Marmaris Hisarönü

Marmaris Hisarönü
PAYLAŞ

Marmaris’in popüler tatil merkezlerinden bir tanesi olan Marmaris Hisarönü oldukça büyük bir körfeze sahiptir. Eşsiz doğal güzelliklere sahip bu köyde deniz oldukça sığdır. Eğer aracınız varsa Marmaris-Datça yolu üzerinden devam ederek köye kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Marmaris merkezden de düzenli olarak minibüs seferleri düzenlenmekte.

Marmaris Hisarönü Tatilinde kıyıdan denize girmek için kullanılacak plaj çok da büyük değildir. Özellikle sabahları geç kalınması şezlong bulunması konusunda sıkıntı yaratmakta. Bölgede rüzgâr sörfü gibi deniz sporlarının yanında çeşitli doğa sporlarını da yapmak mümkün. Özellikle safari ve binicilik hayranları için burası oldukça popüler.

Safari sırasında bölgenin ünlü şelalesini de görebilirsiniz. Dilerseniz tekne kiralayarak açıklarda da denizin tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanında günübirlik tekne turlarıyla da civarda bulunan koyları gezerek denizin tadını çıkarmak mümkün.

Marmaris Hisarönü

Eğer tarihi yerleri gezmekten hoşlanıyorsanız Hisarönü’ne gittiğinizde Bybassos antik kentine de uğrayabilirsiniz. Ayrıca Hemithea tapınağı da bu bölgede yer almakta. Dilerseniz köye doğru bir yürüyüş yapabilir, köy havasını soluyabilirsiniz.

Köyde bulunan kerpiç evler sizi gerçekten hayrete düşürecek. Bu bölgede yaz kış yaşayan yabancı milliyetten insanlar görmek mümkün. Özellikle tabelalar ve işletme isimlerinin çoğu İngilizcedir.

Marmaris Hisarönü Tatili ve Konaklama

Hisarönü’nde konaklama yapabileceğiniz çok sayıda tesis ve iki tane büyük tatil köyü mevcut. Fiyatlar çevredeki diğer turistik yerlere göre daha hesaplı ancak beldenin küçük olması itibariyle yaz aylarındaki konaklamalar için makul bir süre öncesinden yer ayırtmak gerekebilir.

Her ne kadar bir köy olarak anılsa da zaman içinde yapılan lüks villalar buranın köyden çok beldeye dönüşmesine sebep olmuştur.

Hisarönü’nde özellikle sahilde bulunan restoranlarda lezzetli ve taze deniz ürünleri bulmanız mümkün. Bunun yanında Ege bölgesine özgü zeytinyağlı yemekleri de yiyebilirsiniz. Ayrıca konaklama yapılan tesislerden de konaklama yapılmasa bile yemek konusunda faydalanabilirsiniz.

Gece hayatı Hisarönü’nün nüfusu ile karşılaştırıldığında oldukça hareketli. Özellikle Barlar Sokağı’nda yabancı turistlerin de etkisiyle çok sayıda mekânda canlı olarak yabancı müzik dinlemek mümkün. Gündüz araç trafiğine açık olan sokak akşam trafiğe kapatılarak sadece yayaların kullanması sağlanıyor.

Merkezi olması ve civarda pek çok koy ve tatil beldesi bulunması sebebiyle bir ihtimal sizi tatmin etmezse zamanınızı değerlendirebileceğiniz seçenek sayısı çok fazla.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR