Ölüdeniz Teleferik Hattı, Skywalk Fiyatları ve Aktiviteler
 1. Anasayfa
 2. Fethiye

Ölüdeniz Teleferik Hattı, Skywalk Fiyatları ve Aktiviteler

0

Ölüdeniz, ülkemizin en güzel tatil beldelerinden bir tanesidir. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz’de bulunan teleferik hattı, pek çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Ölüdeniz teleferik hattı, hem aktivite yapmak isteyen hem de tüm beldeyi yukarıdan görmek isteyen bireyler için idealdir. Bu nedenle Ölüdeniz teleferik hattı adlı bu projenin turizme katkısı yadsınamayacak kadar fazladır.

Ölüdeniz teleferik hattının günümüzde tüm yapım aşamaları sona ermiştir. Yapılan açıklamalara göre ise Babadağ teleferik projesi Haziran ayında hayata geçecektir. Bu sayede yaz ayında hizmet vermeye başlayacak ve tüm insanların kullanımına açılacaktır.

Ölüdeniz Babadağ Teleferik Hattı Projesi

Babadağ teleferik projesi son zamanlarda sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Hem Fethiyelilerin hem de turistlerin ilgisini çeken bu proje, uzun yıllardır planlanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen bir proje olarak kalmıştır. Ancak son dönemde projenin bitirilmesiyle alakalı yürütülen işlemler sayesinde Haziran ayında Ölüdeniz teleferik hattı hizmet vermeye başlayacaktır.

Yıllardır beklenen Babadağ teleferik projesi, 1700 metrelik bir pist alanına sahiptir. Üstelik tamamlanan projede toplam 16 dakika içerisinde yükseğe çıkılmaktadır. Hem manzara hem de eğlence amaçlı tercih edilebilecek bu teleferiğin çevresi de tesisleştirilerek keyifli bir alana dönüştürülmüştür.

Ölüdeniz Teleferik Hattı Projesi
Ölüdeniz Teleferik Hattı | Fethiye

Ölüdeniz Teleferik Açıldı Mı?

Milyonlarca insanın sabırsızlıkla beklediği projenin tamamlanmış olması, Babadağ teleferik açıldı sorularının meydana gelmesine sebep olmuştur. Pek çok tesis ile hizmet vermeye hazırlanan Fethiye teleferik hattı, kısa bir süre içerisinde büyük bir tören ile açılışını gerçekleştirecek ve herkes tarafından kullanılmaya başlayabilecektir.

Babadağ teleferiğin açılıp açılmadığını merak eden bireyler, 2021 yılının Haziran ayında açılışın yapılmasının planlandığını bilmelidir. Bu doğrultuda yakın bir zamanda Skywalk Fethiye hizmet vermeye başlayacaktır.

Ölüdeniz Teleferik Nerededir Nasıl Gidilir? – Babadağ Teleferik Ne Kadar Sürüyor ?

Ölüdeniz teleferik hattına gitmek isteyen bireyler, ilk olarak açılışı beklemelidir. Açılış töreni yakın bir tarihte yapılacak olan Babadağ teleferik hattı, açılış tarihinden itibaren her gün ziyaretçilerini ağırlayacaktır. Skywalk Fethiye adıyla hizmet vermeye başlayacak olan bu tesisin adresi ise,  Ölüdeniz, Ölüdeniz Cd. 48340 Fethiye/Muğla olmaktadır. Bu adrese ulaşım oldukça kolaydır. Zira tesisin bulunduğu alanda otel ve işletmeler mevcuttur.

Ölüdeniz Teleferik Etkinlikler

Ölüdeniz’de kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacak olan Skywalk Fethiye, pek çok insana hitap edebilecek bir tesistir. Zira daha önce de belirttiğimiz gibi bu tesiste teleferiğe binmenin yanı sıra tercih edilebilecek pek çok aktivite bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listede Ölüdeniz teleferik tesisinde yapılabilecek aktiviteler belirtilmektedir.

 • Teleferiğin tepesine çıkarak manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.
 • Tesiste yamaç paraşütü yapabilirsiniz.
 • Doğa gözlemi etkinliğine katılabilirsiniz.
 • Likya Yolu gezintisine katılabilirsiniz.
 • Yelken kanat ile gezinti yapabilirsiniz.
 • Günbatımı gezisini tercih ederek güneşin batışını izleyebilirsiniz.
 • Gündoğumu turlarına katılarak güneş doğarken doğayı keşfedebilirsiniz.
 • Tesiste mola verebilir ve kafelere giderek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Yukarıdaki tüm etkinliklerin tadını çıkartmak için tercih edebileceğiniz Skywalk Fethiye, pandemi şartları nedeniyle açılış için Haziran ayı normalleşmesini beklemiştir. Haziran ayı itibariyle hizmet vermeye başlayacak olan Ölüdeniz teleferik hattı, milyonlarca yerli ve yabancı turistin yeni gözdesi olmaya hazırlanmaktadır.

Ölüdeniz Teleferiğe Nasıl Binilir
Ölüdeniz Teleferiğe Nasıl Binilir?, Nereden Binilir?

Babadağ Teleferik Kaç Metre

Teleferik zirve noktası 1700 metrede bulunmaktadır. Yaklaşık 15 dakikalık teleferik yolculuğunun ardından zirveye ulaşıyorsunuz. Bu noktada karşımıza 1700 metre yamaç paraşütü pisti ve hemen arkasında yer alan restaurant çıkmaktadır. Buranın devamında ise 1900 metre yüksekliğe kadar çıkan ayrı bir telesiyej hattı yer almaktadır.

Ölüdeniz Skywalk Teleferik Fiyatları 2022

Babadağ teleferik hattı tesisine giderek keyifli zaman geçirmek isteyen bireylerin en çok merak ettiği konular arasında Fethiye Teleferik Kaç Para, Babadağ teleferik ücreti ne kadar gibi konular bulunmaktadır. Bu noktada, tesisi henüz resmi olarak hizmet vermeye başlamadığından ötürü fiyat tarifesi yayını yapılmamıştır. Bu nedenle net bir fiyat bilgisi bulunmamaktadır.

Skywalk Fethiye Babadağ teleferik ücretleri 2022 yılı itibari ile 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz, Yetişkinler 140 TL ve çocuklar 105 TL olarak güncellenmiştir. Yamaç Paraşütü aktivitesini yapmak isteyen yolcular için ise pilotları ile birlikte teleferik ücreti 160 TL olacaktır. 

Ölüdeniz Babadağ Teleferik Giriş Ücreti
Ölüdeniz Babadağ Teleferik Giriş Ücreti Ne Kadar?

Babadağ Teleferik İletişim

Açılışı yakın bir tarihte yapılacak olan teleferik hattı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen bireyler, Babadağ teleferik iletişim konusunu araştırmaktadır. Skywalk Fethiye ile ilgili detaylı bilgi almak için teleferik hattının resmi internet sitesine ulaşabilmektedir.

Babadağ teleferik hattı tesisi ile iletişime geçmek için ise tercih edilebilecek birkaç yöntem bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listeye göz atabilir ve istediğiniz yöntemi kullanarak tesis yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz.

 1. +90 (252) 614 11 15 numarasını arayarak tesisin sabit hattı ile direkt olarak iletişim kurabilirsiniz.
 2. Babadağ Teleferik Hattı yönetimine ait olan cep telefonu olan +90 (549) 796 43 70 numarasını kullanarak iletişim kurabilmeniz de mümkündür.

Sıkça merak edilen Babadağ teleferik projesi ile ilgili bilgi almak, açılış tarihini öğrenmek ve fiyat tarifesini sorgulamak için bu yöntemleri kullanabilmeniz mümkündür. Buna ek olarak Skywalk Fethiye sitesi üzerinden proje ve etkinlikler ile alakalı tüm sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

https://www.yaz-tatili.com/oludeniz-plaji-ve-yaz-tatili/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir