Bodrum Yalıkavak
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Yalıkavak

0

Yaz ayları yaklaşmaya başladıkça tatil bölgelerinde hareketlenmeler de başlaşmış bulunuyor. Çoğu kişi bu yaz için tatil planlarını yapmış olabilir ama siz hala yapmadıysanız dikkatlice bu yazıyı okuyup fikir sahibi olabilirsiniz. Tatil denince ilk akla gelen yerlerden biri Bodrum’dur. Yaz aylarının cıvıl cıvıl geçtiği, ünlülerin akın ettiği, milyonlarca turist çeken bir yer. Bodrum tabi sadece belli bir yerden ibaret değil. Farklı farklı yerlerde güzellikleri bulunan bir cennet diyebiliriz. Gece hayatı, sahilleri, manzaraları, keyfi olarak dünyada gidilebilecek nadir yerlerden biri. Bodrum Yalıkavak da, bu yerin en güzel semtleri arasındadır.

Bodrum denince çoğu kişinin de daha önceden duymuş olduğu ya da Bodrum’a daha önceden ziyaret edenlerin görmüş olduğu bir yer Yalıkavak. Bodrum Yalıkavak kaç km diye soracak olursanız şehir merkezine 18 km uzaklıkta. Yaz aylarında dolup taşan kalabalık mahallerinden birisi. Sakin bir yer isteyenler için her zaman uygun olmayacak bir yer olabilir.

Bodrum Yalıkavak marina da mahallenin en kalabalık yerlerinden biri. Genelde zengin kesimin burada ki barlarda, restoranlarda takılıp geceyi geçirdikleri bir yer haline gelmiş durumda. Burada hayranı olduğunuz bir ünlüyle de denk gelerek bir hatıra fotoğraf çektirebilirsiniz.

Bodrum Yalıkavak Palmarina

Gelelim buraya gelişinizde, yolda nelerle karşılaşacağınıza ve gezilecek yerlerine. Bodrum’dan Yalıkavak’a yapılan bir yolculukta sizi önce bir masaldan çıkmış havası veren yel değirmenleri, daha sonra Yalıkavak’ın mükemmel ve eşsiz manzarası karşılıyor. Manzara demişken buranın en önemli yerlerinden biri manzara bölgeleridir.

Bodrum Yalıkavak Hakkında Tüm Detaylar

Buralara geceleri çıkarak Yalıkavak’ı ayaklarınız altında doya doya seyredebilirsiniz.  Koylarıyla da ünlü olan Yalıkavak’ta sizde yeni koyların keşfine çıkarak oranın keyfini daha farklı çıkarabilirsiniz. Küçük çarşısını gezerek, marinada ki kafelerde birer çay içip denizin manzarasını da çıkarabilirsiniz.

Yel değirmenleriyle Yalıkavak’ta çok fazla karşılaşacaksınız en azından birinin yanında fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin çünkü yel değirmenleri Yalıkavak’ı simgeleyen bir şey. Siz de bu hatırayı saklayarak oranın özlemini fotoğraflarınıza bakarak çıkarabilirsiniz.

Bodrum’a çok fazla uzakta bulunmayan bu mahalleye siz de Bodrum’a tatile geldiğiniz de kesinlikle uğramadan gitmeyin. Manzaralarda buranın keyfini çıkartın, biraz düşünün, geçmişinize gidin oralarda eğlenen insanları seyredin.

Buraya geldiğinizde mutlaka en az 2 gün konaklayın. Orta halli pahalı olmayan Bodrum Yalıkavak’ta ki kiralık evler de tam size göre. Yalıkavak pannsiyon ve otellerle konuşup uygun fiyata da yer bulabilirsiniz. Pişman olmayacaksınız Bodrum’a size aşık edecek bir yer olan bu mahalleye emin ki bir daha ki yaz tatilinizde de uğramadan gitmeyecek ve buranın aşığı olacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
cesme-kalesi-muzesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir