Kuşadası Yaz Tatili

Kuşadası Yaz Tatili
PAYLAŞ

Ege Bölgesi’nin en çok ilgi gören tatil beldeleri ile kıyaslandığında nem yönünden düşük değerlere sahip olması ve günün her saatinde serin kalabilmesi ile Kuşadası en çok tercih edilen yerlerden olmaktadır. Sadece doğasından ve denizinden değil aynı zamanda şehir yaşantısından tarihsel yanlarından da Kuşadası ziyaretçilerin akın akın geldiği bir bölge olmaktadır. Sıklıkla Kuşadası Tanıtım içeriklerinde yer verilen milli parkların, koyların, kervansarayların, mağaraların ve köylerin bölgede yer alması kişilerin buraya olan ilgilerinin artmasına da olanak sağlıyor.

Kuşadası

Kuşadası’nda Nerelere Gitmeli?

Kuşadası’na gelenlerin ilk görmesi gereken yerlerin başında Kuşadası Milli Parkı gelmektedir. 200’ü aşkın kuş türünü bir arada barındıran bu bölgede Kuşadası Konaklama imkanları da geniştir. Böylelikle tatilin birkaç günlük kısmını buraya ayırmak söz konusu olabilecektir. Bir diğer önemli yer Güvercinada olmaktadır. Bizans dönemine ait bir yapı olduğu bilinen kalenin özellikle akşam ve gece vakitlerinde aldığı görüntü mutlaka görülmelidir.

Kuşadası tarihi yerler bakımından da zengin bir yerdir. Yine bölge Öküz Mehmet Kervansarayı, Kurşunlu Manastırı ve Didyma Antik Kenti’ne olan yakınlığı ile de dikkat çeken yerlerden olmaktadır. Burada tatil yaparken Kuşadası Yeme İçme mekanlarının da kaliteli ve çeşitli olmasından dolayı rahat etmek mümkündür. Gece hayatı ve gün içindeki aktivitelere bakıldığında da Kuş Adası Eğlence için yaz tatillerinin en ideal yerlerinden biri olmaktadır.

Kuşadası’na Nasıl Gidilir?

Tatil olanakları bakımından en gelişmiş yerlerden birisi olması sebebiyle Kuşadası’na gelmek için kullanılabilecek çok sayıda ulaşım alternatifi bulunmaktadır. Bunlar arasında en sık tercih edilenler karayolu ile toplu taşıma araçlarıyla sağlanan ulaşım ve kişilerin şahsi otomobilleri ile geldikleri yoldur. İzmir Selçuk ya da Aydın Söke üzerinden gelen anayollarla bağlanılan Kuşadası’na karayolundan yine aynı şekilde transfer hizmetleri, araç kiralama veya taksiyle ulaşım sağlanarak da ulaşılabilir.

Kuşadası’na karayolunun dışında deniz yoluyla da ulaşılmaktadır. Az sayıda seçenek olmasına rağmen Kuşadası’nın çevresinde yer alan pek çok koya sahip ilçe ve yerleşim yerlerinden deniz seferleri yapılabilmektedir. Bunun dışında Kuaşadası ile Samos ya da Sisam olarak bilinen ada ile de deniz seferleri yapılabilmektedir. Kuşadası’na en kısa sürede hızla ulaşmak isteyen kişiler için en mantıklı tercih ise İzmir Adnan Menderes Havaalanı üzerinden bölgeye ulaşmak olmaktadır.

Kuşadası’na yaklaşık 80 km uzaklıkta olan havaalanından farklı ulaşım yöntemleri kullanılarak bölgeye kolayca ulaşılabilmektedir. Kuşadası’na en yakın şehir merkezlerine bakıldığında Kuşadası’nın Aydın’a 60, İzmir’e 100 ve Muğla’ya 155 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Kuşadası’na Gitmek için En Uygun Zaman

Akdeniz ikliminin etkilerini en iyi şekilde karşılayan yerlerden biri olmasıyla ön plana çıkmış olan Kuşadası özellikle Mayıs ve Eylül ayları arasında yoğun şekilde misafirlerini ağırlayan bir yer olmaktadır. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin tatil dönemlerine gelen yaz aylarında bölgedeki turizm canlandığı için çok daha fazla tatil olanağı ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Tatil beldesi olmasının ötesinde kent özellikleri ile de oldukça gelişmiş olan Kuşadası’nda kişiler çok fazla tatil fırsatını değerlendirebilirler.

Kuşadası Konaklama İmkanları

Bölge her yıl yerli ve yabancı olmak üzere dünyanın dört bir tarafından çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Kuşadası konaklama imkanları bakımından da gelişmiş bir yerdir. Ziyaretçilerini ağırlamak üzere gelişmiş olan bu sektör Kuşadası’na gelen kişilerin kendi ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda rahatlıkla konaklayabilecekleri yerleri bulmasına olanak sağlıyor. Aralarında lüks otellerden tatil köylerine, doğallığı yakından hissetmek isteyenler için butik otellerden apartlara kadar çok sayıda alternatif bulundurmaktadır. Kuşadası’nda yerler genel standartların üzerindeki yaşam alanları olmaktadır.

Denize yakın noktalarında dahi çok sayıda alternatif konaklama olanağının bulunduğu Kuşadası’nda farklı bütçelere uygun yerleri bulmak mümkün. Bölgede son zamanlarda yaygınlık kazanmış olan her şey dahil paketler sayesinde tatillerinizde konaklamaya ilişkin hiçbir detayla ilgili sorun yaşamadan keyifle tatillerinizi sürdürebilirsiniz. Sadece yaz ayları döneminde pansiyonlarda kalmak isteyenlerin Kuşadası’na gelmeden bir süre önce yerlerini ayırtmaları gerekmektedir. Özellikle birkaç günlüğüne Kuşadası’na gelen kişiler tarafından uygun fiyatlı pansiyonlar sıklıkla kullanıldığı için buralarda yer bulmak zor hale gelebiliyor.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gazibeğendi Tepesi
15 Ağu, 2017     0

Gazibeğendi Tepesi