Marmaris Sedir Adası
 1. Anasayfa
 2. Marmaris

Marmaris Sedir Adası

0

Kleopatra adası olarak bilinen ve Marmaris’in 16km kuzey bölgesinde yer alan Marmaris Sedir Adası, turistik bir adres olsa da mutlaka görmeniz gereken adresler arasında yer almaktadır. Bölge de yer alan altın renkli kumlar ve denizi ile meşhur olan plaj sedir adası plajı olarak da bilinmektedir. Cedrae antik kentine ait şehrin duvarları ve çok daha fazlası bu bölge yer yer almaktadır. Pla yanı sıra antik tiyatronun kalıntılarına yine bu adres de rastlamanız mümkün olacaktır. Kleoparta’nın da bu bölge de yüzdüğüne inanılmaktadır.

Marmaris Sedir Adası 7

Efsanelere dayanan hikayeye göre, Kleopatra ve Antonius bölge de yüzmüşlerdir. Fakat mekanı bu kadar özel yapan bir başka detay ise plajda yer alan kumların kuzey Afrika’dan bölgeye getirilmiş olmasıdır. Çünkü bu renk tonuna sahip kumlar sadece Mısır da bulunmaktadır. Adanın diğer ucuna göz attığımızda ise Romalıların kalıntılarının yer aldığını görmekteyiz. Bölge de bulunan Agora ve Epigraflardan bölgenin bir de atletizm festivaline ev sahipliği yaptığı görülmektedir.

Marmaris Sedir Adası Ulaşım

Kleopatra plajına yani Sedir adasına ulaşmak için öncelikli olarak Marmaris’e ulaşmanız gerekmektedir. Daha sonra Marmaris de çamlık iskelesini kullanarak düzenli yapılan tekne turları ile Sedir adasına ulaşmanız mümkün olacaktır. Ayrıca Çamlı köyüne kara yolu ile gelerek bölgeye de uğrayan tekne turları ise Sedir adasına geçişinizi hızlandırmanız mümkündür. Çamlık köyünde yer alan Çamlık iskelesinden düzenli olarak adaya seferler düzenlenmektedir.

Marmaris Sedir Adası Bölgesinde Yer Alan Oteller

Bölge de konaklamak isteyenler için yer alan önemli alternatifler bulunmaktadır. Bu alternatifler pansiyonlar ve beş yıldızlı oteller olarak açıklanabilir.

Sentido Orka Lotus Beach

Kendine ait özel plajı ile Marmaris de Sedir adasına yakınlığı ile bilinen önemli tesisler arasında yer almaktadır. Oteli tanıtmaya şezlongları ile başlamak doğru olacaktır. Plajda yer alan şezlongların her zaman temiz olduğu ve havlu desteği sunan ekipleri ile oldukça önemli bir plaj işletmesine sahip olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

İşletmenin son derece çağdan bir dekora sahip olduğunu otele geldiğiniz an anlamanız mümkün. Odalarda tüm 5 yıldızlı tesislerde bulunması gereken önemli ayrıcalıklar yer alıyor. Bu ayrıcalıklara göz attığımızda Klima yanı sıra led tv kadar eksiksiz olduğunu görebiliyoruz. İşletmenin her noktasını kapsayan yüksek hızlı internette odalarda rahatlıkla kullanıla biliyor.

Marmaris Sedir Adası 8

İşletme içinde bulundurduğu su parkına ek olarak yüzme havuzları ve çocuklar için özel dizayn edilmiş yüzme havuzları ile hizmet veriyor. Havuzların açık ve kapalı olarak yer alması güneş ile sorun yaşayanlar için ayrıca bir kolaylık olmakta. Tesis de dinlenmek ve rahatlamak isteyenler için de çok farklı ayrıcalıklar sunulmaktadır. Bu ayrıcalıklara göz attığımızda ilk olarak karşımıza Spa merkezi ve Türk hamamı çıkıyor. Ayrıca tesiste sauna da bulunuyor. Deniz manzarasına sahip oturma alanları ile oldukça şık tasarıma sahip.

İşletme her şey dahil hizmet veriyor. Bu nedenle sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar tüm menülere açık büfe erişmeniz mümkün. Tesiste Osmanlı Mutfağı ve Asya mutfağına ek olarak İtalyan mutfağı da en güzel şekilde işlenmiş durumda. Etrafta yer alan sosyal aktivitelere de yakın olan işletme içmeler bölgesinde yer alan Tekne turlarına dalış ve doğa yürüyüşlerine katılabileceğiniz özel bir adres.

Marmaris Sedir Adası Bölgesinde Yer Alan Gezilecek Yerler

Sedir adasının yakınlarında bulunan ve mutlaka görmeniz gereken önemli alanlardan biri de hiç şüphesiz bölgenin eşsiz mimarisini yansıtan;

Ula Evleri

Bölgenin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Ula evleri ahşap mimarisi ile Ula tarihini ve mimarisini öne çıkaran en önemli adreslerin başında gelmektedir. Bölge de yer alan evler arasında hiç şüphesiz en çok ilgi çeken ev Nail Çakırhan’a ait olan ev olacaktır. Ula mimarisinin en görkemli şekilde işlendiği bu ev günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. İlçe de aynı zamanda müze olarak kullanılan tek ev olma özelliği taşımaktadır.

Marmaris Sedir Adası 9

Gökova Körfezi

Kerme körfezinde yer alan Gökova körfezi ege bölgesinde yer alan en önemli körfezler arasında yer almaktadır. Marmaris karayolu üzerinde yer alan bu önemli adres sahip olduğu muhteşem manzarasına ek olarak çam ağaçları ile de cennetten bir parça olarak görülmektedir. Turkuaz denizine ek olarak muhteşem gökyüzü ile ziyaretçilerinin çam ormanlarında benzersiz zaman geçirdiği bu adres mutlaka ziyaret etmeniz gereken bölgeler arasında yer almalıdır.

Marmaris Sedir Adası 10

Akkaya

Ula ilçesine bağlı bir bölge olan Akkaya bölgesi deniz kısına yakın olan son derece önemli tatil bölgeleri arasında yer almaktadır. Sahip olduğu yeşil tabiatı yanı sıra yine ahşap evleri ile bilinen önemli tatil rotaları arasında yer almaktadır. Uzun tatil düşünenler için benzersiz bir adres olacaktır. Bölge de bulunan çok sayıda otel ve pansiyon bölgenin kalabalığını karşılayacak düzeydedir. Ayrıca mavi bayrak sahibi olan halk plajı ile de herkes için tatil olanağı sunmaktadır. Kamp ve piknik yapmak isteyenler için son derece uygun bir adres olan Akkaya aynı zamanda yeşil ve mavinin kusursuz birleştiği özel bir adrese dönüşmüştür. Bölgenin son derece temiz ve sakin olmasına karşın her geçen yıl artan tatilci sayısı ile öne çıkmaktadır.

Marmaris Sedir Adası 11

Marmaris Sedir Adası Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Bölge de yer alan son derece önemli restoranlardan biri de;

New York Restaurant and Bar

İşletmenin yenilenen yüzü ile yeni tatil sezonunda hizmet vereceğini söylememiz yanlış olmayacaktır. Tüm bu yenilenme ile bizim için en önemli konu olan fiyat aralığına bakmak ilk önceliğimiz oldu. İşletmenin 15 ila 60 lira gibi arasında kişi başı hesap oluşturduğunu söyleyebiliriz. Adresi özel yapan bir çok faktör var. Bu faktörlerden biri de hiç şüphesiz işlemenin sahip olduğu mutfak olanakları.

Marmaris Sedir Adası 12

Hint mutfağının, İngiliz mutfağının, Türk Mutfağının ve Avrupa mutfağının en özel şekli ile işlendiği bu adres yeni yılın en önemli işletmesi olmaya aday durumda. Restoran sadece gelen konukları için değil gelemeyen konukları için de özel hizmetler sunuyor. Özellikle kalabalık olarak işletmeyi ziyaret etmek isteyenler ve bölgeyi ziyaret edecekler için çok özel ortamların oluştuğunu söyleyebiliriz. Haftanın her günü açık olan tesis çocuklu ailelerin de kolaylıkla kullanabileceği olanaklara sahip. Her bebek için bebek koltuğu sunulmakta. İşletme akşam 20:00’dan sonra bir parça kabuk değiştiriyor. Fakat buna karşın işletmenin kalitesinden bir eksilme hissedilmiyor. Biraz daha bar havasına yaklaşan işletme de her şey aynı kalitesi ile devam ediyor.

Bilgi ve Adres:

 • Adres: Adnan menderes cad. no:94/f | Marmaris, Armutalan 48700, Türkiye
 • Konum: Avrupa  >  Türkiye  >  Ege Bölgesi  >  Muğla İli  >  Armutalan
 • Telefon Numarası: +90 537 623 88 22

Marmaris Sedir Adası Bölgesi özeti

Bölge hiç tartışmasız Türk ve Dünya Turizmi için oldukça önemli. Bu nedenle bölgenin her geçen gün daha da büyük tatil kafilelerine hizmet sunacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu yönü ile bakıldığı zaman sizin de bölge de bir dönem tatil yapmanız edineceğiniz önemli başarılar arasında yer alacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir