Göksu Nehri (Kilikya)
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Göksu Nehri (Kilikya)

0

Kültürel değerler; bir ülkenin en değerli mirasları arasındadır. Doğal veyahut sonradan oluşum gösteren bu değerler, birçok insanın ülkenin/dünyanın dört bir yanından kalkıp gelmesine vesile olmaktadır. Ülkemizde de bu değerler fazlasıyla mevcuttur. Göksu Nehri’de bunlardan biridir. Göksu Nehri Antalya ilimizde ve yeşille mavinin ahenkle dans ettiği bir alanda yer almaktadır.

Göksu Nehri

Değerlerimizin tanınmasına ve turistlerin rağbet göstermesine yardımcı olunması maksadıyla yetkililer ellerinden gelen çabanın en iyisini göstermektedir. Göksu Nehri’nin kıyıda köşede kalmasına ve az tanınır olmasına izin vermemiştir. Antalya’nın turizm açısından önem kazanması ve insanların yaşadıkları yerlerden bunalarak soluğu Antalya’da alması sebebiyle Göksu Nehri değerlenmiştir.

Orada yaşayan esnaf daha bir iltizamlı yaklaşarak turistlerin ilgisini çekmeyi hedefleyen birçok alternatif sıralamıştır. Antalya’nın ruhu kalbi görevini gören Göksu Nehri gelişen dünyaya adapte olmak amacını gütmektedir.

Bu nedenle artan seçenekleri çok iyi bir şekilde analiz edip alternatif seçenekler belirlemektedir. Turistler de Göksu Nehri’ne adım attıkları andan itibaren eşsiz ve büyüleyici bir atmosferin duygusuna kapılmaktadırlar. Ve bütün sıkıntılarını, dertlerini akıp giden nehre bırakmaktadır.

Göksu Nehri

Göksu Nehri sadece turistlere ilham olmakta değildir aynı zamanda esnafında geçim kaynaklarından biridir. Hizmet sektöründe ezeli rekabet halinde olan firmalar Göksu Nehri’ni gelir kaynağı yaparak, nehir yakınlarına lokantalar, dükkanlar kurmuştur.

Sıkı bir Pazar stratejisi benimseyerek bütün olumlu ve olumsuzluğa karşı tedbir alarak işlerinde adım adım ilerlemişlerdir. Esnaflar bu doğal yapının getirisinden ziyadesiyle memnun olmaktadır. Bugün Göksu Nehri’ni tanıtım amaçlı yapılan her çalışma ilerlemenin ve teknolojinin süreği olarak nitelendirilmektedir.

İnsanlar internetin nimetlerinin bilincinde olarak Göksu Nehri’ni tanıtıcı videolar ve tanıtım yazıları eklemiştir. Başta ülkemiz olmak üzere bütün dünya ülkelerinin bu atmosferi tatmalarına olanak sunmuşlardır.

Göksu Nehri’ne giden ve gitmek için kendi çapında hedefler belirleyen insanlar bunu en kısa zamanda yoluna koyarak bu doğal yapıyı görme payesi etrafında birleşmektedir. Deklanşörlerin hiç susmadığı ve her anın ölümsüzleştirilmeye çalışıldığı Göksu Nehri birçok evlilik teklifine, özel kutlamalara ve ölümsüzleştirilmesi dilenilen ana tanıklık etmiştir.

Göksu Nehri (Kilikya) 2

İnsanlar, hayatlarının belirli evrelerinde kısa bir mola vererek kendilerine zaman ayırmalı ve yoğunluktan/kasvetten sıyrılarak kendilerini Göksu Nehri’nin temiz kollarına bırakmalıdır. Bu lüksten çok bir ihtiyaçtır. Ve en kısa zamanda tedarik edilmesi gerekmektedir. İnsanların zevkine, düşüncesine, yaratıcılığına hitap eden Göksu Nehri başlı başına bir yapıttır.

Unutulmaması gereken bir berraklığa ve duruluğa hâkim olan nehir yakınlarında yapılacak olan bir mangal keyfi insanların büyük haz almalarına vesile olacaktır. Birçok hayran kitlesini barındıran Göksu Nehri küçük büyük bütün tatil severler için uygundur.

Uygun tatil önerileri kısmında yer alan ve gezinti yapılmasına vesile olan Göksu Nehri, kendi bünyelerine göre bir tatil bütçesi çıkaran ziyaretçilerine çok çok uygun fiyatlara Antalya turuna çıkma fırsatı sunmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
patara-plaji

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir