Datça Vineyard Winery
 1. Anasayfa
 2. Datça

Datça Vineyard Winery

0

Datça Vineyard Winery Ege ve Akdeniz Antik yunan döneminden bu yana Şarap ve Üzüm üretiminin en önemli olduğu adreslerin başında yer alıyor. Datça sahip olduğu eski medeniyetin izlerini günümüzde de taşımaya devam ediyor. Knidos bölgesinde yer alan 4000 Yıllık şarap imalat hanesi kültürünün bölge de devam ettiği en önemli merkezlerin başında yer alıyor.

Datça da şarap sektörünün başarılı olmasının nedeni rüzgarın yoğun ve nemin düşük olması olarak gösteriliyor. Güneşin batmasının ardından rüzgarın hava ısısını düşürmesi gece ve gündüzün arasındaki ısı farkını ortaya çıkarıyor. Bu sayede üzümlerin daha fazla gelişmesi mümkün olurken, nemin düşük olması sulama sorununu ortadan kaldırarak asmaların çok daha derinlere kök salmasına olanak sağlıyor.

Datça Vineyard Winery

Değirmen altı bölgesinde yer alan kullanılmayan köhne değirmenler bölgesinde sadece ayakta kalan ve yeni görünümü ile dikkat çeken merkez ise Datça Şarapçılık binası olarak biliniyor.

Binanın iç mimarisinin son derece hoş olduğunu söyleyebiliriz. Bina da kırmızı, beyaz ve Pembe şaraplar bulunuyor. Burada şarap satışı da yapılıyor. Fiyatların son derece uygun olduğu bölge de en beğenilen şarap ise Cnidus Merlot isimli şarap olacaktır. Bölge de talep gören Grande Reserve de yine sık tercih edilenler arasında yer alıyor. Şarap üretilen bir bölge olduğu için üzüm bağları ile de iç içe bir bölge bu yüzden şarap üretiminin desteklendiği üzüm bağlarını bu adresten incelebiliyorsunuz. Misafirler için bağ içinde turlar düzenleniyor. Ayrıca isterseniz bağlarda çalışanlar ile birlikte vakit geçirmeniz mümkün. Ayrıca bağ bozumu mevsiminde ise etkinliklere katılmanız mümkün oluyor.

Datça Vineyard Winery 6

Bölge de yer alan bütün restoranlar şaraplarını bu noktadan alıyor. Bu da yerli üretimin desteklenmesi için oldukça güzel bir başlangıç olarak düşünülebilir. Zira ülkemizde üretilen ürünlerin yurt dışına ihraç olmadan önce yöre sakinlerine de keyif vermesi mutluluk verici. Eğer bölgeyi ziyaret ederseniz değirmen terasında şarap ve peyniri denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer bölgede satın aldığınız yerli Datça şarabı ile mangal yakmanız da yine tavsiyelerimiz arasında yer alıyor.

Datça Vineyard Winery Ulaşım

Bölgeye ulaşmak için pek çok alternatif bulunuyor. Fakat öncelikli olarak Datça’ya ulaşmanız gerekiyor. Türkiye’nin en önemli tatil başkentlerinden olan Datça ulaşımı kolay bir bölge 100 km çapında yer alan hava limanları ile oldukça büyük işletmeler ile tatilcilere olanaklar sağlanıyor.

Datça Vineyard Winery 7

Datça ulaşımını sağlamak için İzmir ve İstanbul yanı sıra Ankara gibi rotalardan kara yolu ile de seyahat mümkün. Bu nokta da belirleyici unsur tamamen sizin olanaklarınız ile doğru orantılı olarak değişiyor. Kizlan köyünde yer alan Datça Vineyard Winery Değirmen altı mevkiinde yer almakta.

Adres ve İletişim: Kizlan Koyu, Degirmenalti Mevkii, Marmarmis Yolu 7. Km, Datça 48900, Türkiye

Tel: +90 252 722 03 72

Bölgesinde Yer Alan Oteller

Bölge de konaklamak için en yakın adresi ve konforu arayanların ilk aklına gelmesi gereken adres hiç şüphesiz;

Marphe Hotel Suites & Villas

İşletme dört yıldızlı hizmet sunan bir adres olsa da sunduğu hizmetler ile beş yıldızlı tesisleri aratmayan bir yapıya sahip. Bu nedenle önce ücretlendirmesi ile başlamak doğru olacak. İşletme de gecelik konaklama maliyeti ortalama 460 lira ile 750 lira arasında değişiyor. Erken rezervasyon ile bu fiyatlarda %20 değişiklik mümkün. Buna ek olarak oda fiyatlarının standart odalar için belirlendiğini söyleyebiliriz.

Datça Vineyard Winery 8

Mutfak Olanakları

Yemekler ve içkilere göz attığımızda öncelikli olarak otelin yöreye çok önem verdiğini dikkate alarak bölgede ünlü yiyecekler ve Datça şarapları ile hizmet verdiği öne çıkmaktadır. Restoran sabah 07:30 da açılıyor. Akşam 24:00 kadar restoranda açık büfe hizmet sunulmakta. Avrupa mutfağı ve Diğer Anadolu mutfağı örneklerinin de bulunabildiği restoranda damak tadınıza uygun mutlaka bir tatlar kombinasyonu sizi bekliyor. Tatil paketinize göre ultra her şey dahil ya da her şey dahil seçeneklerinden dilediğinizi seçmeniz mümkün. Çünkü işletme de tatmak isteyeceğiniz yabancı içkileri de düşündüğümüzde ultra her şey dahil paketi daha avantajlı olacaktır.

Otelin kendine ait olan olimpik boyutlarda bir yüzme havuzu bulunuyor. Bu sayede plaja yürümeden tertemiz suda serinlemeniz mümkün olacak. Oda kalitesinden söz etmek gerekirse klimalı olan odalar her gün mutlaka temizleniyor. Otel de her noktanın yüksek hızda internetin kapsama alanı içinde olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Bilgi ve Adres: İskele Mah. Onuncu Cad. No:34 Datça Merkez, Datça 48900, Türkiye

Bölgesinde Yer Alan Eğlence Mekânları

Datça da yer alan önemli gece kulüplerinin ortak özelliği belki de açık hava da eğlenme olanağı sunmasıdır. Bu yönü ile bakıldığında seçeceğiniz mekanın ideal olması için arayacağınız ilk ayrıcalık açık hava oturma bölümü olan adresler olmalıdır.

Yeşim Bar

Datça da hizmet veren en köklü işletmeler arasında yer alıyor. Mekan 30 yılı aşkın geçmişi ile Datça gece hayatının kalbinin attığı adresler arasında yer alıyor. Bu yönü ile bakıldığı zaman tatiliniz sırasında mutlaka uğramanız gereken adreslerden biri olan işletme içinde Türk mutfağının en seçkin ürünlerinin de bulunduğu bir restorana ev sahipliği yapıyor. İşletme de her gece bir müzik gurubu yerli ve yabancı şarkılar eşliğinde eşsiz bir gece geçirmenizi sağlayacak.

Datça Vineyard Winery 9

İşletmenin genel puanlamasına baktığımız zaman hizmet kalitesinin %95 beğeni topladığını görüyoruz. Ayrıca işletme de sunulan yemeklere ilişkin beklentilerin ise %90 oranında karşılandığı görülürken işletmenin sahip olduğu atmosfer ise %95 başarı alan diğer bir alan oluyor. İşletme için verdiğiniz paranın karşılığını hizmet ve kalite yanı sıra atmosfer ayrıcalıkları ile %90 memnuniyet ortalaması ile aldığınızı söyleyebiliriz.

Bilgi Adres: İskele mah. Kargi koyu, Datça, Türkiye +90 252 712 83 99

Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Bir restoran düşünün ki deniz ürünleri ve kırmızı etin mükemmel bir şekilde uyum gösterdiği bir adres olabilsin. Bu parola ile yola çıkan Datça da çok özel bir mekan yer alıyor.

Culinarium

Datça da hizmet veren çok özel işletmeler arasında yer alıyor. İçinde deniz ürünleri başta olmak üzere kırmızı et yanı sıra Akdeniz, Avrupa ve Türk mutfağının en seçkin eserlerini bulmak mümkün. İşletme bölge de yer alan en köklü lezzet durakları arasında yer alıyor. Çünkü işletmeyi bu denli özel yapan en önemli konu sunduğu lezzetler ile birlikte hizmet kalitesi.

Datça Vineyard Winery 10

İşletme yapılan değerlendirmelerde en çok beğeni alan en yüksek değerlendirme puanlarına sahip olan tesis olma özelliği taşıyor. Hizmet kalitesine baktığımızda %95 başarıya ulaşan firma aynı zamanda yemek kalitesi ve atmosferinde de benzer bir ortalamayı yakalamış durumda. İşletmenin en önemli özelliği ise %100 hizmet fiyat karşılaşmasından başarı ile çıkmış olması.

Tesiste görev yapan yetenekli şeflere ek olarak sunum yapan çalışanların da çok nazik ve kibar olması bölgeyi çok özel bir adres olma noktasına taşımış durumda. Yabancı dile hakim olan çalışanlar bu sayede hem yerli hem yabancı tatilciler için pozitif bir örnek oluşturuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir