Antalya Akvaryum da gezmek istermisiniz ?
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya Akvaryum da gezmek istermisiniz ?

0

Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Antalya Akvaryum ziyaretçilerini bekliyor. Birbirinden çeşit balıklarıyla 7 de 70’e herkesin ilgisini çeken akvaryum, uygun giriş fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Haftanın belirli günleri ve saatlerinde ziyaret edebileceğiniz akvaryum son derece güvenli bir alt yapıya sahiptir. Özellikle suyun altında yer alan tüneller, ziyaretçilerin balıkları daha rahat gözlemleyebilmeleri için yüksek basınca dayanıklı kırılmaz camlarla kaplanmıştır. Görüş açısı tamamen açık olan bu tünellerde balıkları ayrıntılı bir şekilde gözlemlenebiliyor. Özellikle ailelerin rağbet ettiği akvaryum, tatillerini verimli ve güzel geçirmek isteyenlerin 1 numaralı tercihi oluyor.

Geniş park yeri ve içerisinde yer alan kafeteryalarla son derece modern olan akvaryum tıpkı bir AVM gibi yaşam alanını sunuyor. Geniş oturma alanları ve manzaralarıyla, alanında en büyük fast food yemek zincirleriyle tüm gün eğlenebilmek mümkündür. Dünyanın en zehirli yılanları, en büyük örümcekler ve tropik canlılar bölümü de olan tesiste aynı zamanda balık dışında bu hayvan türlerini de gözlemleme şansını elde edebiliyorsunuz.

Antalya Akvaryum da gezmek istermisiniz ? 3

Akvaryum içerisinde yer alan Deniz sineması sayesinde 8-10 dakika boyunca eğlenceli bir sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilirsiniz. Akvaryum içerisinde 40 tan fazla tematik akvaryum bulunmaktadır. Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan akvaryum içerisinde 7.5 milyon litreden fazla su vardır.  15 bin metrekare kapalı bir alana sahip akvaryum 30 dönüm üzerine inşa edildi ve inşası 260 gün sürdü. Akvaryum içerisinde 20 binden fazla balık ve su altı canlısı yaşamaktadır. Bu kadar muazzam bir sayı karşısında her canlı için ayrıntılı bilgiyi alanında uzman rehberlerden tam bilgi alabilirsiniz.

Antalya Akvaryum

Balık çeşitlerini gördüğünüzde hayretler içinde kalacak, rehberin anlattıklarıyla şaşkınlığınız bir kat daha artacaktır. Bunun yanında aynı zamanda özel bir odada kar yağmaktadır ve bu odaya özel kıyafetlerle girilebilmektedir. Yazın ortasında kış hasretini gidermek istiyorsanız Antalya Akvaryum’a Gezi düzenleyebilirsiniz. Akvaryum içerisinde sürprizler saymakla bitmiyor. Su altı içerisinde gerçek boyutlarda bir gemi ve denizaltı bulunuyor. Bu deniz araçları su canlılarına ev sahipliği yapıyor. 85 milyon lira yatırımla yapılan ve buna rağmen yurt dışındaki akvaryumlardan daha iyisi olmasına karşın içeriye girmek ülkemizde daha ucuzdur.

Antalya Akvaryum da gezmek istermisiniz ? 4

Amerika’da aynı standartlarda bir akvaryuma girmek 35 dolar iken Avrupa’nın en büyük 2. Ve dünyanın en büyük 5. Akvaryumu olan Antalya Akvaryum’a girmek sadece 30 lira. Üstelik çocuklar 7 lira indirimle 23 liradan giriş yapabilmektedir. 30 kişi üzeri gelen kişiler grup indirimden de yararlanabilmektedir. Birçok tur şirketleri paket kapsamında tatilcilere Antalya Akvaryum Gezme fırsatını sunmaktadır. Bu fırsatları tur şirketlerinin sosyal medya hesaplarından ve sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Antalya’yı tatil için seçerseniz mutlaka bu akvaryumu gezmeden şehirden ayrılmayın. Bu gezinin sonucunda oldukça memnun kalacak, buradan güzel anılarla ayrılma imkanına sahip olacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Saklıkent Resimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir