Hıdırnebi Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Hıdırnebi Yaylası

0

Konu Başlıkları

Dört bir köşesi ayrı ayrı doğal güzellikler ve kültürel miraslarla dolu olan ülkemizde çok çeşitli turistik faaliyetlerde bulunma imkanı da bulunmaktadır. Deniz, kum, güneş, kayak ve kültür gezileri turizminin dışında şimdi de yayla turizmi oldukça ilgi çekmektedir. Hatta yayla turizmi için Karadeniz Bölgemizdeki yaylalarımıza özellikle yaz ayları içinde ülkenin her yerinden turistin geldiği gibi farklı ülkelerden de bu yaylalarımız ziyaretçi akınına uğramaktadır.  Karadeniz Bölgemizin Trabzon ilinde bulunan Hıdırnebi Yaylamız da işte bu yaylalarımızdan biridir. Ünü ülke sınırlarını aşmış dünyaya açılmış bu yaylamızı görmek orada vakit geçirmek sizin için apayrı bir deneyim olacaktır.

Hıdırnebi Yaylası 4

Hıdırnebi Yaylasına Ulaşım

Hıdırnebi Yaylası’na ulaşabilmek için Trabzon ilimizin Akçaabat ilçesinden Akçaabat – Düzköy yolunun 12. Km sinden batı yönüne doğru dönülerek toprak yoldan 10 km boyunca yol almanız gerekmektedir.bu yaylamızın en dikkat çeken özelliklerinden biri de yolunun yaz – kış demeden ulaşıma açık oluşudur.

Hıdırnebi Hakkında Bilgiler

Trabzon ilimizin Akçaabat ilçesinde bulunan bu yaylamız 1450 1500 m rakıma sahip ve doğal güzelliği oldukça göz dolduran bir yaylamızdır.  Hıdırnebi Yaylası içinde 1998 yılında yapılan Yayla Kent tesisleri yaylanın Karadeniz Bölgesi içinde aranan ve tercih edilen konaklama noktası ve tatil beldesi olmasını sağlamıştır.

Yaylanın doğal güzelliğinin yanı sıra ulaşımının kolay olması, alt yapı hizmetleri, yaşam birimleri yayladaki turizmi de artıran diğer unsurlardır. Ayrıca, Hıdırnebi Yaylası’nın Argalos Çimeni denilen bölümünde her yıl Temmuz ayının 19 ve 20 si tarihlerinde Hıdırnebi Derneği adı verilen büyük bir kır şenliği de yapılmaktadır. Şenliğin yapıldığı tarihler yaylanın en kalabalık tarihleri denilebilir. Şenliklerin düzenlendiği noktaya Hıdırnebi Tepesi de denilmektedir. Bu tepe doğal manzarası ile seyir terası konumundadır.

Hıdırnebi Yaylası 5

Hıdırnebi Yaylası foto safarisi yapmak isteyenler için de oldukça uygundur.  Ormanın içinde yer alan kurt, tilki, çakal ve çeşit çeşit kuşların fotoğraflarını da çekebilme imkanınız olacaktır.

Hıdırnebi Yaylası Konaklama

Hıdırnebi Yaylası içinde konaklamak için pansiyon tarzı evler tatilcilere hizmet vermektedir.  Bu pansiyon tarzı evlerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda bu pansiyonların kahvaltılıkları da yöresel ve çok lezzetli.  Bunun dışında yaylaya yakın konumlu bir otelde konaklamak isterseniz de bu da mümkün.  Bizde sizin için rahatlıkla konaklayabileceğiniz hem yayla içinde hemde yayla dışında birkaç konaklama noktası tavsiyesi hazırladık.

Hıdırnebi Yaylakent Tesisleri:  Hıdırnebi Yaylası içinde yer alan Hıdırnebi Yaylakent Tesisleri 70 odalı, huzur dolu bir tesistir. Tesisde yöresel lezzetlerin yanı sıra Avrupa mutfağına ait özel yemekler de sunulmaktadır. Harika bir doğa manzarasına sahip olan tesis yemyeşil bir bahçenin içinde yer almaktadır. Tam anlamıyla ömrünüzü uzatacak bir yer desek yeridir.

Hıdırnebi Yaylası 6

Ahmet Zeytun Butik Otel: Akçaabat Söğütlü de bulunan otel oldukça konforlu bir hizmet sunmaktadır.  Otelde su sporu imkanınız olmakta, dalış ve balıkçılık gibi çeşitli aktiviteler yapılmakta ve plaja girme imkanınız olmaktadır. Yemekleri de son derece kaliteli olan otelde ister aileniz ister de arkadaşlarınızla rahatlıkla konaklayabileceksiniz.

Holiday Times Apart Hotel:   Trabzon, Akçaabat ilçesinde yer alan apart otel 2+1 oda seçenekleri ile hizmet sunmaktadır.  Bu odalar rahatlıkla 6 kişinin konaklayabileceği şekilde düzenlenmiştir. Havaalanına ve şehir merkezine de yakın konumlu olan otelden Trabzon’un gezip görülebilecek diğer noktalarına da gitmek de oldukça rahattır.

Tilya Resort Hotel:  Sahil kenarında yer alan otelin su parkı, özel plajı ve sezonluk açık havuzu da bulunmaktadır. Hem deniz hem de doğa manzaralı odaları bulunan otelde yemekler de son derece lezzetlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
unye-kalesine-nasil-giderim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir