıklaşan mekanda Cuma ve Pazar gecelerinde yer bulmak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebiliyor. Fakat yine de gün içinde işletmeyi arayarak bir bilgi almanız faydalı olacaktır.

İşletmenin değerlendirmesine göz attığımızda ise genel olarak işletmenin %90 oranında memnuniyet verici olduğunu görüyoruz. İşletmeyi değerlendirenlerin ise daha çok 30-40 yaş arasında olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda tesisin son derece başarılı bir adres olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bilgi Adres: İskele Mah. No: 23 | Kargı Koyu, Datça 48900, Türkiye +90 507 019 90 83

 

Datça Kargı Koyu Bölgesinde Yer Alan Festival ve Sosyal Etkinlikler

Datça Kargı koyu yakınlarında yapılacak olan festivallerden en biri de Can Yücel kültür sanat festivali olmaktadır. Türk edebiyatı ve şiiri için son derece önemli bir yere sahip olan şairin anılması için yapılan tören de bölgeye binlerce şiir aşığı akın ediyor. 11-13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen etkinlik kapsamında sunulacak olan etkinlik de düzenlenen Şiir yarışması ve Can Yücel şiirlerinin okunması ile son derece özel anların yaşandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Mutlaka bu özel festivale katılmanızı öneriyoruz.

Datça Kargı Koyu 8

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
bafa gölü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir