Didim Resimleri

Didim Resimleri
PAYLAŞ

Ülkemizde turistik bölgeler genellikle iç veya dış turizmin ağır bastığı biçimde şekillenir. Bir merkez eğer dış turizme odaklanmışsa, yerli turistin bu bölgelere fazla rağbet etmemesi söz konusu iken, tersi biçimde iç turizme yönelmiş bölgelerde de yabancı turist akışı yoğun değildir. Zira tatil merkezleri biçimlenişleri bu yönde olur. Her iki turist grubunun beklentileri farklı olduğundan ortak nokta bulmak pek kolay olmaz. Oysa Didim, bu prensibi bütünüyle ortadan kaldıran, ülkemizin bu anlamda en ilginç tatil bölgelerinden bir tanesidir. Didim Resimleri başlığımız altında da siz tatilcilere bu bölgeyi yakından tanıma fırsatı sunuyoruz.

Aydın iline bağlı, Yenihisar ilçesi sınırlarında bulunan Didim, Özellikle İngiliz turistlerin yoğun biçimde akın ettiği bir bölgedir. Hatta Didim-Milas yolu üzerinde bulunan Akbük Kasabası adeta bir İngiliz kentine dönüşmüş durumdadır. İngilizlerin burada yazlık konutlar satın alıp yazları mutlak suretle burada geçirdiği, hatta bir kısmının kalıcı olacak yerleştiği bilinmektedir. Yani Didim, ezber bozan bir turistik mekandır.

Altınkum ismine yakışan bir kumsala sahiptir. Ancak, yazın kalabalık aylarında sahile olağan üstü bir nüfus akışı gerçekleştiğinden, denizin durumu pek de bu kadar iç açıcı olmamaktadır. Öğleden sonra deniz suyunun rengi kahverengiye döner ve pek de çekici olmaz. Elbette bunun nedeni büyük ölçüde kirlilik değildir. Didim Altınkum sahili, sığ ve kumlu bir koydur. Aynı anda binlerce kişi denize girdiğinde ister istemez deniz tabanındaki kumlar yükselir ve denizde açık kahverengi bir renk ortaya çıkar.

Didim Resimleri

Didim Resimleri

PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR