Datça Kargı Koyu

Datça Kargı Koyu
PAYLAŞ

Datça Kargı Koyu merkeze 3 kilometre uzaklıkta ve bu bölgenin cennet koyları arasında yer almakta. Etrafının dağlarla çevrili olması sebebiyle denizi sakin ve normalden daha ılık.

Datça Kargı Koyu Nasıl Gidilir?

Datça’dan Kargı Koyu’na gitmek oldukça kolay. Datça merkezdeki Atatürk Caddesini takip ediyorsunuz. Liman yoluna geldiğinizde Eski Cami’yi göreceksiniz. Caminin yanındaki kavşaktan sağa dönüp hiçbir yere sapmadan dümdüz ilerlediğinizde Kargı’ya ulaşacaksınız. Ayrıca Kargı’ya tur tekneleri ile de ulaşmanız mümkün. Eğer farklı bir koydan Kargı’ya gelmek isterseniz tur teknelerini kullanabilirsiniz. Burası tur teknelerinin mutlak uğrak yeridir.

Datça Kargı Koyunda Ne Yapılır?

Kargı sahili yörede bulunan pek çok sahilden güzeldir. Sahilde bulunan restoran ve tavernalarda eğlenirken eşsiz deniz ürünlerinin tatlarına da bakmanız mümkün. Sahile geldiğinizde okaliptüs ağaçlarının yaydığı güzel bir koku sizi karşılıyor. Çoğu insan için Kargı bu kokuyla özdeşlemiş bir yer. Çünkü, bu ağaçlardan Kargı’da oldukça fazla adette bulunmakta.

Datça Kargı Koyu

Kargı da her yerden denize girmeniz mümkün. Sahilde bulunan çeşitli işletmelerin kendilerine ait şezlongları ve şemsiyeleri var. Bu şezlong ve şemsiyeleri uygun fiyatlarla istediğiniz sürelerde kiralayabilirsiniz. Ancak bir şeyler yiyip içerseniz şezlong ve şemsiye ücreti alınmıyor. Yani, bir şekilde para harcarsanız şezlong ve şemsiye bedava… Tabi ki para ödemediğiniz yerler de mevcut. Soyunmak için belediyenin yapmış olduğu kabinleri kullanabilirsiniz.

Datça Kargı Koyu

Kargı’ya gittiğinizde herhalde yapmanız gereken en önemli şey bir deveye binip Kargı sahilinde güzel bir tur atmak. Develerle gezmek burayla özdeşleşen önemli aktivitelerden bir tanesi. Sizin ilginizi çekmese dahi yaşı küçük olanların ısrarla deveye binmek istemelerine Kargı’ya gittiğinizde şahit olacaksınız.

Dilerseniz Kargı’da bulunan çeşitli doğal yürüyüş parkurlarından faydalanabilirsiniz. Özellikle sabahleyin güneşin doğuşunu izlerken aynı zamanda sporunuzu yaparak eşsiz manzaranın ve temiz havanın da tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında ise sabahın erken saatlerinde açılan restoranların birinde günlük köy ürünlerinden oluşan kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Kargı, yazın olduğu kadar kışın da tatil yapmaya elverişli bir yer. Her ne kadar kışın denizinden faydalanamasanız da şehrin gürültüsünden uzaklaşıp köy havası almak isteyenler için birebir. Üstelik kışları, yazın olduğun çok daha sessiz ve sakin bir yer.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR