Bodrum Ortakent
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Ortakent

0

Bodrum Ortakent Muğla’nın en çok bilinen ve en turistik ilçesi olan Bodrum’da bir mahalledir. Bodrum’a gelen çoğu kişinin özellikle plajları için ziyaret ettiği bu mahalle aynı zamanda doğal güzellikleriyle de bilinmektedir.

Bodrum, Türkiye’nin turizm gelirlerindeki büyük bir payın sahibidir. Her yıl sayısız yerli ve yabancı turist Bodrum’u ziyaret eder. Ziyaretlerin başlıca nedeni tatil planlarıdır. Ayrıca Bodrum’da narenciye ve diğer bazı gıda ve hammadde ihracatı da gelişmiştir. Kış ve bahar dönemlerinde de bu sebeple ziyaret almaktadır. Bu sebeple gelen ziyaretçiler, iş amaçlı Bodrum’da bulunur ve konaklarlar. Dünyaca ünlü plajlara ve otellere sahip Bodrum’un en güzel yerlerinden biri de Ortakent’tir.

Bodrum Ortakent

Ortakent, Bodrum’a yakın bir konumdadır. Ancak daha çok kafa dinlemek, Bodrum’un şehir merkezinde bunalan, kalabalıktan sıkılan insanlar için tercih sebebidir. Hem Bodrum’da olmak, hem de Bodrum’dan uzak olmak isteyenler için mükemmel bir mevkidir. Son yıllarda yaz döneminde bu mahalle de kalabalıklaşsa da hala kafa dinlemek için oldukça uygundur.

Bodrum Ortakent

Bodrum Ortakent’in denizi diğer Bodrum semtlerinin denizlerinden biraz daha soğuktur. Ancak bu durum denize girmenize, yüzmekten keyif almanıza kesinlikle olumsuz etki etmez. Sadece nispeten biraz daha soğuk olduğunu söylemekte fayda var. Ortakent mandalina bahçeleri de adını duyurmuş yerlerdir. Ortakent’te gece hayatı yaz döneminde saat 2 gibi sona erer. Sonrasında herkes kafa dinlemek için kendi köşelerine çekilirler.

Bodrum Ortakent 3

Bodrum gibi turizm açısından oldukça gelişmiş bir şehirde, sakin kalmış, köy hayatının devam ettiği nadir yerlerden biri Ortakent’tir. Ortakent satılık yazlık ve Ortakent kiralık evler bu yüzden çok fazla rağbet görür. Özellikle emekli kesim hayatlarının kalan bölümünü kafa dinleyecekleri bir sahil kasabasında geçirmek ister.  Bu yüzden Ortakent bu kesim için oldukça idealdir.

Bodrum Ortakent 4

Ortakent otelleri, ziyaretçilerinin bütçelerini çok sarsmayacak sınırdadır. Ancak buna rağmen otelde kalmaya imkanı olmayanlar için de Ortakent pansiyon ve apartlar insanların hizmetindedir. Bu tarz yerler otellere göre daha ucuz hizmet verir. Ortakent’te dünyaca ünlü bir plaj vardır. Camel Beach Plajı bahsettiğim plajın adıdır. Her yıl pek çok insan sırf bu plaj için burayı ziyaret eder.

Bodrum’a geldiğinizde görmeden gitmemeniz gereken yerlerden biri olan Ortakent’le ilgili bilmeniz gereken temel bilgiler bu kadardır. Bunların dışında sormak istediklerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Eşek Adası 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir