Datça Kent Park

Datça Kent Park
PAYLAŞ

Tatil için Ege’ye yolu düşenler mutlaka Datça’ya uğrarlar. Zira Datça bölgenin en sakin ve doğal tatil beldesidir. Birçok tatil yerine nazaran çok fazla turist çekmesine rağmen kendisini muhafaza etmiş bir tabiata sahiptir. Ayrıca bol yeşil alanı da bulunan Datça mavi ile yeşili buluşturan bir yerdir. Bu bakımdan Datça birçok tatil beldesine de ev sahipliği yapar ki onlardan birisi olan Ilıca Gölet’i de çok güzel bir lokasyondur. Datça Kent Park ise bu göletin hemen yanı başında ziyaretçilerini beklemektedir.

Datça Kent Park

Göletin yanında yer alan Kent Park datça tatiline gelenler tarafından mutlaka görülmelidir. Özellikle gün batımlarında birçok tatilci için fotoğraf çekim yeri olan bu park kentin göbeğinde bir vaha gibidir. Sıcak gün içinde dahi serinlik vaat eder.

Datça Kent Park ve Güzel Manzaralar

Karşısında uzanan harika manzarayı seyredebileceğiniz Datça Kent Park nerede diye merak ediyorsanız hemen göletin kenarında uzanıyor diye cevap verelim. Zira gölete sıfır olan bu park güzel yürüyüş parkurları ile de çok beğeniliyor. Datça Kent Park nasıl gidilir diye dert edilmeyecek kolaylıkta bir yerde bulunuyor.

Yürüyerek birkaç dakika içinde Ilıca merkezden erişim sağlayabileceğiniz Kent Park çok fazla ağaç türünü de içinde barındırıyor. Spor yapanlar için de her türlü kolaylıklar ve alternatifler mevcut. Sabahın erken saatlerinde yürüyüş ve koşu için çok uygun olan yürüme alanlarıyla birçok kişiyi ağırlayan park tatilciler için güzel bir dinlenme yeri aynı zamanda.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR