Faustina Hamamı

Faustina Hamamı
PAYLAŞ

Muhteşem denizi ile sizi büyüleyen bir belde olan Didim konaklama yerleri ile de ülkemizin sayılı tatil yerlerinden. Uçsuz bucaksız kumsalları ve yüzlerce metreye kadar sığ olan denizi ile özellikle çocuklu aileler için çok ideal tatil beldesidir Didim. Faustina Hamamı da Didim tarihinin en güzel kalıntılarından birisidir.

Faustina Hamamı

Sadece deniz ile yetinmeyip asırlarca medeniyetlere beşiklik eden coğrafyada alternatifler arıyorsanız tam yerindesiniz. Birçok antik kentin sıralandığı güzergâh içinde yer alan Faustina Hamamı bölgenin en dikkat çekici yapılarındandır. Didim şehir merkezinden sadece 1 kilometre mesafededir. Bu tarihi hamam Yenihisar’ın hemen dibindedir. Milet antik kenti ise sadece 140 metre mesafede yer almaktadır.

Faustina Hamamı Kalıntıları

Tarihi hamamdan günümüze duvarları ve çeşme aynası kalmıştır. Tarihe ışık tutan bu yerin mutlaka görülmesi gerekmektedir. Milet faustina hamamı olarak da bilinen bu tarihi yapıyı geziyorsanız hemen yanı başında bulunan Milet Antik Kenti de mutlaka gezmelisiniz. Oldukça yüksek olan bu antik kentin amfi tiyatrosundan çevreyi seyredebilirsiniz. Hatta akşam saatlerinde harika fotoğraflar bile çektirebilirsiniz.

Hamamın ve tarihi kalıntıların gezilmesinden sonra kendinizi tabiata bırakabilirsiniz. Bu bağlamda en güzel tercih büyük menderes dalyanları olacaktır. Yörenin enfes dalyanları tekne turu ile eşi bulunmaz bir geziye dönüşecektir. Yeşil alanlar içinden yılan gibi kıvrılarak akan dalyanlarda muhteşem bir gezi yapabilirsiniz. Her köşesinde bir güzellik yakalayarak çok farklı anlar ve deneyimler tadıp güzel anılar depolayabilirsiniz.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR