Güver Uçurumu
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Güver Uçurumu

0

Antalya Döşemaltı ilçesine gidipte Güver Uçurumu’nu görmeden olmaz. Karstik kayaçların üzerinde meydana gelen oluşumdan biri olan Güver Uçurumu kanyon bir vadidir. Yaklaşık uzunluğu 2 km olan uçurumun yüksekliği de 115 metredir. Kanyonun içinden Güver Çayı, Karaman Çayı ve Gürkavak Çayı geçmektedir. Muazzam bir görsel nitelik olan Güver Uçurumu’nda seyir terasları ve Panoramik Antalya görüntüsü ortaya çıkmaktadır. Belediyenin ve yetkililerin çokça çalışması ile birlikte Güver Uçurumu, her geçen yıl fazlaca turist ağırlamakta ve insanlara hizmet vermektedir.

Güver Uçurumu

İmkânların artması ve yaşam standartlarının değişmesiyle birlikte birçok insan yıl boyu yaşadığı yorgunluğunu, stresini, koşuşturmasını üstünden atmak için soluğu Antalya’da almaktadır. Birçok işletme ve yatırımcı turizme gereken hassasiyeti göstermek amacıyla köklü değişimlere imza atmıştır. Hem maddi hem de manevi bir getiri sağlamayı düşlemektedir. Güver Uçurumu’da bu anlamda ülkemiz turizmi için hatırı sayılır bir başarı elde etmiştir. Her yıl ağırlamış olduğu turist kapasitesi ile hem ülkemiz ekonomisine hem de bölge esnafına ilham kaynağı olmaktadır. “Her an düşecekmiş” gibi bir izlenim yarattığı aşikâr olan Kanyon, birçok bariyerli yapı ile beraber insanların güvenliğini sağlamaktadır. Bu yüzden yaz-kış demeden binlerce tatilci Güver Uçurumu’na gelmekte ve tatillerinin keyfini çıkarmaktadır.

Güver Uçurumu 3

Yerli ve yabancı turist gibi bir ayrım yapmaksızın tüm tatilcilerin standartlarına uygun olarak belirlemiş oldukları faaliyetleri ile göz doldurmakta olan Antalya, Güver Uçurumu ile de bütün ihtişamını gözler önüne sermektedir. Kendilerini yoran, sıkan, üzen ne varsa geride bırakıp bütün dertlerini unutacakları, rahatça gülebilecekleri bir yere gelmek isteyen insanlar için yeni bir alternatiftir.

Güver Uçurumu

Güver Uçurumu, doğal güzelliğiyle insanların muhteşem bir atmosfere adım atmalarına yardımcı olmaktadır. A’dan Z’ye tüm şartlar en ince ayrıntısına göre hesap altına alınarak hali hazırda birçok güvenlik ortamı oluşturulmuştur. İnsanların Güver Uçurumu’nu ziyaret ederken gayr-i ihtiyari ortaya çıkan bütün ihtiyaçlarını temin eden yetkililer konforun ve lüksün sınırlarını zorlamaktadır. Trekking yapmaktan hoşlanan maceraperestlerin mutlaka gezip görmesi gereken ve ömürlerinin belirli dönemlerinde ziyaret etmesinde fayda görülen bir yerdir. Dünya standartlarında bir gezi için gerekli altyapının sağlanmış olduğu gezilerde, mutlaka insanlar yanında çevreyi bilen, yöre halkıyla etkileşimi iyi olan bir rehber bulundurmalıdır.

Güver Uçurumu 4

Güver Uçurumu’nda kaliteli ve doğru bir zaman geçirmek için tüm olanaklar iyileştirilmelidir. Burası tatilcilerin unutulmaz bir zaman geçirmesi için olanak sağlamaktadır. Bir geziden beklenen her şeyi tüm güzellikleri ziyaretçileriyle buluşturmaktadır. Yılın belirli dönemlerinde gerek yabancı turistler gerekse yerli turistler Güver uçurumunu ziyaret etmektedir. Ve bunu rutin bir iş haline getirmektedir. Güver Uçurumu belirli bir rakıma ve yükseltiye sahiptir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir