Bodrum Gümüşlük
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Gümüşlük

0

Konu Başlıkları

Bodrum Gümüşlük beldesi Bodrum yarımadası üzerinde bulunan en önemli turistlik yerlerden bir tanesi. Hem sakinliği hem de eşsiz doğasıyla tatilciler için yıllardır cazibesini korumaya devam ediyor.

Bodrum Gümüşlük Nasıl Gidilir?

Milas havaalanına 60 kilometre mesafede olan Gümüşlük’e Bodrum merkezden kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Otobüs terminalinden kalkan minibüsleri kullanarak yaklaşık 50 dakikalık keyifli bir yolculuktan sonra Gümüşlük’e ulaşıyorsunuz. Eğer özel araçla gidecekseniz Yalıkavak Kavşağı’na geldiğinizde Ortakent ve Turgutreis istikametine doğru devam edin ve Gürece Kavşağı’nı geçtikten sonra Dereköy-Gümüşlük yoluna girin. Gümüşlük’e vardığınızda aracınızla sahile civarına inmeye çalışırsanız yolun kapalı olduğunu göreceksiniz. Bu sebeple Gümüşlük içinde mümkün olduğunca aracınızı kullanmadan yaya olarak dolaşmanız gerekmekte.

Bodrum Gümüşlük

Gümüşlük’e sit alanı olduğu için yıllardan beri yeni bir inşaat yapılması yasak. Bu sebeple hala eski yapıların kullanıldığını göreceksiniz. Çoğu tatilci böylesine eski bir dokuya sahip olduğu için Gümüşlük’ü tercih etmekte. Gümüşlük, denizi itibariyle ülkemizin ender temizlikte olan yerlerinden bir tanesi… Tabi ki sadece deniz değil. Masmavi denizin eşsiz doğayla birleşmesinden ortaya çıkan bir çeşit cennet… Özellikle evlerin bahçelerinde bulunan portakal ve limon ağaçlarının kokuları insanları fazlasıyla cezbediyor.

Gümüşlük’te Ne Yenir?

Gümüşlük balıkla özdeşleşmiş bir beldedir. Her tür deniz ürününün taze olarak bulunmasına rağmen Gümüşlük’ün balıklarının tadı buraya yıllardır gelen tatilcilerin sürekli bahsettikleri bir özelliktir. Gümüşlük’te sahilin neredeyse tamamında lezzetli balıkları yiyebileceğiniz restoranlar bulunmakta. Burada satılan deniz ürünleri günlük olarak müşterilere sunuluyor.

Bodrum Gümüşlük 2

Gece Hayatı

Bodrumla kıyaslandığında Gümüşlük’ün gece hayatı çok renkli değil. Belde daha çok bir köy havasında ve gece belli bir saatten sonra kabuğuna çekiliyor. Burası, bölgede bulunan diğer turistik yerlere kıyasla gece hayatının en sakin olduğu yerlerinden bir tanesi. Akşam yemeği sonrası sahil boyunca yürüyüşe çıkmış insanlar için geceleyin yapılacak en iyi aktivitelerden bir tanesi bu yürüyüş.

Gümüşlük sahilinin hemen karşısında Tavşan adası bulunmakta… Adanın üzerinde gerçekten tavşanlar bulunmakta ve bu bakımdan ismini tam anlamıyla yansıtan bir ada olma özelliğinde. Zira, ülkemizden bulunan pek çok Tavşan Adası, üzerinde tavşan olmamasına rağmen bu isme sahip. Sahil ile Tavşan Adasını birbirine bağlayan ve insanların üzerinden yürüyerek adaya ulaşabilecekleri bir bağlantı mevcut. Bu bağlantı denizin birkaç santim içinde… Yani ayaklarınız denizin içinde yürüyerek adaya ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Marmaris Resimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir