Damlataş Kleopatra Plajı
 1. Anasayfa
 2. Alanya

Damlataş Kleopatra Plajı

0

Alanya’da yer alan uzun bir plaj olmasıyla ünlenen Damlataş Kleopatra Plajı yaz aylarının vazgeçilmez tatil mekanları arasındadır. Bir ucunda Damlataş Mağarası da bulunan plaj; birçok şemsiye ve şezlonguyla göz doldurmaktadır. Kasım ve aralık ayında bile kumsalda çıplak ayakla gezmenin mümkün olduğu bu yer, “mavi bayrak” taşımasıyla da çok büyük önem arz etmektedir.

Damlataş Kleopatra Plajı

Yaz Tatili için fırsat kollayan ve alternatif seçenekler üretmeye çalışan birçok insana yardımcı olabilecek eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Damlataş Plajı uygun fiyat seçenekleriyle yerli ve yabancı turistlerin kalbini fethetmeyi başarmıştır. Alanya’da denize girilebilecek temizlikte sayılı plajlar arasına giren Damlataş Plajı’nın bittiği yerde başlayan Kleopatra Plajı da ayrı bir müziğin en güzel notası gibidir. Sık sık voleybol turnuvaları burada düzenlenmektedir. Zamanın su gibi akıp geçtiği bu plajdan memnun kalmayacak insan sayısı bir elin beş parmağını geçmeyecek ölçüdedir. Sedir Adası’nda yer alan bu plaj ülkemizde faaliyet göstermekte olan birçok yere nazaran oldukça gösterişli ve faaldir.

Damlataş Plajı

Alanya ilçesinde turist ağırlayan çoğu plaj ile mukayese edilmeyecek derecede saf ve duru bir güzelliğe sahiptir. Hem ufak hem de bütün imkanları içerisinde barındırmasıyla insanların lükslerinin korunduğu “şairane bir plaj”dır. Milli Park alanı olan bu plaj, sürekli olarak temizlenmekte ve temizliği de gün boyu muhafaza edilmektedir. Plaj içerisinde denize girmek mümkündür.

Damlataş Kleopatra Plajı

Ancak yüzme bilmeyen birinin o dalgalar ile mücadele etmesi çok büyük uğraş gerektirmektedir. Bunun için bilinçlenmek ve olası bir kazaya ihtimal vermemek gerekir. bu plajda kumsalda yatmanın çok fazla doğru karşılanmaz. Bunun sebebini soranlar şu yanıtı almaktadır. “kumlar azalıyor”. İlginç ama bir o kadar da doğruluğu kanıtlanmış bir cevaptır.

Alanya Plajları

Damlataş Plajı’nda tatil yapmak büyük bir ayrıcalıktır, denizin temizliğinden ötürü yüzerken denizin dibindeki balıkları görmek mümkündür. İnsanlar hiçbir şekilde tereddüt yaşamadan ve korkmadan denize girmenin keyfini Damlataş Plajı’nda sonuna kadar yaşamaktadır. Her hareketi hayranlık uyandıran ve yüzmeyi daha da zevkli kılan balıklar, misafirlerine karşı oldukça uyumlu ve dost canlılarıdır. Bu yüzden de Damlataş Plajı sezon boyunca çokça insanı ağırlamaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir