İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akdeniz

Ölüdeniz Teleferiğe Nasıl Binilir

Ölüdeniz Teleferiğe Nasıl Binilir
+ - 0

Son dönemlerde sıkça konuşulan Ölüdeniz teleferik hattı, yakın bir tarihte hizmet vermeye başlayacaktır. Bu nedenle Fethiye’ye gidip teleferiğe binmek isteyen bireyler pek çok konu ile ilgili araştırma yapmaya başlamıştır. Sıkça yöneltilen sorulardan bir tanesi de Ölüdeniz teleferiğe nasıl binilir olmaktadır.

Ölüdeniz Teleferiğe Nasıl Binilir, Nereden Binilir

Ölüdeniz teleferik hattını kullanmak isteyen bireyler, bu noktada açılış tarihinden sonra her bireyin teleferiğe binebileceğini bilmelidir. Büyük bir açılış hazırlığı içerisinde olan Babadağ Teleferik projesi, Haziran ayında hizmet vermeye başlayacaktır. Ölüdeniz Teleferiğe Fethiye – Ölüdeniz yolu üzerinde bulunan tesisten binilmektedir. Eski Ölüdeniz Seyir Tepesi olarak bilinen konuma inşa edilen bu tesisten teleferiğe binerek Ölüdeniz’i seyre dalabilirsiniz.

Üstelik hazırlanan tesiste yalnızca teleferik bulunmamaktadır. Teleferiğe ek olarak pek çok alanda aktivite yapmanız ve keyifli zaman geçirmeniz mümkündür.

Ölüdeniz Teleferik Etkinlikler

Ölüdeniz’de kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacak olan Skywalk Fethiye, pek çok insana hitap edebilecek bir tesistir. Zira daha önce de belirttiğimiz gibi bu tesiste teleferiğe binmenin yanı sıra tercih edilebilecek pek çok aktivite bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listede Ölüdeniz teleferik tesisinde yapılabilecek aktiviteler belirtilmektedir.

  • Teleferiğin tepesine çıkarak manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.
  • Tesiste yamaç paraşütü yapabilirsiniz.
  • Doğa gözlemi etkinliğine katılabilirsiniz.
  • Likya Yolu gezintisine katılabilirsiniz.
  • Yelken kanat ile gezinti yapabilirsiniz.
  • Günbatımı gezisini tercih ederek güneşin batışını izleyebilirsiniz.
  • Gündoğumu turlarına katılarak güneş doğarken doğayı keşfedebilirsiniz.
  • Tesiste mola verebilir ve kafelere giderek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Yukarıdaki tüm etkinliklerin tadını çıkartmak için tercih edebileceğiniz Skywalk Fethiye, pandemi şartları nedeniyle açılış için Haziran ayı normalleşmesini beklemiştir. Haziran ayı itibariyle hizmet vermeye başlayacak olan Ölüdeniz teleferik hattı, milyonlarca yerli ve yabancı turistin yeni gözdesi olmaya hazırlanmaktadır.

Ölüdeniz Teleferiğe Nasıl Binilir
Ölüdeniz Teleferiğe Nasıl Binilir?, Nereden Binilir?

Babadağ Teleferik Ücreti

Açılışına günler kalan teleferik hattı ile ilgili pek çok araştırma yapılmaktadır. Bu noktada en çok merak edilen konulardan biri ise Babadağ teleferik ücreti olmaktadır. Babadağ teleferik hattı henüz hizmet vermeye başlamadığı için net bir fiyat tarifesi yayınlanmamıştır. Ancak yapılan ön açıklamalara göre teleferiğe biniş ücreti kişi başı 80 TL olacaktır.

Babadağ teleferik ücreti, hizmet vermeye başlayacağı zamana ve talebe göre farklılık gösterebilecektir. Bu nedenle belirtilen 80 TL biniş ücreti şimdilik belirsizliğini korumaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için Babadağ teleferik hattı açılış tarihinin beklenmesi en doğru karar olacaktır.

Babadağ Teleferik İletişim

Babadağ teleferik hattının açılışına sayılı zaman kala pek çok insan yönetim ile görüşüp daha detaylı bilgi almak istemektedir. Babadağ teleferik iletişim için tercih edilebilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. +90 (252) 614 11 15 ya da +90 (549) 796 43 70 telefon numarasını kullanarak direkt olarak tesis yönetimine bağlanabilmeniz mümkündür.

İletişim yöntemlerinden bir diğeri ise tesise ait web sitesi üzerinden iletişim formu doldurmaktır. İletişim formunu doldurmanız durumunda yetkililere yazılı mesajınızı bırakabilirsiniz. Üstelik Fethiye Skywalk web sitesi üzerinden teleferik hattı ve tesisi hakkında bilgi edinebilir ve teleferik planlamalarınızı bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’nin Turizm Yüzü: Ölüdeniz Plajı

Yorum Yap