Milet Antik Kenti

Milet Antik Kenti
PAYLAŞ

Tatil beldesi Ege için plan yapmışsanız mutlaka görmeniz gereken Milet Antik Kenti büyüleyici bir mekân. Milet antik tiyatrosu hangi ilimizde diye merak edecek olursanız birçok antik kenti barındıran Aydın cevabını alırsınız.

Milet Antik Kenti

Milet antik kenti hangi ilimizdedir sorusuna aldığınız cevap ile hiç durmadan Aydın’ın Didim ilçesine gidin. Didim zaten tabiatı, denizi ve kumsalı ile sizi mest edecek bir yerdir. Bu beldede bulunan onlarca tatil aktivitesi içinde tarihi mekânları gezmeyi de ihmal etmeyin ki bunların arasında yer alan Milet antik kenti hakkında bilgi almadan bu yeri gezmemelisiniz.

Asırlara Damga Vuran Milet Antik Kenti

Çok eski zamanlardan günümüze gelen Milet Antik Kenti Büyük İskender zamanlarının izlerini taşır. Denizden 10 kilometre içeride olan Milet antik kentine nasıl gidilir diye düşünülmemesi gereken bir yerleşkede bulunuyor. Araç ile kısa sürede erişim sağlanan antik kent çok geniş caddeler ve dar sokakların tasarımlandığı bir mimari ile inşa edilen ilk yer.

Milet hangi uygarlığa aittir sorusunun cevabı mimari ayrıntılarda gizlidir. İonya medeniyetine ait olan bu antik kent bu dönemlerin ve medeniyetlerin izlerini taşır. Zira enfes mimari yapısı ve çağının aşan bilginlerin ile muhteşem bir dönemdir. Antik kentte gezerken çok farklı fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca güneşin batış vakti harika kareler yakalayabilirsiniz ki Athena Tapınağı da bu bağlamda görülmelidir.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR