Faustina Hamamı
 1. Anasayfa
 2. Didim

Faustina Hamamı

0

Konu Başlıkları

Tatil ve gezi denildiğinde dünyanın en şanslı bölgeleri arasında yer alan ülkemiz değim yerindeyse tüm bölgelerinde özel mekanları insanlığa sunuyor. Kadim dönemlerden bu yana insan yaşamına olanak sağlayan Ege bölgesinde ise hemen hemen her adres de önemli tarihi yapılara rastlamak mümkün. Bu yapılardan biri de hiç şüphesiz Faustina hamamıdır. Tarihin en kadim dönemlerinden bu yana devam eden insanların temizlik alışkanlıklarına ve sosyal yaşamına tanıklık etmek istiyorsanız mutlaka ziyaret rotanızda yer alması gereken adreslerden biri olma kalitesine sahip olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Faustina Hamamı Hakkında Bilgiler

Bölgeyi gezmeye başlamadan önce hamam ve tarihini bilmeniz çok daha faydalı olacaktır. Çünkü Didim de yer alan bu özel mekan Didim de sembol alanlardan biri olmayı başarmıştır. Her yıl ortalama 5 milyon turisti ağırlayan bölgeyi bu kadar özel yapan ise hala bütünlüğünü korumakta olan yapısı ve tabiatıdır.

Faustina Hamamı 8

Marcus Avrelius için bizzat yaptırılan tarihi yapı imparatorun eşine adanmıştır. Eşi Faustina adına halka sunulan bu özel mekan tarihte bir çok kez restore edilmiş olsa da orijinal görüntüsü ve yapısı ele alındığında hiçbir zarar görmemiştir. Ayrıca bölgede yer alan Nusa heykelleri de bölgeye ihtişam katarken günümüzde daha iyi korunabilmesi için İstanbul da sergilenmektedir.

Benzerleri ile kıyaslandığında oldukça büyük bir havuza sahip olan hamam da ana su girişinin olduğu bölümde aslan heykelleri yer almaktadır. Şehrin güneybatı bölgesinde yer alan hamam nehir tanrısı olarak bilinen Maendros’a atfedilmiştir. Ayrıca hamam bölgesinde yer alan spor tesisi ise antik dönem de dahi insanların spora ve temizliğe verdiği önemi göstermektedir.

Faustina Ulaşım

Bölge Didim ulaşımı ile benzerlik göstermektedir. Yani hamama ulaşmak için önce Didim’e ulaşmanız gerekmektedir. Bunun içinde Aydın uluslararası hava limanını kullanmanız yeterli olurken, Didim’e ulaşmak için kiralık araç ya da toplu taşımayı kullanmanız mümkündür. Ayrıca bölgeye ticari taksi ile ulaşmak da olanaklar arasında yer almaktadır.

Faustina Hamamı 9

Bölgeyi rahat ve stres yaşamadan gezmek isteyenler için küçük bir öneri de bulunmak doğru olacaktır. Çünkü geniş bir araziye kurulu olan Faustina hamamı bölgesi etrafında pek çok eser daha barındırmaktadır. Bu nedenle belirli bir mesafeye kadar araçla gezilebilen bir bölge olsa da mutlaka sonrasında bisiklet ya da motosiklet desteğine ihtiyaç duyacağınız bir yapıya sahip. Bu nedenle olanaklar dahilinde bisiklet ya da motosiklet ile bölgeye gelmeniz sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca bölge de motosiklet ve bisiklet kiralamak da mümkün.

Bölgesinde Yer Alan Oteller

Bölge de tatil yapmak ve bu özel alanı yakından incelemek için ilk olarak öne çıkan konaklamama olanağı hiç şüphesiz Hotel Faustina olmaktadır.

Hotel Faustina

Otel de konaklamak isteyenlerin şüphesiz ilk sahip olması gereken bilgi otele girişlerin saat 14:00 itibari ile yapılabildiğidir. Ayrıca otelden ayrılma saatlerinin de 12:00 geçmemesi gerekmektedir. Konaklama uzatması ile ilgili taleplerinizi de en az 24 saat önceden otel yönetimine iletmiş olmanız son derece önemlidir. Otel de aile ve çiftlere özel odalar bulunduğu gibi ayrıca tek misafirler içinde olanaklar bulunmaktadır. Eğer yeni evli çiftseniz balayı paketleri de otelde misafirlere sunulan olanaklar arasında yer almaktadır.

Faustina Hamamı 10

Tesis her şey dahil ve alkolsüz her şey dahil paketleri olmak üzere iki farklı konsepte hizmet vermektedir. İki paket arasında olağan üstü bir ücret farkı bulunmazken, seçiminizi ultra her şey dahilden yapmanızı tavsiye ediyor. Zira otelin çok geniş bir içki menüsünü söylememiz son derece doğru olacaktır.

Aileleri ile tatile çıkanlar ise çocukların sorumluluğundan uzaklaşıp huzur bulmak bu adres de son derece kolay olacaktır. Çünkü otel 4 ile 12 yaş arasında tüm çocukların katılacağı sosyal etkinlikleri gün boyu sürdürmektedir. Bu sayede yetişkinler tatilin keyfini çıkartırken çocuklar da günün tadını yerli ve yabancı onlarca yeni arkadaşı ile çıkaracaktır.

Sosyal Olanaklar

Tesis misafirlerine Spa/ Wellness bölümü yanı sıra Türk ve Fin hamamı ile de eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. Ayrıca tuz odası, özel masaj bölümleri cilt bakım ve vücut bakım seansları ile konukları için ekstra olanaklar da sunan işletme geçmiş dönemde kullanıcılarından %90 oranında tavsiye puanı almayı başarmıştır.

Faustina Hamamı 11

Sosyal olanaklar başlığı altında olsa da otelin mutfağına hakkında bilgi vermemek haksızlık olur. Çünkü dünyanın en başarılı şeflerinin görev yaptığı tesis de her daim açık büfe hizmet bulunmaktadır. Sabah 7 de başlayan yiyecek ve içecek servisi gece 24:00’a kadar devam etmektedir.

Faustina Bölgesinde Yer Alan Eğlence Mekânları

Tatilin olmazsa olmazları arasında yer alan gece kulüpleri ve barlar bu Faustina bölgesinde de oldukça talep gören olanaklar arasında yer alıyor.

Liberte Bar

Faustina bölgesinde yer alan ve denize sıfır konumu ile oldukça dikkat çeken bir adres olma özelliği taşıyan Liberte bar geçmiş kullanıcı deneyimlerinden %90 Genel değerlendirme ortalamasından ise 4.5 Puan almayı başarmış enden adresler arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı tüm içkilerin bir arada bulunduğu mekanda her akşam canlı performanslar ile yarı profesyonel isimler sahne alırken yapılan müziklerin daha çok slow eserleri içerdiği biliniyor.

Faustina Hamamı 12

Faustina Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Konakladığınız otelden ayrılıp farklı lezzetler denemek isterseniz Faustina Hamamı bölgesinde pek çok restoranın yer aldığını bilmeniz faydalı olacaktır. Üstelik bu restoranlar dünya mutfağı kalitesinde adresler olmayı başarmış işletmelerdir.

Adonis Restaurant And Bar

Bölgenin en önemli lezzet duraklarından biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri için son derece yoğun olan işletmeye bu günlerde gitmeyi düşünüyorsanız öncesinde rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilmektedir. İşletme akşam 17:00 kadar sadece Restoran olarak hizmet verirken sonrasında bar havasına bürünmekte konukların müzik eşliğinde akşam yemeği yemesine olanak tanımaktadır.

Faustina Hamamı 13

Kendine ait bir otoparkı olan işletme, ayrıca taksi çağırma hizmetinin bulunduğu adresler arasında yer almaktadır. Mekân içinde ücretsiz kablosuz internete ek olarak bebek koltuğu ve aile bölümleri ile tüm misafirlerini rahat ettirmeyi amaçladığını söylememiz yanlış olmayacaktır. Genel müşteri memnuniyetinin %88 olduğu işletme de kullanıcıların deneyim puanı ise 4.0 olarak belirlenmektedir. Vejeteryanlar için menü de restoranda sunulmaktadır.

İşletmenin genel menüsüne baktığımızda öncelikli olarak deniz ürünleri ve et ürünlerinin öne çıktığını görmekteyiz. Ayrıca Akdeniz salataları da işletme de yer alırken Anadolu mutfağında yer alan çorbalar ve diğer yiyecekler çok fazla öne çıkmıyor.

Faustina Hamamı 14

Faustina Festival ve Sosyal Etkinlikler

Faustina Bölgesinde yer alan etkinlerde öne çıkan en önemli ayrıntı ise hiç şüphesiz her yıl Temmuz ayında düzenlenen hamam etkinlikler. Bu etkinlikler kapsamında bölgeye gelen konuklar hem bölge de çadırlarını kurakken hem de yapılan küçük çaplı konserler ile eğlencenin tadını çıkarmış oluyor. Özel bir organizatörü olmayan festival de 10-15 Temmuz arasında festival katılımcılar ile şekilleniyor. Gösteri alanında sahne şovlarını sergilemek isteyen guruplar sıra ile sahne alarak katılımcılardan küçük bağışlar karşılığında şovlarını sergiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Efes Harabeleri1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir