Zigana Kayak Merkezi
 1. Anasayfa
 2. Gümüşhane

Zigana Kayak Merkezi

0

Gümüşhane il sınırları içinde yer alan, Doğu Karadeniz Bölgesinin en ünlü kayak merkezi olan Zigana Kayak Merkezi özel tesisleri ve özellikle lezzetli eti ile ünlü bir turistik mekan olarak bilinmektedir. Yerli yabancı birçok turistin akın ettiği muhteşem ormanlık alanları ile ünlü kayak merkezinin her yıl düzenlenen yarışmalarda bile yer aldığı bilinmektedir. Özel turların yanı sıra kafileler şeklinde yapılan ziyaretlerin büyük bir çoğunluğu kayak merkezine yapılsa da, kış tatili içinde tercih edilen yerler arasında yer almaktadır.

Zigana Kayak Merkezi

Kış sporlarının yeni adresi olarak ünlenen Zigana Kayak Merkezi çevresi ormanla döşenmiş muhteşem görüntüsü ile hizmet vermektedir. Büyük bir çoğunluğunun Kasım ayında başladığı Organizasyonlar ile birlikte büyük bir ziyaretçi akınına her yıl uğramaktadır. Kayak merkezi içinde yer alan oteller ve hizmet tesisleri sayesinde doğal yaşam serüveni aşıklarının vazgeçilmez mekanları arasında yer almaktadır. Ziyaretçiler için özel hazırlanmış Bungalow evleri ve en önemlisi müthiş ve lezzetli eti ile sizleri adeta büyüleyecektir.

Zigana Kayak Merkezi 3

Tesislerde sıcak su, internet ve televizyon gibi hizmetler aksamadan verilebilmektedir. Doğa içinde yapılan tatil seçimleri için Kış aylarının tercih edilmesi ve bölgenin turistik bir hal alması ile, büyük tesisler yapılarak yaz aylarında da Doğu Karadeniz’in muhteşem doğası ile buluşmak isteyenler ağırlanıyor.

Zigana Kayak Merkezi Nerededir?

Trabzon ile Gümüşhane arasında yer alan Zigana eteklerine kurulu kayak merkezi Gümüşhane il merkezine 45 kilometre uzaklıktadır.

Zigana Kayak Merkezi 4

Zigana Kayak Merkezine Nereden Gidilir?

Uçakla seyahat etmek isteyenler için Trabzon Havaalanına yaklaşık 65 kilometre uzaklığı bulunmaktadır. Karayolu ile gidişlerde ise Gümüşhane il merkezinden yaklaşık 45 kilometre sonra Zigana Geçidine ulaşılınca tesislere varış sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
ciseli-selalesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir