Şehir Hayatından Uzaklaşmak İçin Tatil Yerleri 2022
 1. Anasayfa
 2. Genel

Şehir Hayatından Uzaklaşmak İçin Tatil Yerleri 2022

0

Şehir hayatından uzaklaşmak birçoğumuzun en büyük hayalidir. Her geçen gün daha da kalabalıklaşan bu şehirlerde etrafımızdaki insanların, toplu taşıma araçlarının yorucu gazabından kurtulmak bir kez de olsa hepimizin aklına gelmiştir. Peki bu şehir hayatından nasıl uzaklaşacağız, hayatımızdaki sıkıntıları arka plana atıp kendimize iyi gelecek yerleri nasıl keşfedeceğiz hep birlikte bakalım.

Şehir Hayatından Uzaklaşmak Neden Bu Kadar Önemlidir?

Geçmişten günümüze şehir hayatında yaşamanın en büyük nedenlerinden biri iş olanakları, yaşam standartlarını daha konforlu hale getirme isteğiydi. Şehir hayatı ne kadar rahat ve konforlu görünse de bir o kadar yorucu ve streslidir.

Bir tarafta hayatta kalma mücadelesi, diğer tarafta gün boyunca etrafında dönüp duran kalabalık, trafik, hava kirliliği  ve bunun gibi birçok nefes almanıza dahi izin vermeyen nedenler silsilesi.. Tüm bu saydığımız nedenlerden kurtulmanın en güzel yolu şehir hayatından uzaklaşmak olmalıdır.

Peki uzaklaşmak istediğiniz yer nasıl bir yer olmalı; şehir hayatından uzak, size her şeyi unutturacak bir yer mi yoksa fazla uzaklaşmadan sadece kafa dinleyip istediğiniz zaman dönebileceğiniz bir yer mi? Sizin için kendinize uygun seçebileceğiniz kaçış yerlerinden bazılarını sıraladık, gelin hep birlikte inceleyelim.

şehir hayatından uzaklaşmak

Şehir Hayatından Uzak, Doğa İle İç İçe Tatil Bölgeleri Nerelerdir?

Ülkemizin birçok yerinde şehir hayatından uzak, beton yığınları olmadan, egzoz dumanlarını solumadan, insan kalabalığına maruz kalmadan yaşamak mümkün. Doğa ile iç içe, hem bütçe hem de manevi olarak rahat bir tatil yapmak, ister çadırda ister ağaç evlerde dilediğiniz şekilde konaklamak ve bütün sıkıntı, stresinizi orada bırakıp yaşantınıza dönmek en iyi seyahat turlarınızdan birisi olacaktır.

Bu tatil yerlerinden birisi olan Karadeniz’in nadide yerlerinden Trabron-Uzungöl, yemyeşil ormanları, tertemiz doğası ve misafirperver insanları ile cezbedici bir tatil merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıyısında bulunan gölü, uzun doğa yürüyüşleri, serin havası ile insana tüm sıkıntılarını unutturan ve huzur veren yerlerdendir. Dilerseniz göl ertafındaki konaklama yerlerinde kalabilir veya kendi çadırınızla kamp yapabilirsiniz.

Şehir hayatından uzaklaşmak için, Fethiye’de bulunan Kelebekler Vadisi temiz havası ve muhteşem manzarası ile içinizi ferahlatacak, stresinizi atabileceğiniz bir yer. Paraşütle atlama fırsatınız olan, ulaşımı zor, çadırla kamp yapabileceğiniz doğa ile iç içe mekanda zaman geçirebilirsiniz.

Hem kış turizminde hem de her mevsimde kendine hayran bırakan doğası ile tatil için seçilebilecek birçok rota bulunmaktadır. Bolu-Abant, göl çevresi ile dinlenme, piknik, spor yapmak gibi aktivitelerle seçilebilecek yerlerden birisidir. Erzurum-Palandöken, kış turizmi için doğası ile kendine hayran bırakan, kayak merkezi ve kış sporları ile kafa dağıtabileceğiniz bir adrestir.

Şehir Hayatından Uzaklaşmak için gidilebilecek yerlerden biri de köy hayatı olabilir. Orman kenarında veya dağ eteğinde bulunan köy evleri, şehir hayatından uzak, huzurlu ve mütevazi hayatı sunabilir. Bu sırada doğa ile zaman geçirilebilir, toprak işleri ile uğraşılabilir, hayvanlarla zaman geçirilebilir. Bu tarz bir hayat tertemiz bir yaşam sunar ve sıfırdan başlama fırsatı verebilir.

Şehir Hayatından Çok Uzaklaşmadan Kafa Dinlemelik Bölgeler

Şehir hayatını tamamen arkada bırakıp o hengameden uzaklaşmak, hiçbir şey düşünmeden kendini doğaya bırakmak düşüncesi dahi insana huzur verir. Fakat şehirde yürütmek zorunda olduğu işi veya bağlı olduğu insanlar olan biri için bu fikir her zaman elverişli olmayabilir.

 Şehir hayatından uzaklaşmak böyle biri için mümkün değilse  bile o şehrin uzak bölgelerine veya doğayla iç içe olan taraflarına gidip orada kalmayı deneyebilir. Tüm yılın stresinden kurtulmak için uzun bir tatilini orada geçirebilir veya günün yorgunluğunu üzerinden atmak için dahi olsa birkaç saatliğine gidip kafa dinleyebilir.

Her şeye rağmen başka bir hayat mümkün. Tüm olumsuzluklar ve engeller içinde o hayatı mümkün kılmaya çalışmak kendimiz için yapacağımız en güzel şey olur.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir