Bodrum Su Sporları
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Su Sporları

0

Bodrum Su Sporları bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca Bodrum denizi ve güneşi itibariyle özellikle yaz aylarında oldukça fazla yerli ve yabancı turist çeken bir yer. İnsanlar buraya tatillerini yaparken hoş ve eğlenceli zamanlar geçirmek için de gelmekteler. Bu sebeple özellikle su sporları Bodrum’a gelen turistlerin çok fazla ilgisini çekiyor.

Bodrum’a geldiğinizde yapabileceğiniz çok sayıda su sporu mevcut. Uzman eğitmenler eşliğinde yapılan bu sporları sahip olduğunuz yeterlilik durumuna bağlı olarak gerekli ekipmanlarla kendi başınıza da yapabilirsiniz.

Bodrum Su Sporları

Bodrum’da su sporu yapma imkânı sunan pek çok işletme mevcut. Dilerseniz gruplara dâhil olarak bu sporları uzmanlar eşliğinde yapabileceğiniz gibi eğitmeninizle birebir olarak da yapabilirsiniz. Ayrıca bölgede bulunan çoğu firma ufak yaştaki çocuklarınızın da su sporlarından faydalanmasına olanak sağlıyor.

Bodrum’da tüplü dalış, şnorkelle dalış, su kayağı, jet ski, sörf, rüzgâr sörfü, uçurtma sörfü ve deniz paraşütü gibi birçok su sporu hizmeti veren işletme mevcut. Bu işletmeler arasında en önemlileri Aegean Pro Dive Centre, Motif Dalış Merkezi, Erman Dalış Merkezi, Medfish Freediving School, Deep Blue Dive, Bodrum Dalış, Fener Windsurf Club, Beta Bodrum Yatçılık, Wake Point Bodrum ve Yunus Bodrum Dive Center.

Bodrum Su Sporları 3

Her sporda olduğu gibi su sporlarında da hava şartları, aktivitenin yapılıp yapılamaması konusunda önemli bir etken… Sörf, rüzgâr sörfü, uçurtma sörfü gibi sporların yapılması rüzgârın durumuna bağlı. Bu sporlar rüzgârlı havalarda daha iyi yapılırken, rüzgârlı havalarda dalış yapmak riski olarak kabul ediliyor.

Bodrum Su Sporları

Bodrum’da dalış yapabileceğiniz belli başlı yerler var. Bunlardan bir tanesi sembol olarak kabul edilen Büyük Bango. Bu bölge tekneyle Bodrum’a 20 dakikalık bir mesafede bulunmakta. En sığ noktası 4 metre olan Büyük Bango, bir tarafı kademeli olarak diğer tarafı ise aniden derinleşen bir sığlık olarak bilinmekte. Dalış sırasında çok çeşitli deniz canlısı gözlemlemek mümkün… Bunlardan en önemlisi deniz kaplumbağaları olacaktır.

Bodrum Su Sporları 4

Küçük Bango ise Büyük Bango’unun 200 metre yakınında ikinci bir dalış noktası. Tepe noktası 5 metre derinlikte olan bu nokta, çevresi aniden derinleşen bir tepe görünümünde. Bodrum’da bulunan dalış okulları bu noktaya çok fazla çeşit balık görülmesi yüzünden sıklıkla dalışlar düzenlemektedirler.

Kargı Adası, Köçek adası, Yassıkaya Adası, Kaçakçı Koyu, Delikli Mağara, Aksona Burnu dalış yapılabilecek diğer önemli yerler arasında.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
bodrum-genel

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir