Çeşme Şifne Plajı
 1. Anasayfa
 2. Çeşme

Çeşme Şifne Plajı

0

Çeşme merkezine yaklaşık 5 km mesafede yer alan ve bozulmamış doğal güzellikleri, tertemiz sahilleriyle son yıllarda daha çok tanınan Çeşme Şifne Plajı alternatif tatil seçenekleri arasında en dikkat çeken bölgeler arasında yer alıyor. Yeşil ile mavinin içi içe geçtiği görsel güzelliklere sahip olan şifne plajı bölgesi termal turizm konusunda da gittikçe yükselen bir değer olarak dikkat çekmektedir. Alabildiğine uzanan kumsallarında günbatımını izlemek, müzik eşliğinde keyif içinde eğlenmek için emsalsiz bir tatil beldesi olarak tercih ediliyor.

Sessizlik, huzur ve mutluluğu bir arada yaşatan ender bölgeler arasında bulunan Çeşme Şifne plajı etrafındaki dinlenme tesisleri, termal otelleri ile her geçen gün daha çok ziyaretçi tarafından keşfedilmektedir. Termal sular romatizma, eklem ağrıları, kas ağrıları, gibi birçok rahatsızlığa şifa barındıran minerallerden oluşmakta ve dinlendirici özelliği bulunmaktadır. Ayrıca tesislerin bünyesinde yer alan çamur banyoları, vücuttaki toksinlerin atılarak cildin yenilenmesine büyük katkı sağlamaktadır. Şifne plajı tüm bu özelliklerinin yanı sıra, çarşaf gibi sakin deniziyle aileler için en korunaklı yerler arasında yer almaktadır.

Çeşme Şifne Plajı’na Ulaşım

İzmir coğrafi konumunun sağladığı avantaj sebebiyle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika da yer alan yaklaşık 48 ülkeden uçakla 3 saat uzaklıkta bulunan bir destinasyonda yer almaktadır. Şifne plajına ulaşım sağlamak için öncelikle Adnan menderes havayolunu kullanarak İzmir’e, sonrasında ise direk otobüs seferleri ile Çeşme’ye ulaşım sağlamak gerekmektedir. Ulaşım konusunda özel araçlar veya havalimanından kolayca temin edilebilen kiralık araçlarla bölgeye ulaşmak oldukça avantajlı seçenekler arasında yer almaktadır. Mükemmel doğa manzaralarına sahip bölgeyi karış karış gezerek tatil yapmak çok daha keyifli bir serüven olacaktır.

Çeşme ilçesine ulaştıktan sonra direkt olarak Şifne plajına ulaşım yapabileceğiniz minibüsler vasıtasıyla bölgeye gelebilir, mükemmel doğa manzaralarına sahip olan plajda tatil yapabilirsiniz. Ayrıca Çeşme ye yurt dışından deniz yolu ile gelmek isteyenler İtalya’nın Trieste Limanından Ro-Ro gemileriyle yunan adalarından ise irili ufaklı gemilerle Çeşmeye ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. Demir yolu ulaşımını tercih ede ziyaretçilerin ise öncelikle İzmir’e yapılan direk tren seferlerinden faydalanmaları daha sonrasında Çeşme-Ilıca güzergâhını takip eden otobüs yolculuklarını yapmaları gereklidir.

Çeşme Şifne Plajı Bölgesinde Yer Alan Oteller

Çeşme Şifne plajı hem denize girmek amaçlı hem de termal sulardan yararlanmak isteyen binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Çeşme Şifne plajı bölgesinde yer alan oteller ziyaretçilerin bu tür taleplerine uygun olarak donatılmış bir şekilde hizmet vermektedir.

Şifne Termal Otel: Şifne plaj bölgesinde yer alan otel Ardış mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Otelde 2 kişilik 1 gece kahvaltı dahil konaklama bedeli 240 TL civarındadır. Otele ait havuz ve plajın yanı sıra güneşlenme terası ve kaplıca banyosu bulunmaktadır. Tesis genelinde ücretsiz wi-fi hizmeti ve ücretsiz otopark bulunmaktadır. Ilıca plajına 3 km, Aya Yorgi koyuna 7 km ve Çeşme kalesine 8 km mesafede bulunan otel, ailece yapılacak konaklamalar açısından oldukça uygun bir konumda yer almaktadır.

Çeşme Şifne Plajı 5

Safi Hotel: Reisdere mahallesinde yer alan tesiste 2 kişilik 1 gece konaklama, kahvaltı dahil olmak üzere 450 TL civarındadır. Oldukça modern bir şekilde döşenmiş olan otelin sabah kahvaltıları, birçok çeşitten oluşan yiyeceklerle şölen havasında geçmektedir. Avrupai bir mimariye ve iç dekorasyona sahip olan otelde 16 oda yer almaktadır. Tüm odaları klimalı olan otele önceden haber verilmek şartıyla evcil hayvan kabulü yapılmaktadır. Otelin genelinde ücretsiz wi-fi hizmeti sunulmaktadır.

Çeşme Şifne Plajı Bölgesinde Yer Alan Eğlence Mekânları

Çeşme tatil beldesi Ege bölgesinde ülke turizmine yön veren bölgeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Birçok faklı ülkeden ziyaretçiler olduğu gibi yurt içinden de önemli sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Çeşme Şifne plajı bölgesinde yer alan eğlence mekânları son yıllarda Avrupa’nın sayılı eğlence mekânlarından çok daha popüler bir hale gelmiş durumdadır.

Bobou Beach Çeşme: Çeşme ilçesinde bulunan eğlence merkezi, gündüz plaj gece ise bar olarak hizmet vermektedir. 1500 kişilik kapalı ve açık alanlara sahip olan tesis gece eğlencelerinde en çok tercih edilen mekânları arasında yer almaktadır. Canlı sahne performansları ve müzik konusunda usta Dj performansları ile eğlencenin doruğa çıktığı kulüp, Türkiye’nin ve dünyanın tanınmış simalarının müdavim olduğu bir eğlence merkezi olarak her geçen gün daha da büyük ilgi görmektedir. Tüm gün vakit geçirilebilecek özelliklerde tesis edilmiş mekânda mükemmel lezzetteki deniz ürünleri mutlaka tadılmalı.

Çeşme Şifne Plajı 6

Fun Beach Club: Çeşme ilçesinde su sporları denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Fun Beach gündüz spor ve deniz aktiviteleri, akşamları da muhteşem müzikler eşliğinde gece eğlenceleri ile tanınıyor. Olağanüstü güzellikte bir deniz manzarasına sahip plajı denizin mavilikleriyle doğanın yeşilini buluşturan bir noktada yer alıyor. Sürekli olarak düzenlenen Beach partilerde eğlence doruğuna çıkıyor. Kaliteli kokteylleri ve oldukça hızlı servis personeliyle eğlence kesintisiz sürdürülüyor. Fiyatlar bu tür mekânlarda beklendiği gibi biraz yüksek.

Restoranlar

Şifne plajı bölgesinde yer alan restoranlar ağırlıklı olarak deniz ürünlerinden oluşan menülerle yeme-içme hizmetleri vermektedir. Deniz ürünleri ve Akdeniz yeşilliklerinden oluşan lezzetli salataları ve zeytinyağlı mezeler mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında ilk sıralarda yer almalıdır.

Bay Balık: Şifne plajına yaklaşık olarak 1 km mesafede bulunan restoran deniz mahsullerinden meydana gelmiş bir menüye sahip. Balık kavurma ve ahtapot denenmeye değer lezzetler arasında ilk sıralarda olmalı. Muhteşem bir manzarası ve mekân içi ambiyansına sahip olan restoranda servis oldukça hızlı ve müşteriye ilgi alaka oldukça yüksek. Fiyatlar biraz pahalı olmasına rağmen uygun bütçelerle karın doyurmaya müsait seçeneklerde mevcut bulunuyor. Merkezi bir yerde olmamasına rağmen ortam oldukça kalabalık oluyor.

Çeşme Şifne Plajı 7

Pasarella Restoran: Şifne plajına yaklaşık olarak 1,1 km uzaklıkta yer alan restoranın mükemmel deniz manzarasına sahip olan konumu ilk dikkat çeken özelliği olarak belirtilmeli. Uluslararası mutfağa ait yiyeceklerin yer aldığı menüde birçok farklı lezzeti bir arada bulmak mümkün olabiliyor. Yabancı turistlerin fazlaca rağbet ettiği mekânda fiyatlar biraz yüksek. Konumu itibari ile özelikle gün batımından sonra huzur içerisinde aile ve grup yemeklerine uygun mekân arayanlar için mükemmel bir seçenek.

Çeşme Şifne Plajı Bölgesinde Yer Alan Festival ve Sosyal Etkinlikler

Çeşme son yıllarda göstermiş olduğu gelişimle turizm sektöründe en fazla doluluk oranlarına sahip bölgeler arasında yer almaktadır. Yerli turistlerin yanında binlerce yabancı turist tarafından ziyaret edilen bölgede, birçok etkinlik ve festivaller düzenlenmektedir. Çeşme Şifne plajı bölgesinde yer alan festival ve etkinlikler toplumlar arası kültürel alışverişte büyük önem taşımaktadır.

Çeşme Şifne Plajı 8

Alaçatı Ot Festivali: Şifne plajına en yakın noktalar arasında bulunan Alaçatı’da düzenlenen festival, bölgenin yemek kültürünü yaşatmak ve dünyaya tanıtmak hedefini taşımaktadır. Bölgede yenilebilir otlardan yapılan yemeklerin yarıştığı bir etkinlik yapılarak, geçmişten günümüze gelmiş olan bu kültürü gelecek kuşaklara aktarılıyor. Bunun dışında kaybolan lezzetler festivali adıyla düzenlenen bir başka etkinlikte yöresel yemek tariflerinin gelecek nesillere aktarılması için çalışmalar yapılıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
kizkumu-marmaris

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir