Marmaris Plajları

Marmaris Plajları
PAYLAŞ

Marmaris, Muğla’nın en güzel tatil beldelerinden biridir. Güzel doğası ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerin ilgisini fazlasıyla çeker. Marmaris hem yerli hem de yabancı turistler için oldukça cazip bir tatil yöresidir. Bunun en büyük nedeni her bütçeye uygun otellerinin bulunmasıdır. Bu sayede pek çok kişi Marmaris beldesinde tatil yapma imkânı bulur. Marmaris denizi ile de oldukça beğenilmektedir. Cazip Marmaris Plajları da bu beldenin tercih edilme sebebini arttırır.

Marmaris Plajları

Ünlü Marmaris Plajları

Marmaris, mavi bayraklı plajları ile güzelliğini kanıtlamıştır. Marmaris; Ege’ nin incisi durumundadır. Uzun plajları nedeniyle yaz tatillerinin vazgeçilmez adresi haline gelir. Yeşilin ve mavinin muhteşem uyumuyla çok fazla sayıda plaj karşımıza çıkar.

Marmaris Halk Plajı

Marmaris’in merkezinde Marmaris halk plajı insanları karşılar. Bu halk plajı sayesinde gün içerisinde istenilen zamanda denize girmek de kolay hale gelir. Hemen Marmaris’ in merkezinde bulunması kolay ulaşım imkânı da sunar. Bu nedenle gün içerisinde pek çok misafiri ağırlar.

Marmaris Uzunyalı Plajı

Marmaris Uzunyalı plajı, Marmaris halk plajının bir devamıdır. Oldukça uzun bir sahil boyunca uzanır. Uzunyalı plajının uzunluğu ortalama 10 kilometredir. Plaj alanı içerisinde çok sayıda cafe ve restoran mevcuttur. Bu sayede gün içerisinde uzun süre kalmaya da olanak sağlar. Uzunyalı plajı da aynı halk plajı gibi gün içerisinde çok rahat uğranıp serinlenebilecek plajlar arasındadır.

Marmaris Turunç Plajı

Marmaris’ in en popüler plajlarından birisidir. Turunç beldesi gelen turistlerin en fazla tercih ettiği yerlerden biridir. Turunç beldesinin Marmaris’e olan uzaklığı 21 kilometredir. Bu beldede çok fazla sayıda otel, restoran ve kafe vardır. Bu nedenle Marmaris’e gelen turistlerin büyük bir bölümü bu bölgede konaklar. Ayrıca Turunç plajı aynı zamanda bir dalış noktasıdır. Çünkü yer altı dünyası bu bölgede oldukça hareketlidir. Dalış yapmak isteyen tatilciler bu bölgeyi tercih eder.

Marmaris İçmeler Plajı

Marmaris popüler plajları içerisinde birinci sırada İçmeler plajı yer alır. Marmaris’ e yakınlığı nedeniyle turistler tarafından oldukça tercih edilir. Bu yakınlık nedeniyle gün içerisinde devamlı Marmaris’e minibüs seferi yapılmaktadır.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR