Kadırga Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Kadırga Yaylası

0

Eğer şehirde yaşıyorsanız; gürültü, trafik, kirli hava, yeşilde uzak ve dolayısı ile yoğun bir de stres içinde yaşıyorsunuz demektir.  Zaten kısıtlı olan yıllık izin haklarınızda da temiz bir havayı, doğanın huzurunu, sakin ve dingin bir ortam içinde yaşamayı istemez misiniz? İşte tam da bu huzuru bulabileceğiniz Karadeniz Bölgesi’nin eşsiz güzellikteki yaylalarından olan Kadırga Yaylası’ndan bahsedeceğiz.  Hem Gümüşhane hem de Trabzon illerine sınırı olan Kadırga Yaylası bulunduğu konum gereği iki ilimiz tarafından da paylaşılamayan doğanın bize bir lütfu olan eşsiz güzellikteki bir yaylamızdır. Eğer Karadeniz gezisi planlıyorsanız Kadırga Yaylamız mutlaka duraklarınız içinde yer almalıdır.

Kadırga Yaylası 3

Kadırga Yaylasına Ulaşım

Kadırga Yaylası’na ulaşmak için birkaç alternatif yolunuz bulunmaktadır.  Trabzon tarafından gitmek isterseniz, Tonya’dan 38 km, Düzköy’den 30 km yol almanız gerekir. Eğer Gümüşhane ilinden gitmek isterseniz Kürtün’den 34 km, Zigana Kayak Merkezinden de 14 km yol almanız gerekir.

Kadırga Yaylası Hakkında Bilgiler

Konumuz Doğu Karadeniz ve yaylaları ise, mutlaka Kadırga Yaylamızdan da bahsetmemiz gerekir. Çok uzun zamandan beri hatta yüzyıllardır desek yeridir, kullanımda olan Kadırga Yaylası’nın hem Gümüşhane hem de Trabzon iline sınırı bulunmaktadır.

Doğu Karadeniz Bilgesinde bulunan yaylalar içinde yaz aylarında en kalabalık nüfusa ulaşan Kadırga Yaylası’nın bu kadar kalabalık olmasının en önemli nedenlerinden biri de doğal güzelliği kadar her yıl düzenlenen şenlikleridir. Her yıl Temmuz ayının 3. Haftasının Cuma gününde düzenlenen otçular şenlikleri oldukça ilgi toplamaktadır.  Ayrıca yaylada kurulan Cuma Camisi de oldukça ilgi çekmektedir.  Toplamda iki minaresi olan ve etrafı duvarlarla çevrili bir alana kurulan cami, her Cuma günü çevredeki diğer yaylalardan da gelen pek çok insan tarafından da kullanılmaktadır.

Kadırga Yaylası 4

Rakımı 2200 m olan yaylanın etrafı alpin çayırları ile çevrilmiş durumdadır. Yaylanın Güneyinde Kesikbaş ve Taşoluk, Kuzey kesiminde ise Çevirme Boğazı tepeleri bulunur.  Bu tepelerinde manzaraları oldukça güzeldir. Ayrıca çevresinde  Beypınar, Akkese, Kazmaköy, Uruğ, Başoba, Çeşmeler, Ören, Sürmene, Geyikli, gibi yayla ve obalar da bulunmaktadır.

Elektrik, su ve tuvalet gibi alt yapı hizmetleri de tamamlanan yaylada bakkal, kasap, fırın, lokanta ve hatta kır kahvesi de bulunmaktadır.

Kadırga Yaylası Konaklama

Hazır buralara kadar gelip bu güzel yaylamızı görüp kaçmak olmaz di mi? Konaklayacağınız güzel bir de yere ihtiyacınız olacak. Biz de bunu düşünerek size rahatlıkla konaklayabileceğiniz birkaç tavsiye hazırladık.

Hamsiköy Pervanoğlu Motel:  Trabzon Maçka’da bulunan motel de konaklamak isterseniz oldukça temiz ve ferah bir mekan olduğunu belirtmek isteriz. Doğanın içinde bulunan bu motelde ücretsiz olarak barbekü yapma imkanınız da olacaktır. İsterseniz ailenizle isterseniz de arkadaşlarınızla memnuniyetle konaklayacağınızı düşünüyoruz.

Hamsiköy Konak Palas Suite:  Yine Trabzon Maçka’da bulunan otel de rahat etmeniz için her olanak düşünülmüştür. Tesisteki restoranın yemekleri oldukça lezzetli ve restoranın iç mimarisi de oldukça güzeldir. Bunun yanında terasında ücretsiz olan barbeküsünü de kullanmanız mümkündür. Apart odaları da oldukça geniş tutulan otelde ailenizle de rahatlıkla da kalabileceğinizi düşünüyoruz.

Hebo Marina Hotel:  Giresun ilinin, Tirebolu ilçesinde bulunan otel şehir merkezinden uzak doğa ile iç içe bir konumda yer almaktadır. Oldukça Konforlu ve özenli döşenmiş Hebo Marina Hotelde sabah kahvaltısı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Oldukça zengin ve yöresel kahvaltılık çeşitleri de olan oteldeki tüm personellerden de çok memnun kalacağınızı düşünüyoruz.  Temizlik hizmetleri de son derece özenli yapılan otelde konaklayacaksanız, özellikle balkonlu ve deniz manzaralı odalarında konaklamanızı tavsiye ederiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
samsun-sahil-nerededir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir