Fırtına Deresi
 1. Anasayfa
 2. Rize

Fırtına Deresi

0

Gezintilerinde aksiyon ve macera yaşamak isteyenler için devamlı olarak ziyaret edilen Fırtına Deresi özellikle rafting sporları için tercih edilmektedir. Mükemmel bir doğa tecrübesi yaşayacağınız bu alanlarda, coşkun akan sular içinde yapacağınız spor faaliyetleriniz ile mükemmel zamanlar geçirebilirsiniz. Her yıl dönem içinde ziyaretçi akınına uğrayan ve yeni dönem içinde rafting sporu konusunda büyük gelişim sağlayan bu bölgeyi kesinlikle gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Bölge içinde aynı zamanda kimi zaman dere kenarında, kimi zaman ise ormanlık alanlara doğru yapılan ve gruplar halinde katılım sağlayan doğal yürüyüş faaliyetlerine de katılım sağlayabilirsiniz. Gezileriniz esnasında zorlu şartlar altında kürek çekenleri izleyebilir, onların heyecanlarına ortak olabilirsiniz. Fırtına Deresi doğallığı, yeşilliği ve yöre civarında bulunan çiçeklerinin sunumu ile sizlere harika bir zaman geçirecektir. Gezileriniz esnasında aklınızdan çıkmayacak görüntüleri hafızalarınıza kazıyacaksınız. Muhteşem bir tabiat güzelliğine sahip olan yöre içinde yol boyunca size eşlik eden ve baş döndürücü bir güzelliğe sahip olan dere üzerinde birçok tarihi köprüye de rastlayacaksınız.

Fırtına Deresi 2

Zaman zaman aklınızı başınızdan alabilecek güzellikteki mekanların vereceği hazzı, bu eşsiz mekanın güzelliğinde bulacaksınız. Gezileriniz esnasında yol boyunca birçok kemer köprü karşınıza çıkacaktır. Altından akan coşkun suyun üzerinden Fırtına vadisine kadar birçok yerin yeni keşiflerini ilk kez yapmış gibi hissedeceksiniz. İnsanoğlunun elinin değmediği doğal güzelliklerin bir arada toplandığı başka bir alan tanımıyorum. Bu sebeple kesinlikle ziyaretlerinizde bu bölgenin gezintilerini yapmanızı tavsiye ediyorum. Etrafı ormanlarla dolu olan dağların eteklerinde yer alan, Fırtına vadisinin eşsiz güzelliğine başka bir güzellik katan, Yeşilliğin içinde alabildiğine kaybolmanın zevkine varacaksınız.

Fırtına Deresi Nerede?

Doğu Karadeniz’in en ünlü akarsularından birisi olan Fırtına Deresi Rize il sınırları içinde yer almaktadır. Çamlıhemşin ilçesi içinde bulunan bu eşsiz güzellikteki gezinti yerine gidişlerinizde ulaşım zorluğu yaşamayacaksınız. Mevsimsel olarak Karadeniz’in kendine has olan sis özelliğine denk gelmemek için hava durumunu takip etmeyi unutmayın.

Fırtına Deresine Nasıl Gidilir?

Özel tur şirketlerine katılım sağlamak isterseniz Ankara veya İstanbul üzerinden Trabzon iline buradan da otobüsler ile Çamlıhemşin üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Ancak kendi araçları ile gitmek isteyenler ise Rize ili Çamlıhemşin ilçesine buradan da Ardeşen bölgesine geçiş yaparak özel parkurlardan oluşan bu akarsu cennetine varış sağlayabilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Huser Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir