Trabzon Boztepe
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Trabzon Boztepe

0

Boztepe denilince Trabzon Boztepe ve Ordu Boztepe devamlı birbiri ile karışmaktadır. Trabzon ilinde bulunan Boztepe daha çok manzara aşığı olanlar için gezilmesi kesinlikle zorunlu yerler arasında olması gerekmektedir. Karadeniz’in en büyük şehirleri arasında bulunan Trabzon’u kuş bakışı seyredebilen, yayları, muhteşem doğasını ve harika bir doğa oluşumunu seyretmek isteyenlerin kesinlikle uğradıkları bir yerdir.

Trabzon Boztepe

Doğa oluşumu diye bahsettiğimiz şehrin üst kısmından güneşin doğuşu ve batışını izlemektir. Çaylarınızı yudumlarken göreceğiniz o muhteşem doğa resitali sizi büyüleyecek güzelliktedir. Trabzon Boztepe gezintilerinizde tepe üstünde bulunan tesislerde kahvaltılarınızı yapabilir, çayınızı yudumlarken şehrin görüntüsünü hafızalarınıza kazıyabilirsiniz. Karadeniz’in eşsiz manzarasının en iyi özetinin yer aldığı bu harika görüntü eşliğinde sevdiklerinizle unutamayacağınız anılar yaşayacaksınız.

Karadeniz türkülerinde bile yer alan Boztepe’nin muhteşem ahengi ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Akşam saatlerinde güneşin batışını buradan izlemek muhteşem bir duygu olacaktır. Gece gündüz hizmet veren tesislerde sizlerde sevdiklerinizle özel gezintiler yapabilir ve yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Trabzon Boztepe Nerededir?

Yazı başında da belirttiğimiz gibi Ordu ilinde ve Trabzon ilinde bulunan Boztepe isimleri çoğunlukla ziyaretçiler tarafından karıştırılmaktadır. Karadeniz’in ünlü iki şehrinde yer alan Boztepe her iki yörede de şehrin üst kısmında bulunur. Trabzon Boztepe il merkezinin üst kısmında şehri kuş bakışı izleyecek şekilde yer almaktadır.

Trabzon Boztepe’ye Nasıl Gidilir?

İl merkezinden Boztepe’ye çıkışlar için dolmuşları tercih edebilirsiniz. Araç ile gidilmesi durumunda ise merkezden güney kısma doğru yol gösteren tabelalar takip edilerek biraz dik olan yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Sultan Murat Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir