Kuruçam Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Kuruçam Yaylası

0

Ülkemiz doğal güzellikler açısından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Her köşesi ayrı bir doğal güzellik, kültürel miraslarla dolu olan ülkemizde yeni yeni fark edilen turizm alanları da oldukça dikkat çekmektedir.  Bunlardan biri de Karadeniz Bölgemizdeki yaylalarımızdır. Son dönemlerde, eskiden mezra olarak kullanılan yaylalarımız bu faaliyetlerinden iyice uzaklaşmış ve birer turizm merkezi haline gelmiştir.  Özellikle yaz aylarının bunaltıcı sıcağından kurtulup doğa ile iç içe temiz hava alıp biraz huzur bulmak için tercih edilen yaylalarımızda doğa yürüyüşleri, çim kayağı gibi çeşitli spor faaliyetleri ve festivaller de düzenlenmektedir.  Kuruçam Yaylamız da bu özel yaylalarımızdan biri olarak oldukça beğeni toplamaktadır.

Kuruçam Yaylası 7

Kuruçam Yaylasına Ulaşım

Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde yer alan Kuruçam Yaylası’na ulaşmak için Akçaabat ilçesinin Düzköy yolu üzerinden 12 km ilerledikten sonra batı yönüne doğru dönüp önünüze çıkan toprak yoldan 10/11 km kadar ilerledikten sonra karşınıza Kuruçam Yaylası çıkacaktır. Üstelik yolu hem yaz hem de kış mevsiminde açık olan yaylanın Hıdırnebi Yaylası ile de arası sadece 1 km kadardır.  Eğer ticari aracınız yoksa bile bu yaylaya ulaşabilmek için yaz ve kış mevsimi ayırt etmeden her mevsim ticari araçlarla da yolcu taşımacılığı yapılmaktadır.

Kurucam Yaylası Hakkında Bilgiler

Oldukça beğeni toplayıp ilgi gören Kuruçam Yaylası 1742 m kadar da rakıma sahiptir. Kuruçam Yaylasında alt yapı hizmetleri de tamamen tamamlanmış durumdadır. Yaylaya ulaşımın da olçukça rahat olması, ayrıca bu yaylamızda her yıl 20 Temmuz tarihinde başlayıp 3 gün süren şenlikler de yaylaya olan ilgiyi artırmaktadır.

Yayladaki hava o kadar temizdir ki, oksijen bolluğundan adeta gençleştiğinizi hissedeceksiniz. Hatta bildiğimiz kadarıyla bu yaylamıza oksijeninin bol olması nedeniyle akciğer rahatsızlığı yaşamış ve tedavi olmuş hastalar da tatil yapmak ve daha fazla oksijenden yararlanmak için gelmektedir.

Kuruçam Yaylası 8

Kuruçam Yaylası’nın ormanlık alanı da oldukça güzel bir doğal yaşama sahiptir. Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için orman içindeki çakal, kurt, tilki gibi hayvanları, çeşitli bitki ve mantar türlerini fotoğraflayabilirsiniz. Bu yayla içinde kaldığınız her dakika sizi masal diyarlarında gibi hissettirecektir.

Kuruçam Yaylası Konaklama

Bu yayla üzerinde konaklamak oldukça kolay ve keyiflidir. Zaten yaylada konaklamak için pansiyon tarzı evler mevcuttur ama tabi yaylaya yakın konumlu konaklama noktalarını da tercih edebilirsiniz. Biz de size bu yayla tatilinizde rahatlıkla kalabileceğiniz temizliğine ve konforuna güvendiğimiz birkaç öneri hazırladık.

Hanzade Park Hotel:  Trabzon, Akçaabat ilçesinde bulunan otelde oldukça keyifli bir şekilde konaklayabileceğinizi düşünüyoruz. Otelin odaları son derece lüks, ferah ve özenli döşenmiş.  Otel temizliğine de oldukça dikkat ediliyor ve yemekleri de tam ağzınıza layık. Denize kıyısı olan otelde özellikle tavsiyemiz deniz manzaralı olan odaları seçmenizdir.

Kuruçam Yaylası 9

Sera Lake Resort Hotel:  Mavi ile yeşilin iç içe geçtiği bir noktada bulunan otelde sakin, huzurlu ve zengin olanaklara sahip bir tatil tercih ediyorsanız Sera Lake Resort Hotel tam da sizin için diyebiliriz. Aile odaları da bulunan otelde rahatlıkla ailenizle de gelip keyifli bir şekilde kalabilirsiniz.

Kuruçam Yaylası 10

Nisa Pansiyon:  Hanzade Park Hotel ve Sera Lake Resort Hotel’e göre daha ekonomik bir tatil düşünüyorsanız, rahatlıkla Nisa Pansiyonu tavsiye edebiliriz. Günlük temizliği oldukça iyi yapılan pansiyonda oda fiyatına güzel bir de kahvaltı yapabilirsiniz.

Kuruçam Yaylası 11

Aysel Hanım Pansiyon:  Şehir manzaralı Aysel Hanım Pansiyon’da da rahatlıkla, temizliğine güvenerek aileniz ya da arkadaşlarınızla kalabilirsiniz. Pansiyon özellikle şehir merkezine yakın olmak isteyenlerin tercihi olmaktadır.

Kuruçam Yaylası 12

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Amlakit Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir