Kuşadası Yaz Tatili
 1. Anasayfa
 2. Kuşadası

Kuşadası Yaz Tatili

0

Türkiye’nin en önemli turizm rotalarının başında hiç şüphesiz Kuşadası gelmektedir. Ege bölgesinde yer alan ve Aydın’a bağlı olan bölge ülkemizin geçmişi en eski tatil rotaları arasında yer almaktadır. Ülkemiz için son derece önemli turizm rotalarından biri olan Kuşadası yaklaşık 106 bin kişilik nüfusuna ek olarak yaz ayları düşünüldüğünde 2 milyona ulaşan nüfusu ile büyük şehirler arasına geçici olarak da olsa girmeyi başaracak potansiyeli yakalamaktadır.

Aydın Merkezinden 71 KM uzak olan bölge İzmir’den 90 km uzaklıkta Selçuk’tan ise 21 Km uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca bölge İzmir Adnan Menderes Havalimanından 65 km uzaklıkta yer almaktadır. Kuş adası İyonya döneminden sonra Pilavtepe isimli bölge de Andızkulesi bölgesinde kurulmuştur. Zaman içinde Bizanslıların ele geçirdiği bölge de Cenevizliler ve Venedikliler de hüküm sürmüştür. Daha sonra ulaşım sorunlarının ortaya çıkması ile bölgenin merkezi kayarak şuan ki bulunduğu bölgeye taşınmıştır.

Kuşadası Ulaşım

Kuşadası bölgesinde ulaşmak için İzmir’e gelmenizden hemen sonra kolaylaşan bir ulaşıma sahiptir. Havalimanı ile bölgeye ulaştıktan sonra Havaş Otobüsleri bölgeye sefer düzenlemektedir. Ayrıca bölge de hizmet veren yerel havayolu işletmelerinin de bölgeye düzenledikleri servis seferlerinden faydalanmanız mümkündür. Demiryolu alternatifi de bulunan bölgeye ulaşmak için Denizli trenine binerek Selçuk istasyonuna varmaları sonrasında ise dolmuşlar ile bölgeye ulaşmaları mümkündür.

Kara yolu ile ulaşmak isteyenleri iki farklı yol güzergahı bekliyor. İzmir Ankara ve İstanbul rotasından gelecekler için Kuzey yönü müsait olacaktır. Çevre şehirlerden güneyden gelenler ise mecburi güney rotasını kullanmak zorundadır. Bu bölgeden gelecekler Aydın Söke karayolundan bölgeye ulaşabilirler.

Kuşadası Bölgesinde Yer Alan Oteller

Kuşadası bölgesinde konaklamak için oldukça özel adresler arasında doğru seçim yapamadıysanız bölge de tavsiye edebileceğimiz son derece özel mekanlardan söz etmek mümkün.

Flora Garden Ephesus

Tesis Kuşadası bölgesinde hizmet veren en tecrübeli işletmeler arasında yer alıyor. Son derece ferah ve gürültüden uzak bir nokta da konumlanan tesis bölge de şık ve eğlenceli bir tatil yapmak isteyenler için oldukça doğru bir adres olma özelliği taşıyor. Tertemiz denizi ve kendine özel plajı ile işletmenin bölge de yer alan en özel konaklama alanlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bir beş yıldızlı tesiste bulunması gereken her türlü özelliği içinde bulundurduğunu söylemek mümkün. Klima TV uydu yayını ve çok daha fazlası bu adreste sizleri bekliyor. Otelin her bölgesinde kapsama alanında olacağınız yüksek hızlı internet sayesinde eğlencenizi anlık paylaşmanız mümkün olacak.

Kuşadası Yaz Tatili 4

Tesisin sahip olduğu mutfağın bu nokta da özel olarak altını çizmemiz gerekiyor. Çünkü Türk ve Dünya mutfağının en eşsiz eserlerini tatmanıza olanak sağlayacak işletme de aynı zamanda bölgenin yöresel ürünlerinden oluşan özel tatları da denemeniz mümkün. Otele gelen balayı çiftleri için ise özel bir hazırlık yapılmış durumda. Otele katıldığınız an meyve sepeti ile karşılanıyorsunuz. Ayrıca odanızda yer alan süslemeler de size gösterilen önemin göstergesi niteliğinde. Spa masajından ise balayı çiftlerine ek olarak %20’lik indirim de sizlere sunuluyor.

Tesitte çocuklar için özel önlem alınmış durumda. Aileleri tatilin keyfini çıkarırken çocuklarında yalnız kalmaması için özel organizasyon ile 4-7 yaş aralığındaki çocuklar ayrı ayrı değerlendirilirken 8-12 yaş arasındaki çocuklar da farklı guruplar olarak eğleniyor. Bu süre içinde sorumlulukları otel tarafından alınan çocuklar yaşıtları ile eğlenirken aileleri de tatilin keyfini çıkarmış oluyor.

Kuşadası Bölgesinde Yer Alan Gezilecek Yerler

Bölge de ziyarete açık son derece önemli mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar arasında Kuşadası milli parkı için özel bir parantez açmak doğru olacaktır.

Kuşadası Milli Parkı

Tam adı ile Dilek yarımadası- Büyük menderes Deltası Mili parkı olarak bilinmektedir. Aydın şehrinde yer alan Dilek dağının denizde yer alan en son noktasına kurulmuştur. Yaklaşık ölçüleri 20 km uzunluk ve 6 km genişlik olarak verilebilir. 27.675 hektar alana kurulu olan yarım ada güneyinde büyük menderes deltası ve yanı sıra bulunduğu bölge de tatlı su ve tuzlu suyun karıştığı biyolojik çeşitlilik için son derece önemli bir bölge olma özelliği taşımaktadır.

Kuşadası Yaz Tatili 5

Son derece zengin bir doğaya sahip olan bölge de oluşan çeşitlilik bölgenin mili park olmasını sağlamıştır. 209 Kuş türüne ev sahipliği yapan bölge nesli tükenmekte olan pek çok bitki ve hayvan için ev sahipliği de yapmaktadır. Hali hazırda Akdeniz foklarını ve deniz kaplumbağalarını bölge de gözlemlemek mümkündür. Bölge de yer alan Panionion toplantı merkezi de tarih öncesi dönemlerde İyonya ülkesinde toplantı yeri olarak kullanılmıştır.

Güvercin Ada

Kuşadası bölgesinde simge alanlardan biri olmayı başarmış olan Güvercin ada bölge de bulunan güvercin ada kalesi ile bölgenin denizden gelebilecek saldırılara karşı savunma noktası olarak düşünülmüştür. Barbaros hayrettin paşanın yaptırdığı kale hali hazırda varlığını sürdürürken İlyas ağa tarafından yaptırılan surlar hala ayaktadır. Adayı komple çevreleyen surlar 3 metre yüksekliğe sahiptir. Kale yapımında kullanılan surlar ise Yılancı burnundan getirilmiştir.

Kuşadası Yaz Tatili 6

Kalede yer alan yüksek surlara çıkmak için yuvarlak merdivenleri geride bırakmanız gerekmektedir. Kemerli ve iki kuleden inşa edilen savunma hattı ile kalenin korunması sağlanmıştır. Kule inşasına yakından baktığımızda giriş kapısının hemen üzerinde bir kitabe boşluğunun yer aldığı görülmektedir. 4 Satır 20 mısradan oluşan kıtabe şimdilerde bölgede değildir.

Kuşadası Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Kuşadası bölgesinde konakladığınız otel dışında bir yerde yemek yemek isterseniz o mekan kesinlikle;

Oksa Marina

Kalitesi ile her zaman beğeni toplamış bir adres olmalıdır. Yemek kalitesi yanı sıra hizmet ve değer kalitesini de incelediğimiz tesis için çok özel bilgiler vermemiz doğru olacaktır. Genel olarak işletmenin yemek kalitesi, hizmet kalitesi, atmosfer gibi önemli konulardan %95 başarı kazandığını söyleyebiliriz. Fakat tesisi bu kadar önemli yapan bir başka ayrıcalık ise %99 yakalayan hizmet fiyat dengesinde ortaya çıkıyor. Bu sayede işletme de misafir olan herkesin verdiği parayı tamamen hizmet olarak geri aldığını söyleyebiliriz.

Restoranda kahvaltı, akşam yemeği ve öğle yemeği bulunuyor. Son derece uygun fiyatlar ile hizmet veren tesisin 25-100 TL arasında oluşan kişi başı hesabı ile oldukça ucuz maliyete karşı yüksek fiyat oluşturduğunu görüyoruz. Kalite hizmet ve lezzetin bir nokta da olduğu ve bölge de en iddialı mekanlar arasında yer alan tesis konuklarına alışılan hizmetler dışında üst düzey lezzetler tattırmayı hedefliyor.

Bilgi İletişim

 • Adres: Akyar Mevkii | Kısmet Otel İçi, Kuşadası 09400, Türkiye
 • Konum: Avrupa  >  Türkiye  >  Ege Bölgesi  >  Aydın İli  >  Kuşadası
 • Telefon Numarası: +90 256 618 00 22

Kuşadası Bölgesi Özeti

Bölge mutlaka tatil için düşünmeniz gereken adreslerden biri. Türk turizm tarihinin en çok ziyaret alan bölgelerinden biri olmayı başarmış olan bölge her geçen gün yenilenen tesisleri ve özel aktiviteleri ile de parlamaya devam ediyor. Bu yönü ile bakıldığı zaman geleceğin en önemli tesisleri arasında da yer almayı hedefleyen seçkin hizmetlerin merkezi adresi olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
bodrum-gece-hayati

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir