Sırakayalar Şelalesi
 1. Anasayfa
 2. Bayburt

Sırakayalar Şelalesi

0

Sırakayalar Şelalesi Bayburt il merkezinde yer almaktadır. Muhteşem Karadeniz güzelliklerinin yer aldığı şelale harika manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Karadeniz’in en güzel mekanları arasında yer alan Şelale çevresinde yer alan mesire alanlarında yaz aylarında yöre halkı tarafından büyük kalabalıklar oluşturur.

Yeşillikler arasından süzülen suyun yere düşüşü ve muhteşem görüntüsü sizi adeta büyüleyecek güzelliktedir. Sırakayalar Şelalesi etrafında yer alan kamp alanlarını da yine yaz aylarında rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. İl Merkezinden uzak bölgede yer alan muhteşem doğası ile harika vakitler geçirebileceğiniz doğa harikası bu yeri muhakkak ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Özellikle doğa yürüyüşünü sevenler için inanılmaz güzellikteki manzarası ile sizleri kendisine hayran bırakacak bu yeri görmelisiniz. Yeşillikler içinden fışkırarak akan suyun göle düşüşü, su sesinin verdiği rahatlığı, manzarası ve temiz oksijeni ile sizlere her şeyi unutturacak şelalenin etrafında piknik yapabilirsiniz.

Yöre halkı tarafından doğal olarak korunması adına fazla bir tesis yok. Yol üzerinde birkaç tesisten ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Ancak siz yinede yapacağınız gezintilerde yanınıza bir şeyler almayı ihmal etmeyin.

Sırakayalar Şelalesi 2

Sırakayalar Şelalesi Nerede?

Karadeniz’in muhteşem güzelliğini içinde barındıran Bayburt ilinde yer almaktadır. İl merkezine bağlı olarak bilinen Sırakayalar köyünden ismini alan şelale yaklaşık 16 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çok güzel tatil anıları biriktirmenize olanak sağlayacak şelale siz ziyaretçilerini beklemektedir.

Sırakayalar Şelalesine Nasıl Gidilir?

Erzurum tarafından gelecekler için Bayburt iline varmadan 110. Kilometre üzerindeki tabeladan Sırakayar Köyü bölgesine giriş yapmaları yeterlidir. Karadeniz yolundan gelenler ise İl merkezinden Erzurum yolu üzerine giriş yaparak özel araçları ile yaklaşık 20 dakikalık bir sürüş mesafesi ile ulaşım sağlayabilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Ferhatlı kalesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir