Samsun Sevgi Gölü
 1. Anasayfa
 2. Samsun

Samsun Sevgi Gölü

0

Konu Başlıkları

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze kadar büyük gelişmelere şahitlik eden Samsun ilinin en gözde mekanlarından birisi olan Samsun Sevgi Gölü, fuar alanının yok olmasından sonra herkes tarafından ziyaret edilen yerler arasında yerini almıştır. Bu şehrin en büyük özelliği ücretli veya ücretsiz gezilecek alan sayılarının bol olması ile bilinmektedir. Eski dönemlerde ile dışarıdan gezmeye gelen büyük kalabalıklar Fuarı ile ünlü bu şehrin akşam gezmelerine ve eğlencelerine katılım sağlarlardı.

Artık fuar alanın yeniden düzenlenmesi ile muhteşem bir şekilde hazırlanan yapay Samsun Sevgi Gölü insanların yeni ve uğrak yerleri arasında yer alıyor. Muhteşem bir şekilde projelendirilen göl içinde kuğuların gezintilerini gözlemleyebilirsiniz. Akşamları bir başka güzellikte olan ve özel ışıklandırmalar ile harika bir atmosfer arayanlar için kesinlikle tavsiye ediyoruz. Göl yanında bulunan büyük Hayvanat Bahçesi ve özel köprünün geçişi ile ailenizle unutulmaz bir akşam yürüyüşü sefası yapacaksınız.

Samsun Sevgi Gölü 2

Tesisler ile oluşturulmuş özel mekanlarda yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Sahil yoluna bağlanan bağlantıları sayesinde Doğu Park ve Batı Park arasında gezintilerinizi çok rahat ve keyifli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çevre düzenlemesi esnasında insanların akşamları oturup çay içecekleri alanlardan tutun, piknik yapabilecekleri alanlara göre belirlenen harika atmosferde muhteşem vakitler geçireceksiniz.

Samsun Sevgi Gölü Nerede?

İl Merkezi içinde yer alan göl alanı yapay bir şekilde oluşturularak denizle kara arasında kalan muhteşem bir yere sahiptir. Şehrin Doğu Karadeniz çıkışında yer alan bölgeye gidişler için özel araç otoparkları haricinde önünden geçen dolmuş ve minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Samsun Sevgi Gölüne Nasıl Gidilir?

İl Merkezinden Sahil Kısmını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. OrduTrabzon yolu üzerinde sahil yolunun alt kısmında yer alan bölüme özel araçlarınız ile gidebilirsiniz. Direk Olarak merkezden giriş yapmak isteyenler ise Samsun Liman kavşağından içeri giriş yaparak sahil yolunu takip etmeleri yeterlidir. İl merkezinden 10 dakikalık yürüyüş ile yine bu muhteşem mekana ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir