Sis Dağı Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Sis Dağı Yaylası

0

Konu Başlıkları

Günümüzde dünya nüfusunun da iyice kalabalıklaşması ile şehir hayatı iyice çekilmez bir hale gelmiştir. Her gün kirli hava, trafik ve dolayısıyla strese maruz kaldığımız için tatil dönemlerinde hiç değilse birkaç gün huzur arayışı içine giriyoruz. Bazılarımız deniz, kum ve güneşi tercih ederken bazılarımız ise temiz hava, serin bir ortam ve yeşile hasret kaldığı şehir hayatında yeşile doymak istemektedir. Son dönemlerde de bu sebeplerin birleşmesi ile temiz havası, bol oksijeni, yeşilin mavi ile buluştuğu huzur dolu Karadeniz Yaylaları oldukça ilgi çekmektedir. Bu yaylalar içinde Sis Dağı Yaylası da oldukça ilgi çeken yaylalarımız arasında yer almaktadır.

Sis Dağı Yaylası 4

Sis Dağı Yaylasına Ulaşım

Tonya ilçesine 24 km uzaklıkta mesafedeki Sis Dağı Yaylası’na Erikbeli Turizm Merkezi’ne geldikten sonra batı yönüne doğru gidilerek 25 km lik toprak yolu aştığınızda ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, Sis Dağı Yaylasına ulaşmak için Beşikdüzü – Şalpazarı Karayolunu kullanarak Geyikli Beldesi üzerinden de ulaşmanız mümkün olmaktadır. Alt yapı hizmetleri de bulunan yaylaya ulaşım nispeten kolay olmaktadır.

Sis Dağı Yaylası Hakkında Bilgiler

Sis Dağı Yaylası, 1850 m rakımı ile tertemiz bir havaya ve eşsiz bir manzaraya sahip olan yaylalarımızdandır. Bu yaylamıza gitmeden önce resimlerine bakıp bile büyülenmemeniz mümkün değildir. Yaylaya vardıktan sonra oksijenden başınız dönecek ve normal yediğiniz yemeğin 3 katını rahatlıkla yediğinizi göreceksiniz.  Yaylaya varmak güzel yaylaya ulaşılan yol daha da güzeldir.

Sis Dağı Yaylası, yıl boyunca bir tül gibi yaylanın etrafını çevreleyen sislerden almıştır. Bu yayla hem eşsiz güzelliği, temiz havası hem de hala el değmemiş dokusu ile koruma altına alınmış yaylalarımızdandır. Sis Dağı Yaylası kıyıya 38 km uzaklıkta olduğu için de ulaşımı kolay ve günübirlik gezinti için de ideal bir yayladır.

Sis Dağı Yaylası 5

Sis Dağı ’C statüsünde Milli Park’ olarak korunmaya alınmış olmakla birlikte Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından da Kış Turizmi Merkezi olarak ilan edilmiştir. Yaylanın güzelliğini anlatmak için kelimelerimizin kifayetsiz kaldığını, Sis Dağı Yaylası’nı ziyaret ettikten sonra daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz.

Sis Dağı Yaylası Konaklama

Zigana Gümüşkayak Yaylakent Hotel & Bungalow:  Oda fiyatına kahvaltının da dahil olduğu otelde oldukça rahat ve konforlu bir konaklama imkanınız olacaktır. Şehirden uzak sakin ve huzurlu bir doğa ortamını size sunan otelde severek konaklayacağınızı düşünüyoruz. Özellikle sabah uyandığınızda odanızın penceresinden Zigana Dağı’nın manzarasını izlemek ve o tertemiz havayı ciğerlerinize çekmek sizi bambaşka alemlere götürecektir. Farklı bir tarzda düzenlenen bungalov odaları da oldukça hoşunuza gidecektir.Ailenizle ve arkadaşlarınızla rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Hamsiköy Butik Hotel:  Maçka ilçesinde bulunan otel oldukça ferah ve temiz odalara sahip. Otel yeşillikler içindeki bahçesi ile adeta sizi huzurun kollarına çağırıyor. Oteldeki tüm personeller de hem işinin ehli hem de güler yüzlü ve sanki bir arkadaşınızın yanına kalmaya gitmişsiniz gibi rahat edeceğinizi düşünüyoruz.  Bu otelde de oda fiyatına kahvaltı da dahil edilmiş ve son derece lezzetli ve zengin çeşit içeren kahvaltısını da çok beğeneceğinize eminiz.

Sis Dağı Yaylası 6

Seyirtepe Butik Otel: Adından da anlaşılacağı gibi bir tepe üzerine kurulu olan otel tam bir seyir noktası şeklinde bir yerleşkeye sahip.  Doğa ile iç içe huzur dolu ve sakin bir tatil istiyorsanız Seyirtepe Butik Otel tam da sizin aradığınız otel diyebiliriz. Odaları da oldukça geniş ve ferah döşenmiş olan otelde temizliğe de oldukça dikkat ediliyor. Eğer kalmayı düşünürseniz son derece rahat edeceğinizi düşünüyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
ciseli-selalesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir