Kümbet Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Giresun

Kümbet Yaylası

0

Kümbet Yaylası diğer ismi ile Harikalar diyarı da diyebiliriz. Giresun’un Dereli ilçesinde yer almaktadır. Yaklaşık uzaklığı ise merkeze 55 kilometredir. Türkiye’nin en bilinen ve en meşhur yaylaları arasında yer alan Kümbet Yaylası özel turlar ve taşıtlar ile gidilebilen bölgelere sahiptir. Gözlerinizin alabildiğine yeşilliklere hakim olacağı muhteşem alan içinde her türlü iletişim, yeme içme ve konaklama imkanlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan harika turistik yayla yaklaşık olarak 1710 metre rakıma sahiptir. Büyük bir alan içinde yer alan bakılması ve yaşanması doyumsuz, harika manzarası ve çiçeklerin arasında kayıp olacaksınız. Yayla içinde yer alan ve size zaman yolculuğu yaşatacak olan kır kahveleri, kasaplar ve özel tesislerde her türlü yeme içme imkanı bulabilirsiniz.

Yayla içinde yer alan kasaplarda kendi pişir kendin ye hizmetlerine de rastlayacaksınız. Çevrede yer alan diğer yaylaları da kendi içinde barındıran muhteşem bir gezinti için kesinlikle bu yöreye ziyaretlerinizi tavsiye ediyoruz.

Kümbet Yaylası Nerededir?

Giresun il sınırında yer alan yayla Dereli ilçesi alanındadır. Şal pazarı üzerinden de bu harika mekanlara geçiş sağlanmaktadır. Doğa harikası bu ünlü yerlere düzenlenen birçok tur ile gezintilerini daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Kümbet Yaylası 2

Kümbet Yaylasına Nasıl Gidilir?

İl Merkezinden her mevsim bu alanlara işleyen toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak özel araçları ile gitmek isteyenler ise İl merkezinin iç kısmında yer alan Dereli ilçesine buradan da yaklaşık 25 kilometre sonra yaylanın merkezine varabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Sivrikaya Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir