Bodrum Rüzgar Sörfü
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Rüzgar Sörfü

0

Rüzgâr sörfü, günümüzde özellikle tatil yörelerinin olmazsa olmaz sporlarının en başında geliyor. Bodrum Rüzgar Sörfü yapmak için sizlerde Bodrum bölgesini tatil alternatifleriniz arasına ekleyiniz. Çoğu insan gerekli ekipmanları kiralayarak ya da satın alarak bu sporu kendi başlarına öğrenmeye çalışıyorlar. Ancak, rüzgâr sörfü yapabilmek için iyi bir eğitmen eşliğinde ciddi şekilde çalışmak gerekli. Rüzgâr sörfü bisiklet sürmeyi öğrenmek gibi insanların tek başlarına öğrenecekleri bir spor değil. Ülkemizde her geçen gün daha da popüler olan bu sporun popüler olmasının en başında gerekli ekipmanların kolaylıkla bulunabilmesi ve eğitiminin verilmesi geliyor.

Bodrum Rüzgar Sörfü

Rüzgâr sörfü ülkemizde nerelerde yapılıyor? En önemli yerlerden iki tanesi Çeşme-Alaçatı ve Bodrum. Bodrum’un Bitez beldesi şu anda ülkemizde bu sporun yapıldığı en önemli yer olma özelliğine sahip. Her yıl yaz aylarında binlerce tatilci rüzgâr sörfü yapmak için Bitez’e geliyorlar. Bitez’e alternatif olarak aynı bölgede Akyarlar, Turgutreis, Yalıkavak ve Ortakent’i söylemek mümkün.

Bitez’in rüzgâr sörfü için ideal olmasının en başında ılıman bir iklime sahip olması, yaz aylarında bile oldukça rüzgâr alması ve rüzgârlı olsa da denizinin düz ve dalgasız olması geliyor. Bunun yanında sörf eğitimi veren de çok sayıda işletme mevcut.

Bodrum Rüzgar Sörfü

Rüzgâr sörfü için Bitez’e gittiğinizde ekipmanınız olmasına gerek yok. Günlük olarak ekipman kiralayacağınız gibi günlük olarak size eşlik eden eğitmenlerle bu sporun tadını çıkarabiliyorsunuz. Dilerseniz tatilinizi yaptığınız sürece her gün belli saat eğitim alarak da rüzgâr sörfünde ustalaşabilirsiniz.

Rüzgâr sörfü tatili olarak adlandırılan tatil şekli ise konaklama ve sörf eğitiminin bir arada ücretlendirilmesiyle ortaya çıkan bir tatil şekli. Bunun için, bu hizmeti veren yerlerden faydalanabilirsiniz. Eğer yanınızda kendi kullanmak istediğiniz ve alıştığınız kendinize ait bir sörf ekipmanınız yoksa bu işletmeler size konaklama yaptığınız sürece ekipman hizmetini de sağlıyorlar.

İlk bakışta tüm sörf tahtaları ve yelkenleri aynı gibi görünse de kendi arasında farklı modelleri ve farklı ölçüleri mevcut. Eğer kendiniz öğrenmeye çalışmak isterseniz hangi ölçülerde bir rüzgâr sörfüne ihtiyacınız olduğu konusunda yine işinin uzmanı olan birine danışmanız en doğrusu olacaktır. Eğer yanlış bir seçim yaparsanız öğrenme ve dolayısıyla keyif almanız güçleşecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Ovabükü plajı 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir