Antalya Kurşunlu Şelalesi
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya Kurşunlu Şelalesi

0

1996 yılında park haline getirilen Antalya Kurşunlu Şelalesi 33 hektarlık alanı kaplamaktadır.  Hal böyle olunca da birçok tatilci için gün doğmuş ve gidecekleri yerler adına kaçırılmaması gereken fırsatları bulma şansı edinmişlerdir. Bu şanslardan biri de Kurşunlu Şelalesi’dir.

Suyun 18 metre yükseklikten aşağıya döküldüğü bu şelalede küçük küçük 7 adet gölet birbirini bağlamaktadır. İki kilometrelik bir kanyonun içerisinde kalan Kurşunlu Şelalesi görülmesi gereken ilkleri sunmaktadır. Şelale Antalya ilinde yer alan ve muazzam sanatsal bir görselliğe sahip olan yerlerden biridir. El değmemiş tertemiz bir güzellik olan şelale insanların gezmesi ve yeni yerler görmesi adına düzenlenmiş nadide güzelliklerden biridir.

Antalya Kurşunlu Şelalesi en az maliyete sahip, yüksek konforda bir tatil imkanı sunmaktadır. Her açıdan insanların eğlenmesi, gezip görmesi adına kaçırılmaması gereken bir fırsat olan Kurşunlu Şelalesi; girişimcilerinde fazlaca dikkatini çekmeyi başarmıştır, birçok girişimci Kurşunlu Şelalesi’ni ön plana çıkarmak adına gerekli izolasyon işlemlerini yapmaya talep olmuşlardır.

Antalya Kurşunlu Şelalesi

Şelale etrafında açılan işletmeler ve satış yapan esnaf; insanların ilgisinden son derece memnun olarak, onlara hizmet etmenin bir ayrıcalık olduğunu vurgulamaktadır. Mavinin yeşille ahengini en güzel şekilde ifade eden Antalya’ya, oldukça fazla rağbet görmekte ve sürekli olarak tur düzenlenmektedir. Antalya en çok talep gören ve tur düzenlenmesi konusunda yoğun ısrarlar alınan turların başında gelmektedir.

Birçok tur şirketi tur kapsamında Türkiye’nin hemen her ilinden otobüs kaldırıp Antalya’ya götürmekte ve müzeleriyle, barlarıyla, kafeleriyle, yüksek standartta otelleriyle eşsiz bir geziye imza atmaktadır. Antalya turu kapsamında gezip görülmesi yerleri (şelaleler, müzeler, tarihi evler) belirli bir plan, saygı çerçevesinde yapılmakta ve yetkililerin kontrolünde düzenlenmektedir.

Antalya Kurşunlu Şelalesi

Antalya gezileri yapması en keyifli gezilerin başında gelir, güzel bir kahvaltıyla güne başlayıp aynı tempoyla birçok yeri gezmek, harika fotoğraflar çekinip, hediyelik eşya almak hayal değildir. Hemen her kesimden insanın rahatlıkla gelmesi adına Kurşunlu Şelalesi’ne giriş ücretleri de semboliktir. İnsanların doğal güzellikleri yakından hissetmesi ve geçmiş dönemlere dair izler barındıran anlara tanıklık etmesi amacıyla Kurşunlu Şelalesi haftanın yedi günü boyunca hizmet vermektedir. Açılış saati 08:00 olarak belirlenen şelalenin kapanış saati de 19:00’ dır.

Kurşunlu Şelalesi

Dolayısıyla insanlar bu zaman dilimi içerisinde rahatlıkla Kurşunlu Şelalesi’ne gidip görebilir ve piknik yapıp, gönüllerince eğlenebilirler. Kurşunlu Şelalesi ilgi odağı olmakta ve insanların gezmelerine olanak sağlayan cinsten bir lükslüğe sahip olmaktadır. Birçok piknik yeri ve mesire alanları sayesinde insanlar burada gönül rahatlığıyla eşsiz bir zaman geçirilebilir. Kurşunlu Şelalesi’nin serin sularında oturulup bir çay içilmesi paha biçilemez bir imkândır. Ayrıca gezip görmek, çıkıp doğayla baş başa güzel bir gezintiye imza atmak mümkündür. Kurşunlu Şelalesi gün geçtikçe adını daha fazla duyurmakta ve birçok insanın gelmesine yardımcı olmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir