Tatilde Neredemiyiz? Tabiki, Marmaris
 1. Anasayfa
 2. Marmaris

Tatilde Neredemiyiz? Tabiki, Marmaris

0

Muğla il sınırları itibariyle kendi için birer büyük şehir sayılabilecek çok sayıda merkezi barındırır. Hatta bazı ilçeler, Muğla’dan kat be kat büyüktür. Örneğin Marmaris, sadece Muğla’nın değil, bölgenin en büyük şehirlerinden birisidir. Gerek turizm imkanları, gerekse lojistik, sanayi ve ticaret anlamında bölgenin dinamosudur. Ege’nin en büyük yat limanlarından bir tanesi de yine Marmaris’te yer almakta olup, dünyaca ünlü ahşap Bozburun Yelkenlileri burada üretilmektedir. Marmaris Resimleri başlığımız da Yaz Tatili seçeneklerinin en önemli şehirlerinden birisi olan bu bölgeyi tanıma fırsatı bulacaksınız.

Tatil amaçlı olarak tercih edilen adreslerden biri olarak her an akla Marmaris gelmektedir. Bölge yapısı itibariyle adeta kendine büyüleyen bir adres olmasının yanı sıra gelen herkesin tam anlamı ile huzur bularak evlerine dönmesine olanak sağlar. Tatil olarak gelinmesi gereken en önemli yerlerden biri olmasının yanı sıra ulaşımı da sizlere en ufak zorluk çekmezsiniz. Marmaris’e ister Dalaman Havalimanı ile kara yolu aktarması seçeneğini kullanarak isterseniz de Muğla üzerinden direkt kara yolu ile ulaşabilirsiniz.

Marmaris

Her şeyin ötesinde şehirde tüm hizmetler eksiksiz biçimde mevcuttur ve  herhangi bir ihtiyacın eksikliğini hissetmeniz söz konusu değildir. Merkezi herhangi bir büyük şehir kadar gelişmiş olup, Muğla’nın sanayi ve ticaret alanında en geniş imkanlarını sunmaktadır. Elbette turizm bakımından da bölgenin en kapsamlı alternatifleri yine Marmaris’te Yer almaktadır.

Marmaris Konaklama

Marmaris’de bir konaklama tesisinde tatil yapabilmeniz veya Marmaris’e düzenlenen turlar ile gelmeniz gibi birçok farklı alternatif vardır. Marmaris’te ciddi miktarda yıldızlı otel ve butik tatil tesisleri bulunmaktadır. Her boyutta tesise Marmaris’te rastlamak mümkündür. Burada bütçenize uygun, keyifli bir tatil elde edebilmeniz mümkün olup, söylediğimiz gibi pek çok alternatif mevcuttur.

Yeme- İçme & Eğlence

Eğer bir ihtiyacı Marmaris’te gideremiyorsanız, hiçbir yerde gideremezsiniz. Şehirde hemen her türlü yeme içme imkanı mevcuttur. İster dünya mutfaklarından örneklere, isterseniz deniz mahsullerine veya geleneksel Türk Mutfağına kolayca ulaşabilirsiniz. Şehirde yerli turistler için oldukça ekonomik imkanlar da sunulmaktadır. Marmaris çok geniş bir eğlence imkanına sahiptir. Ege ve Akdeniz’in belki de en geniş seçenek skalasına burada ulaşabilirsiniz. Çok sayıda farklı büyüklüklerde gösteri merkezi, cafe ve bar hizmet vermektedir. Gerek yabancı gerekse yerli turist için oldukça elverişli bir ortamdır.

marmaris

Son yıllarda artan her şey dahil konsepti her ne kadar şehir için eğlenceyi sınırlandırmış olsa da, mekanlar hala tıka basa dolmakta, hatta çevre tatil bölgelerinden sırf bu mekanlar için gelenler olmaktadır. Marmaris, sadece Şehir merkezi ile değil, çevredeki koyları ile de bir bütün olarak algılanmalıdır. 20 civarında turistik köy ve kasabası olan Marmaris’in nüfusu buradan bakıldığında yaz aylarında milyonla ifade edilen rakamlara kolaylıkla ulaşabilmektedir. Antik Yunan ve Roma imparatorluğu dönemine ait tarihi kalıntıların hemen her adımda karşımıza çıktığı Marmaris, elbette tarihi kalıntıları ile de oldukça fazla turistik alana sahiptir.

Marmaris Turist profili bakımından sabit olmayan bir görünüme sahiptir. Hemen her milletten yabancı turisti ağırlarken, yerli turistlerin de bölgeye rağbet gösterdiğini söyleyebiliriz. Özellikle kamu kurumlarına ait kapatılan kampların iç pazara yönelik tesislere dönüşmesinden sonra yeterince yerli turist akışı olduğunu kolaylıkla ifade edebiliriz.

marmaris otelleri

Marmaris Otelleri, bölgenin standartlarının tam olarak ortalaması olarak sayılabilir. Bodrum’un yüksek nitelikli az sayıda müşteri kabul eden Premium tesislerine de, Antalya’nın yoğun nüfuslu ekonomik tesislerine de, Köyceğizin Pansiyonlarına da Marmaris’te ulaşmanız mümkündür. İnternetteki arama kaynaklarını kullanarak her türlü konaklama tesisi için rezervasyon yaptırabilir ve bütçenize ve aileniz uygun bir tatil imkanına kolayca ulaşabilirsiniz. Tabii turizm acentelerinin ve otellerin erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmak için de hızlı davranmakta fayda vardır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
cesme-plaji

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir