Arapdüzü Mesire Alanı
 1. Anasayfa
 2. Rize

Arapdüzü Mesire Alanı

0

Gezinti ve tatil yapanların Rize ilinde yaptıkları ziyaret mekanlarından birisi olan Arapdüzü Mesire Alanı isminden de anlaşılacağı gibi Arap turistlerin cennet olarak adlandırdıkları ve devamlı uğrak yeri olarak kullandıkları bir yerdir. Karadeniz bölgesinde bulunan ve doğanın muhteşem tadını çıkarmak isteyenler için özel hazırlanmış yürüyüş parkurlarından tutun, oturma piknik alanlarına denk gelebilirsiniz.

Arapdüzü Mesire Alanı

Doğa parkı olarak da adlandırılan ve gerçekten görmeye değer bir yer olan Arapdüzü Mesire Alanı içinde bulunan şelale en çok ziyaret alan bölgeler arasında yer almaktadır. Parkur içinde başlayan doğa yürüyüşü ile birlikte temiz hava, bol oksijen ve yörenin kendine has soğuk suları size anı unutturacak türden bir güzelliğe sahip. Mesire alanının düzenlemesi yapılırken tesislerin doğayla bütünlüğü sağlanmış gibi.

Muhteşem manzarasının yanı sıra tesislerin içinde kamelyalar, oturma alanları, tuvalet ve hatta mescit görebiliyorsunuz. Rize’ye yolu düşen herkesin muhakkak uğraması gereken alanlardan bir tanesidir. Zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız. Tesis içinde yeme içme ve kır evi gibi imkanlarda ziyaretçilere sunuluyor.

Arapdüzü Mesire Alanı Nerededir?

Rize İl Merkezine yaklaşık olarak 22 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Güneysu ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Karadeniz içinde yer alan Arapdüzü Şelalesi ile ünlüdür. Mesire alanı içinde yer alan yürüyüş parkından özel hazırlanan şelale teraslarına ulaşım sağlayabilir ve şelalenin ihtişamını buralardan daha rahat izleme imkanına kavuşursunuz.

Arapdüzü Mesire Alanına Nasıl Gidilir?

Rize İlinden yaklaşık bir buçuk saat uzaklığı bulunmaktadır. Özel aracı ile gitmek isteyenler için il merkezinden Güneysu ilçesine gidilir, Ardeşen Çamlıhemşin yolu üzerindeki yoldan tabelaları takip ederek mesire alanına varabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
bolaman-kalesi-ordu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir